USD 42.40 42.77
  • USD 42.40 42.77
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

Терор «замінуваннями»: елемент війни з РФ чи недолугі жарти?

11 Червня 2019 19:12
Понад місяць населення багатьох міст України, у тому числі й обласного центру Волині, тероризують так звані «мінери». Здебільшого повідомлення про «замінування» надходять на електронну адресу відділків поліції, а також адміністративних установ, медичних та освітніх закладів, тощо. Зазвичай, електронні адреси, з яких приходять подібні меседжі, існують не більше 15 хвилин – щоразу повідомлення надходить з іншої електронки, яку після відісланого листа, видаляють. То звідки ж «ростуть ноги» у таких «замінувань» і чи справді це – один з елементів гібридної війни з РФ?

Чи справді фейкові «замінування» – абсолютно безпечні?

«Зберігати спокій, не панікувати та з розумінням відноситися до усіх незручностей, пов’язаних з «мінерами», – саме такі поради дають громадянам фахівці, і вони, схоже, мають рацію! Хай там як, але навіть знаючи, що повідомлення про «замінування» – завідомо неправдиве, не можна бути у цьому впевненим на 100%, адже один раз в рік – «і незаряджена рушниця стріляє», і, нехтуючи інструкціями вибухотехніків, є ризик не врятувати життя під час справжнього замінування.

Зазвичай, зміст листів з попередженням про вибухівку в місцях великого скупчення людей слідство не розголошує. Однак, ось уже понад місяць «мінерські» повідомлення майже щодня надходять на електронну пошту поліцейських управлінь, адміністрацій навчальних закладів та установ. І це відбувається у багатьох регіонах України.
Причини так званих «замінувань» автор повідомлень називають різні. Серед них – «помста за окупацію Донбасу»

До прикладу, 7 червня 2019 року, в Івано-Франківській області, електронною поштою «замінували» завод «Карпати». Лист про закладений вибуховий пристрій з годинниковим механізмом прийшов на пошту заводу.

Як повідомляє місцевий сайт vn.20minut.ua, від працівників заводу тамтешня преса дізналася: поштова скринька мала назву «Донбас ДНР», а в листі було написано – «це помста за окупацію Донбасу». «Завдяки» помсті незнайденого електронного «мінера» у Вінниці протягом місяця, починаючи з 11 травня, поліції та рятувальникам довелося перевірити на наявність вибухівки не менше 80-ти закладів і установ. У двох випадках (в останньому, 7 червня, і 29 травня) евакуювали людей аж з 28-ти будівель. Повідомлення за цими випадками, як сказала начальниця відділу комунікацій обласної поліції, Анна Олійник, об’єднали в одне, за фактами погроз терактом відкриті кримінальні провадження. Санкція статті – до 10 років позбавлення волі.

Більше як 15 хвилин електронки «мінерів» не живуть

Натомість заступник начальника поліції Волинської області Сергій Козак розповів журналістам про те, наскільки складно вирахувати автора листів. «Проаналізувавши кілька листів про замінування, ми розуміємо, що розкладка є однаковою, виклад інформації такий же. Це відсилається однією людиною, тільки вона змінює електронну адресу, – сказав заступник начальника поліції Волині. – Варто сказати, що більше 15 хвилин електронна адреса не живе. Щоразу повідомлення надходить з іншої електронки, яку після відісланого листа, видаляють», – розповів він журналістам.

Також правоохоронець зазначив, що кожна електронна пошта була створена на порталі «Meta.ua», де не потрібно вказувати свої контактні дані та прив’язувати до пошти контактний номер телефону.

Натомість, керівник вінницького відділу кіберполіції Олександр Ульяненков розповів, що при реєстрації скриньок використовуються поштові сервіси, які технічно шифрують дані користувача та не зберігають історію. Також «мінерами» завжди використовується VPN-сервіси, які знаходяться в США, Нідерландах, Швеції і так далі.

«Масовані атаки про фіктивне мінування мають місце на всій території України, оскільки сьогодні – це один з елементів гібридної війни, яку веде проти України Російська Федерація», – запевняють в УСБУ у Волинській області.
Дестабілізація – як спосіб терору населення

В період так званих замінувань в обласному центрі Волині "замінували" понад 150 об’єктів, однак лучан закликають зберігати спокій.

Зокрема, лише 10 червня, у Луцьку повідомили про «закладену вибухівку» в усіх школах та садочках міста.

А загалом, уже понад тиждень правоохоронцям надходять повідомлення про замінування об’єктів у Луцьку. Так, 9 червня повідомили про замінування інфекційної лікарні, ТЦ «Там-Там» та житлового будинку на вулиці Гречаній.

Зокрема, 31 травня надійшла інформація про наявність вибухівки в кафедральному соборі, районній лікарні, «Новій лінії», «Там-Тамі», офісі Команди Зеленського тощо. 1 червня оголосили про замінування авто біля офісу Команди Володимира Зеленського у Луцьку, зоопарку, інфекційної лікарні та Луцької міської ради. 10 червня, у поліцію надійшло повідомлення про вибухівку у двох житлових будинках на вул. Шопена, залізничному вокзалі, торговельному центрі, супермаркеті та лютеранській церкві.
Увечері, 2 червня, у Луцьку повідомили про мінування житлового будинку на вулиці Гірній, «Аптеки низьких цін» на вулиці Грушевського, 19 та супермаркету «Сільпо» у РЦ «Промінь».

І, ще півбіди, коли «мінують» супермаркети. А як бути з лікарнями, пологовими будинками? Адже евакуйовувати потрібно усіх, без винятку, пацієнтів – і породіль в процесі пологів, і реанімаційних хворих на штучній вентиляції легень тощо.

Поліцейські встановили, що неправдиві електронні повідомлення щодо мінування об’єктів у Луцьку надходять із серверів, які знаходяться на території Російської Федерації.

Лише у Луцьку за останній місяць «замінували» понад 150 об’єктів

Зокрема, сьогодні, 11 червня під час оперативної наради у міській раді, повідомили, що «на хвилі» масових замінувань побувало понад 150 об’єктів обласного центру.

Як розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кирилюк, всього отримували інформацію про замінування понад 150 об’єктів. Отримано 2 повідомлення про замінування міської ради, ЦНАПу, 4 рази надходила інформація про мінування зоопарку. Лише 3 червня повідомлялось про 3 замінування обласної клінічної лікарні, а всього в цей день надходило 52 повідомлення про замінування.

До слова, хвиля «замінувань» у Луцьку розпочалася з листа про «замінування» державного підприємства "Луцький ремонтний завод "Мотор«. Також 1 травня 2019 року повідомили про замінування луцької автостанції № 1 на вулиці Конякіна. Як повідомили Інформаційному агентству Волинські Новини очевидці, жінка повідомила, що в її сумці є вибухівка. На місце події прибули три екіпажі патрульної поліції, проте, як з’ясувалося згодом, жодної вибухівки не було, а жінка мала проблеми з квитком, тому й вирішила повідомити про «замінування». Тобто того разу це був недоречний жарт.
«Замінування – це елемент гібридної війни Російської Федерації»

Юрій Кирилюк наголосив, що замінування – це елемент гібридної війни Російської Федерації. Він закликав містян з розумінням відноситися до тих незручностей, які вони отримують через хибні повідомлення про замінування та попросив усіх зберігати спокій.

Львів: аеропорт та головний залізничний вокзал

Хвиля так званих «замінувань» прокотилася учора, 10 червня, територією усієї країни.

Зокрема, 10 червня близько 12:00 невідомий повідомив про мінування міжнародного аеропорту "Львів", головного залізничного вокзалу і ще понад 10 об’єктів у Львові. Повідомлення про замінування надіслали в поліцію електронною поштою. Крім вокзалу та аеропорту, анонім повідомив про замінування медичних закладів, готелів і торгових центрів.

Київ: станції метро, Верховна Рада та Міноборони. У інституті раку зірвалося 30% операцій

У понеділок, 10 червня, Києвом знову прокотилася хвиля мінувань. Цього разу невідомі повідомили про мінування держустанов, станцій метро і супермаркету.

Також учора, 10 червня, у Києві "замінували" низку станцій метро, Раду, Міноборони та університети. Як повідомляв «Інформатор», повідомлення про «замінування» надійшли електронною поштою близько 09:50. Стверджувалося, що заміновано наступні об’єкти: – Верховна рада України – Міністерство оборони України – Станції метро «Олімпійська», «Театральна», «Золоті ворота» «Печерська» і «Теремки». – Магазин «Дари моря» – Гіпермаркет METRO. До зазначених об’єктів виїхали правоохоронці. Перераховані станції метро були закриті, але о 11:02 прес-служба Київського метро повідомила, що закриті тільки станції «Театральна» та «Золоті ворота». О 12:41 прес-служба КП «Київський метрополітен» повідомила, що станцію «Олімпійська» зачинено на вхід та вихід через анонімний дзвінок про мінування. Раніше з центрального залізничного вокзалу Києва були евакуйовані 1,3 тисячі осіб через анонімне повідомлення про мінування.

Найстрашнішим є те, що 5 червня у Києві через анонімний дзвінок про замінування Інституту раку зірвалося близько 30% операцій, також скасовані курси хіміо- і променевої терапії для пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив головний лікар Інституту раку, онкохірург відділення онкопроктології Андрій Безносенко.

«Ми вранці отримали анонімну інформацію про замінування «у зв’язку з обстрілом українськими нацистами Донецька». Наскільки я знаю, таку ж інформацію отримав Охматдит і ще пару медичних закладів Києва. Транспортабельних пацієнтів евакуювали. Нетранспортабельні і тяжкі залишилися з медперсоналом у лікарні», – розповів головлікар Інституту раку.

Він наголосив, що постраждали через анонімний дзвінок в першу чергу онкохворі пацієнти, які отримують життєво необхідне лікування.

В цілому за 10 червня у столиці «замінували» понад 20 об’єктів з масовим скупченням людей. Як повідомляє dtp.kiev.ua серед «замінованих» будівель лікарні, дитячі сади, великі торгові центри, заклади громадського харчування та мережеві гіпермаркети.

«У Києві знову все заміновано. Якщо все перевіряти за процедурою, це десь тиждень», – йдеться у повідомленні вибухотехніків.

Також нагадаємо, у ніч на 7 червня з аеропорту «Київ» (Жуляни) евакуювали всіх пасажирів і персонал. У приміщенні шукали вибухонебезпечні предмети, про які хтось повідомив телефоном на гарячу лінію анонімно.

Черкаси: 7 житлових будинків

Так, 10 червня, до черкаської поліції надійшло повідомлення про замінування 7 житлових будинків. Повідомлення надійшло до поліції електронною поштою, пише «Про все». Невідомі, які «замінували» Черкаси, повідомляють про серію вибухів у місцях скупчення громадян. Текст подається мовою оригіналу: «Серия взрывов произойдет в местах скопления людей по адресу: ул. Елены Телиги, 4., ул. Пирогова, 7., бул. Тараса Шевченко, 385., бул. Тараса Шевченко, 207., бул. Тараса Шевченко, 208/1., ул. Остафия Дашковича, 19., ул. Сергея Амброса, 46». Цю інформацію підтвердив речник ГУ НП Дмитро Грищенко. Водночас, користувачі соцмережі Instagram писали, що учора, 10 червня, людей евакуйовували також із торговельно-розважального центру «Depot».

Вінниця: торговельні центри

Впродовж місяця у Вінниці було 4 масштабні хибні замінування. У двох випадках шукали бомбу одночасно в кількох торговельних центрах. Не менше 80-ти перевірок з евакуаціями за місяць вимушені були здійснити екстрені групи поліції Вінниці.

Запорізька АЕС: «мінувальника» затримали

Поліцейські затримали чоловіка, який повідомив про замінування Запорізької АЕС. Йому загрожує до шести років ув’язнення. Так, у Запорізькій області працівники поліції встановили й затримали чоловіка, який 9 червня неправдиво повідомив про закладену вибухівку на атомній електростанції в місті Енергодар. Як повідомляє поліція Запорізької області, хибний виклик зробив житель Запоріжжя 1970 року народження. «9 червня о 18:11 до Енергодарського відділу поліції надійшла інформація від невідомого, що на атомній електростанції в Енергодарі закладено вибухівку масою три кілотонни, що вибухне за годину», – йдеться у повідомленні.
Рівне: «замінували» АЕС та університет

За станом на 15.45 10 червня до правоохоронних органів надійшла інформація про замінування Рівненського державного гуманітарного університету та атомної електростанції. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Рівненської області. За обома фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) Кримінального кодексу України. У рамках кримінального провадження поліцейські встановлюють осіб, причетних до злочину. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від двох до шести років.

«Сьогодні, 10 червня, о 10.55 до поліції надійшло повідомлення від помічника ректора, що на електронну адресу Рівненського державного гуманітарного університету надійшов лист про замінування навчального закладу. Наразі слідчо-оперативна група, працівники вибухотехнічного відділу, кінологи та екстрені служби працюють на вулиці Степана Бандери. Крім того, об 11:20 до поліції надійшло аналогічне повідомлення про замінування Рівненської АЕС» – йдеться у повідомленні.

Мукачево: рятувальники вкотре отримали повідомлення про замінування мукачівської ратуші

Як розповіли Mukachevo.net у Мукачівському відділі поліції, на пошту ДСНС надійшов лист про замінування міської ратуші. Територію обгородили, працівників будівлі евакуювали. До слова, окрім ратуші, у Мукачеві «мінували» й інші об’єкти.

У Харкові «замінували» навчальні заклади

Повідомлення про замінування вищих навчальних закладів на вулиці Сумській надійшло на електронну пошту закладів 10 червня. Про це Depo.Харків повідомили у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області. На даний час проводиться огляд приміщень, прилеглої території та здійснюється евакуація громадян. Так, 10 червня, вже надходила інформація про замінування чотирьох ВНЗ – Харківського національного університету радіоелектроніки, університету міського господарства, університету мистецтв та педагогічного університету.

Полтава: торговий центр

Лист про замінування торгово-розважального центру «Екватор» надійшов на електронну пошту керівника закладу учора, 10 червня. Про ситуацію одразу повідомили правоохоронні органи, які виїхали на місце та евакуювали працівників і клієнтів ТРЦ. Як повідомив речник обласної поліції Юрій Сулаєв, вибухівки не знайшли. Нагадаємо, це вже не вперше у Полтаві надходять повідомлення про замінування закладів. Так, 24 травня, правоохоронців повідомили про вибухівку на території Полтавської державної аграрної академії. Згодом у Тelegram-чаті Полтава користувачі виклали лист, який, ймовірно, надіслали на електронну адресу вишу з повідомленням про вибухівку. В тексті листа йшлося, що це помста за бойові дії на Донбасі. Автор листа вимагає вивести війська з Донбасу, в іншому випадку, на українців чекатиме хвиля терактів по всій країні.

Загалом, хвиля повідомлень про замінування публічних закладів прокотилася по всій країні.
Нагадаємо, за фактом неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності слідчими ГУ Національної поліції у Волинській області відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину передбаченого ст.259 Кримінального кодексу України.

Для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку та протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих спецслужб, просимо громадян інформувати правоохоронців у випадках наявності інформації про підготовку до скоєння терористичних актів за телефонами «гарячої лінії» Управління СБУ у Волинській області: (0332)24-40-25, 097-7-911-911, а також ГУ НП у Волинській області за телефоном 102. Усю інформацію перевірять. Конфіденційність гарантують", – йдеться в повідомленні.

Підготувала Вікторія Семенюк
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 3
Остап Вакарчук Показати IP 12 Червня 2019 09:14
Давайте подумаємо хто це може робити кому такий хаос вигідний - два варіанти: 1. "Братва" Порошенка, яка незадоволена діями Зеленського та яка втратила посади досі не може заспокоїтись чи змиритись та гадить 2. Хулігани, психічно хворі і т.п. нелюди, що добре знають комп"ютер та його технічні можливості. Біткоін чи криптовалюту придумали от вам ще одна їхня забава як можна над людьми познущатися - придумали гру "фейкове замінування", насправді замінування немає, а скільки галасу.
Луцьк Показати IP 12 Червня 2019 10:01
Взагалі є постанова РНБО і указ Президента, якими службове листування в держорганах зі скриньок .gov.ua з російськими серверами - ЗАБОРОНЕНЕ! ДСНС, Нацполіція і т.д. БЛОКУЮТЬ в себе на поштових серверах надходження (і відправку туди - теж) листів із сервісів, якими користуються "жартівники" (а це на 90% yandex, meta, mail.ru, mail.ua і т.д.) - і ВСЕ. Ніхто не бігає, ще й постанову РНБО не порушують...
Олександр Показати IP 16 Червня 2019 12:13
Оскільки компетентні органи державної влади України надають інформацію, що хибні повідомлення про замінування надходять з території РФ, а українські правоохоронні органи не мають можливості встановити і притягнути до відповідальності цих авторів хибних повідомлень, то оскільки на сьогодняшній день дипломатичні відносини з РФ не розірвані, то чому б МЗС України не попередить МЗС РФ, що в Україні можливо знайдуться ІТ-спеціалісти аматори, які можуть і будуть надсилати в різні міста РФ, до різних установ, в тому числі і до лікарень повідомленння про замінування , що змусить владу РФ на місцях вживати відповідних заходів: евакуація, пошук вибухівки і т.п. Навіщо громадянам України розповідати, що хібні повідомлення про замінування, які надходять з території РФ, це елемент гібридної війни, переважній кількості громадян України і так зрозуміло, що РФ веде війну проти України. Доказів, що ці хибні повідомлення - це елемент гібридної війни зі сторони РФ, влада надати не може, лише припускає, що лише на руку владі РФ. Треба створити умови, щоб влада РФ була сама зацікавлена у виявлені і притягнені до відповідальності своїх "жартівників", бо інакше це вряд чи зупиниться.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus