USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.35 41.65
  • PLN 10.80 10.93

Тепловики прогнозують збільшення газових боргів вже у липні, що приведе до масового банкрутства підприємств

20 Травня 2021 11:21
Загальний борг підприємств теплокомуненерго за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, перевищив 50 млрд грн.

Це – результат неефективного державного регулювання галузі, використання застарілих методів тарифоутворення, політичної залежності тарифів та їх несвоєчасного перегляду, повідомляє Україна комунальна.

Починаючи з 2016 року, борг держави з компенсації різниці у тарифах на теплову енергію перевищив 27 млрд грн. Не виконуються положення підписаного з Асоціацією міст України Меморандуму про взаємопорозуміння, зокрема, в частині компенсації різниці у вартості газу, закладеної у тарифах на теплову енергію, та фактичної вартості газу у минулому опалювальному сезоні.

Читати ще: Луцьк залишиться без гарячої води через невиконання обіцянок Урядом. Звернення Ігоря Поліщука

У минулому сезоні між Кабміном та Асоціацією українських міст був укладений Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким тарифи на тепло до закінчення опалювального сезону 2020/2021 не підвищуватимуться, а залишаться на рівні опалювального сезону 2019/2020. Держава взяла на себе зобов’язання з компенсації різниці в ціні на газ, а також вирішення питання компенсації різниці в тарифах на теплову енергію.

Хоча усі ці питання лишились неврегульованими, ТКЕ перейшли до роботи в умовах ринку газу. А ціна природного газу у тарифах теплових компаній, як і раніше, лишається нижчою майже на 30%, ніж фактично запропонована НАК підприємствам теплокомуненерго на травень місяць поточного року.

«Через економічно необґрунтовані тарифи на теплоенергію, тривалу кризу неплатежів населення за опалення та гарячу воду, а також невирішені питання з погашення заборгованості за спожитий газ, робота усіх підприємств ТКЕ фактично заблокована численними судовими спорами за позовами газопостачальників зі стягнення заборгованості, додаткових інфляційних нарахувань, штрафів, пені та річних процентів, арештів рахунків підприємств. Загальна сума штрафних санкцій, які вже сьогодні стягуються за судовими рішеннями на користь газопостачальників, перевищує 10 млрд грн.

Читати ще: Опалювальний сезон відміняється? Що значить скасування фіксованої ціни на газ для комунальників

Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021/2022 рр., треба терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необгрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років.

Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву опалювального сезону», – зазначив віце-президент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

Українські виробники та постачальники тепла прогнозують збільшення газових боргів та повне припинення облгазами газопостачання підприємств вже на початку липня цього року.

Нагадаємо, від сьогодні ДКП «Луцьктепло» припиняє надання послуги з постачання гарячої води від газових котелень в місті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Крук Показати IP 20 Травня 2021 12:06
Перемога!!!
Василь Показати IP 20 Травня 2021 13:11
Докерувались!!!В турборежимі!!!Тількі "зелень" приймають закони пачками вночі!!!
Анонім Показати IP 20 Травня 2021 14:22
Спочатку мене ця тема теж зачепила. Бо вода ще куди не йшло. А опалення-це вже серйозніше. Але з другої точки зору у 2014 році ми всі захотіли у Європу. Наслухались красивих балачок, прапори ЄС порозвішували. Воріженьки згинуть і заживем. Не вийде. В Європі рахують все. І у нас це треба починати. Нехай тепер влада на місцях і думає як виходити із ситуації. Радяться між собою, підключають професійних активістів, яких розвелося до нікуди. Ще є час. Але чомусь здається, крайніми залишимося ми- громадяни.
Дідо до Анонім Показати IP 20 Травня 2021 14:55
Ви захотіли, адекватні розуміли куди це котиться!
Лучанин до Дідо Показати IP 20 Травня 2021 16:05
То може придбаєш вазелін російського виробництва, чи ти з ним не розтавався
Василь до Анонім Показати IP 20 Травня 2021 17:42
Професійних активістів досить мало.Для цього потрібно мати досить грунтовні знання в області теплопостачання та вивчити світовий досвід.А ось світовий досвід і вказує,що теплопостачання-це досить дороге задоволення і ним треба користуватись досить економно.А Україна споживає прибл. в 4 рази більше енергоресурсів на опалення будинків,ніж Німеччина.
Василь до Анонім Показати IP 20 Травня 2021 17:43
Професійних активістів досить мало.Для цього потрібно мати досить грунтовні знання в області теплопостачання та вивчити світовий досвід.А ось світовий досвід і вказує,що теплопостачання-це досить дороге задоволення і ним треба користуватись досить економно.А Україна споживає прибл. в 4 рази більше енергоресурсів на опалення будинків,ніж Німеччина.
Анонім Показати IP 20 Травня 2021 15:47
нічого хорошого не буде це точно.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus