USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.60 10.80

Тарифи вдарять по всіх: як в АМУ пропонують запобігти зриву опалювального сезону

13 Вересня 2021 14:28
Асоціація міст України звернулася до президента, уряду та парламенту щодо забезпечення початку та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років.

В асоціації запропонували шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери, інформує пресслужба АМУ.

«Наближається опалювальний сезон, в якому ціна газу збільшується з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб м для бюджетної сфери. До цього ще додається вартість розподілу газу та інші витрати», – йдеться в заяві АМУ.

«Всі розуміють, що у людей немає коштів, аби оплачувати такі високі тарифи. А їхнє збереження на рівні минулого опалювального сезону для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування додатково величезну суму – 25 млрд грн», – сказав мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко.

В Асоціації міст України підкреслили, що для попередження зриву опалювального сезону 2021-2022 року, необхідно:

1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в 59 громадах, розблокувавши рахунки підприємств, арештовані через заборгованість по сплаті за природний газ та його розподіл.

2. Усунути дискримінаційні норми в договорах на постачання природного газу. А саме: терміни оплати за спожитий природний газ повинні співпадати з термінами оплати населенням за послуги теплопостачання (виключити передоплату/авансові платежі); розмір штрафних санкцій для підприємств теплопостачання повинен відповідати розміру штрафних санкцій для населення; не застосовувати штрафні санкції на заборгованість за природний газ, яка склалася у зв’язку з несплатою населенням послуг за теплопостачання; визначити цільове призначення та обсяги природного газу за категоріями споживачів; виключити вимогу про банківські гарантії або договірне списання коштів.

3. Зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб м. Щоб забезпечити безперебійне теплопостачання, зокрема, лікарень, шкіл, дитячих садочків та інших об’єктів соціальної сфери.

4. Для збереження чинних тарифів на теплопостачання та гаряче водопостачання населенню та бюджетній сфері в опалювальний сезон 2021/2022 років громадам потрібні наступні компенсатори:

– збільшення нормативів зарахування ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування на 5%;

– зменшення обсягів реверсної дотації до 20% та збільшення базової дотації до 100%;

– додаткова цільова субвенція на ремонт вулиць та доріг у громадах в обсязі 10 млрд грн;

– спрямування громадам 50% коштів ДФРР, збільшивши його обсяг до 3% від загального фонду Держбюджету.

5. Спрямувати субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах за період 2016-2021 роки в обсязі 37 млрд гривень.

В АМУ підкреслили, що компенсація місцевим бюджетам має бути справедливою.

«Потрібно визначити справедливий, прозорий і єдиний механізм компенсації для усіх громад – не «бартером», а грошима. Бо не можуть деякі міста отримати компенсацію в якомусь вигляді (фінансуванням певних об’єктів, наприклад), а інші – ні. Тарифи вдарять абсолютно по всіх і ми повинні подбати про всі громади та їхніх мешканців», – наголосив Віталій Кличко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Анонім Показати IP 13 Вересня 2021 15:02
Вирішать дуже просто - відправлять усіх на карантин, а залишать - 101,102,103. От вам і економія. Ніхто паритися не буде, бо такі питання вирішувати треба відразу після закінчення попереднього опалювального сезону і планування майбутнього. Про розуміння ситуації та через вказівки "зверху" "високим" чиновникам замислюватись ніколи, бо дуже важко та і проблемно. Згадайте, які інколи другорядні питання, зате в першу чергу, розглядають на ВР, самі все зрозумієте. От і вирішують від випадку до випадку, типу "якось буде". А нам спустять чергові пояснення про .....
Н Показати IP 13 Вересня 2021 16:46
А олiгархам плювати, що в людей нема грошей. Вони хочуть отримати своi надприбутки будь якою цiною!...
Правда Показати IP 13 Вересня 2021 19:42
Це в нас немає грошей?Так в нас їх зав...такі корки в Луцьку,що проїхати неможливо,але платити ми не будемо,бо ми ж не ло...нас захистить голобородько...
Зелёный нацюцюрнык Показати IP 13 Вересня 2021 21:52
Надо быстро переименовать города и сёла, чтоб стыдно было в Европах и Америках : за обстрелянный Нью-Йорк, за замерзающий Берлин или zасраный Лондон.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus