«Торгівля гуманітаркою»: прокуратура відмовилася від обвинувачень проти луцької волонтерки
![](/resize/450x362/r/files/news/2023/10-05/369709/photo_2023-10-05 17.00.11.jpeg)
Прокуратура відмовилася від усіх обвинувачень проти луцької волонтерки Ольги Косован. Попередньо її звинувачували в торгівлі гуманітарною допомогою.
«Мене більш як рік тому несправедливо і з численними порушеннями намагалися звинуватити в торгівлі гуманітарною допомогою. Нарешті завершилося те, що не мало починатися», – повідомила Ольга.
Нагадаємо, 19 липня 2022 року оперативники управління стратегічних розслідувань заявили про те, що буцімто викрили керівницю одного з відділів благодійного фонду на оборудках з гуманітарною допомогою.
Правоохоронці зазначили, що вона намагалася продати 54 бронежилети, 25 комплектів бронеплит, 50 пар військових берців і розгрузки за майже 600 тисяч гривень.
Згодом лучанці Ользі Косован оголосили підозру. Вона відповідала за відділ із забезпечення ЗСУ в благодійному фонді «Добра справа».
Волонтерка, своєю чергою, запевняла, що до жодних махінацій не вдавалася. Ба більше, налагодила із друзями в Луцьку виробництво бронежилетів, яке працювало офіційно.
Як запобіжний захід Ользі Косован обрали домашній арешт. Потім справу передали до суду.
4 жовтня 2023 року прокурор відмовився від усіх обвинувачень проти волонтерки.
«Уся ця нафантазована справа майже одразу почала розвалюватися в суді, і хай як крутили деякі прокурорські стряпчі, але довелося закривати. Думаю, якби після багатьох звернень і скарг на підлеглих Офіс Генерального прокурора не звернув увагу на цю наругу над юстицією, то керманичі Волинської обласної прокуратури та Луцької окружної прокуратури ще довго тягли б цей фарс. Розумію, що рішення Генпрокуратури – це вчинок! Тому щиро вдячна їм, що не побоялися зробити правильно й законно. Сподіваюся, що наступним кроком стануть кадрові, дисциплінарні та інші заходи з метою очищення системи.
На жаль, у наших місцевих прокуратур дуже туго із професійними та порядними людьми. Якби у них в пошані була совість та честь, то не було би кримінального переслідування невинних. Якби згадані «правоохоронці» не керувалися власними низькими мотивами і свідомо не фальшували/не прикривали фальшування (видумування) доказів, то ми мали би більше часу, сил і ресурсів допомагати Збройним силам України», – написала Ольга Косован.
Вона додала: відразу обрала шлях чесної та відкритої боротьби, тому й перемогла. За словами волонтерки, вона має право на відшкодування від держави збитків, заподіяних незаконним кримінальним переслідуванням, але поки не буде звертатися з цим позовом.
Також Ольга Косован подякувала всім людям, які підтримували її та допомагали.
«Ми продовжуємо працювати для нашої України і Сил оборони. Якщо не вмієте дякувати людям, то принаймні не ставайте ненависниками, а краще зробіть щось корисне – задонатьте на дрон чи допоможіть поширити інформацію про збір для ЗСУ», – наголосила волонтерка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Мене більш як рік тому несправедливо і з численними порушеннями намагалися звинуватити в торгівлі гуманітарною допомогою. Нарешті завершилося те, що не мало починатися», – повідомила Ольга.
Нагадаємо, 19 липня 2022 року оперативники управління стратегічних розслідувань заявили про те, що буцімто викрили керівницю одного з відділів благодійного фонду на оборудках з гуманітарною допомогою.
Правоохоронці зазначили, що вона намагалася продати 54 бронежилети, 25 комплектів бронеплит, 50 пар військових берців і розгрузки за майже 600 тисяч гривень.
Згодом лучанці Ользі Косован оголосили підозру. Вона відповідала за відділ із забезпечення ЗСУ в благодійному фонді «Добра справа».
Волонтерка, своєю чергою, запевняла, що до жодних махінацій не вдавалася. Ба більше, налагодила із друзями в Луцьку виробництво бронежилетів, яке працювало офіційно.
Як запобіжний захід Ользі Косован обрали домашній арешт. Потім справу передали до суду.
4 жовтня 2023 року прокурор відмовився від усіх обвинувачень проти волонтерки.
«Уся ця нафантазована справа майже одразу почала розвалюватися в суді, і хай як крутили деякі прокурорські стряпчі, але довелося закривати. Думаю, якби після багатьох звернень і скарг на підлеглих Офіс Генерального прокурора не звернув увагу на цю наругу над юстицією, то керманичі Волинської обласної прокуратури та Луцької окружної прокуратури ще довго тягли б цей фарс. Розумію, що рішення Генпрокуратури – це вчинок! Тому щиро вдячна їм, що не побоялися зробити правильно й законно. Сподіваюся, що наступним кроком стануть кадрові, дисциплінарні та інші заходи з метою очищення системи.
На жаль, у наших місцевих прокуратур дуже туго із професійними та порядними людьми. Якби у них в пошані була совість та честь, то не було би кримінального переслідування невинних. Якби згадані «правоохоронці» не керувалися власними низькими мотивами і свідомо не фальшували/не прикривали фальшування (видумування) доказів, то ми мали би більше часу, сил і ресурсів допомагати Збройним силам України», – написала Ольга Косован.
Вона додала: відразу обрала шлях чесної та відкритої боротьби, тому й перемогла. За словами волонтерки, вона має право на відшкодування від держави збитків, заподіяних незаконним кримінальним переслідуванням, але поки не буде звертатися з цим позовом.
Також Ольга Косован подякувала всім людям, які підтримували її та допомагали.
«Ми продовжуємо працювати для нашої України і Сил оборони. Якщо не вмієте дякувати людям, то принаймні не ставайте ненависниками, а краще зробіть щось корисне – задонатьте на дрон чи допоможіть поширити інформацію про збір для ЗСУ», – наголосила волонтерка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 10
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Ірина
Показати IP
5 Жовтня 2023 19:13
Каса рулить. Знаю її особисто - стільки слів вона б до купи не зв'язала.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Анонім до Ірина
Показати IP
5 Жовтня 2023 20:22
Ірочка,ви, напевно в прокуратурі працюєте? Скоти ви безсовісні…
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Ірина до Анонім
Показати IP
6 Жовтня 2023 08:25
Ні, не в прокуратурі. І в жодних правоохоронних органах не працюю.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Гриша до Ірина
Показати IP
5 Жовтня 2023 20:33
Ти права… звідки знаєш? Ці всі рухи саме й були організовані правоохоронцями для отримання каси.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Ірина до Гриша
Показати IP
6 Жовтня 2023 08:30
Знаю її ще з Укртелекома. Там розуму тільки манікюр собі зробити вистачає. Ще розкажіть що митників бідолашних підставляють. Вони хабарів не беруть, їх провокують. Створили схему, вона крайня - все, як по книжці...
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Лучанин
Показати IP
5 Жовтня 2023 20:00
Бідолажка так погано виглядає , постаріла видно совість замучила(((
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Петро до Лучанин
Показати IP
5 Жовтня 2023 20:27
Можливо й замучила, пане прокуроре, від того скільки хлопців неотримали броніки. А мала б мучити тебе..
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Іван
Показати IP
6 Жовтня 2023 07:31
Знаю її особисто. Дуже хороша дівчина.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Саша
Показати IP
7 Жовтня 2023 03:13
Поліція винувата, неналежно задокументувала а прокурори не розібралися до кінця тепер хай вони несуть відповідальність кримінальну, і відшкодовують
![](/public/images/user_no_foto.png?1722557661)
Юрій Миколайович
Показати IP
7 Жовтня 2023 12:43
Не всі але багато волонтерів під шумок норм набили собі кишені звичайна українська практика.
2 серпня: свята, події, факти. Міжнародний день голокосту ромів та патент на колючий дріт
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У Євросоюзі набув чинності перший у світі закон про штучний інтелект
1 Серпня 2024 23:38
1 Серпня 2024 23:38
У Венеції запровадили нові обмеження для туристів
1 Серпня 2024 23:18
1 Серпня 2024 23:18
Тричі вдарив по голові молотком: волинянину повідомили про підозру в замаху на вбивство
1 Серпня 2024 23:00
1 Серпня 2024 23:00
«Херсонський кавун» отримав статус бренду в Україні
1 Серпня 2024 22:39
1 Серпня 2024 22:39
Патрульний з Волині отримав нагороду «Золотий хрест»
1 Серпня 2024 22:21
1 Серпня 2024 22:21
Генштаб розглядає добровільний призов без участі ТЦК
1 Серпня 2024 22:02
1 Серпня 2024 22:02
У Луцьку судитимуть чотирьох зрадників та колаборантів
1 Серпня 2024 21:40
1 Серпня 2024 21:40
Волинські аграрії зібрали весь урожай гороху та ріпаку
1 Серпня 2024 21:21
1 Серпня 2024 21:21
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.