USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Телескоп «Хаббл» показав зоряні скульптури в Малій Магеллановій Хмарі

6 Квітня 2025 00:14
Нове зображення від космічного телескопа «Хаббл» демонструє молоде зоряне скупчення в Малій Магеллановій Хмарі – галактиці-супутниці Чумацького Шляху, яка розташована за 200 тисяч світлових років від нас.

Про це пише Бабель з посиланням на Європейське космічне агентство.

Мала Магелланова Хмара містить менше елементів, важчих за гелій, ніж Чумацький Шлях. Астрономи називають такі елементи металами. Через це умови в цій галактиці схожі на ті, що існували на ранніх етапах розвитку Всесвіту.

Зображення, яким поділився «Хаббл», є першим, що об’єднує спостереження телескопа у трьох діапазонах: інфрачервоному, оптичному та ультрафіолетовому. Це дало створити деталізоване фото цього яскравого «заводу» з народження зірок.

Читати ще: На орбіті Землі – 40 тисяч уламків космічного сміття, це загроза для супутників

Зоряне скупчення NGC 346 – це місце народження понад 2 500 нових зірок. Найбільші з них випромінюють інтенсивне блакитне світло і значно перевищують розмір Сонця. Рожевий туман і темні хмари – це залишки матеріалу, з якого утворилися зорі.

Зірки в цьому скупченні змінюють простір навколо себе, буквально «вирізаючи» в туманності величезну порожнину. Вони випромінюють потужне світло та випускають сильні зоряні вітри, які розганяють навколишній газ і поступово розсіюють туманність.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus