USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

Суд зобов'язав УПЦ МП повернути Успенський собор у Володимирі у власність держави

12 Листопада 2024 11:43
Уже вп’яте у Луцьку розглядали справу про повернення державі Успенського собору у Володимирі. Цього разу суд нарешті повернув комплекс пам’яток культури у власність держави.

Засідання в справі виселення релігійної громади УПЦ МП із комплексу споруд відбулося 12 листопада в Господарському суді Волині.

Нагадаємо, Волинська ОВА подала позов до релігійної громади УПЦ МП, яка нині займає приміщення Свято-Успенського кафедрального собору Української православної церкви. Суть позову полягала в поверненні до державної власності комплексу культових споруд національного значення, розташованих у Володимирі. До нього належать Свято-Успенський собор, будинок з дзвіницею та мури з брамами, які мають статус пам’яток архітектури.

Ще 3 вересня в Господарському суді Волинської області мало відбутися перше судове засідання у справі виселення релігійної громади УПЦ МП із комплексу споруд Успенського собору у Володимирі. Представник релігійної громади не з’явився до суду, бо нібито перебував на лікарняному. Знову представники Московського патріархату проігнорували підготовче засідання, що мало відбутися 17 вересня. Утретє же не з’явилися в суді 1 жовтня.

На четвертий раз представник відповідача нарешті взяв участь. Після обговорення суддя Ігор Гарбар оголосив перерву на тиждень.

До суду на п’яте засідання прибули представник позивача, головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації Олександр Гарнола, представники громадськості. Адвокатка релігійної громади Катерина Пегза долучилася до засідання в режимі відеоконференції.

Керівник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк (як третя особа) цього разу не прибув, але сторони погодили продовження розгляду без його присутності. Свою позицію про підтримку повернення пам’ятки у власність держави він висловив у попередніх засіданнях.
Представник Волинської ОДА Олександр Гаргола нагадав: договір про безоплатне користування приміщеннями завершився 1 липня 2024 року, тому релігійна громада зобов’язана їх залишити.

«В договорі передбачено, що для передачі і повернення сторони створюють комісію. Термін дії сплив 1 липня 2024 року, то повернення мало б бути орієнтовно в цей час. Про це сказано в пункті 16 договору, що набув чинності на момент підписання», – наголосив Олександр Гаргола.
Адвокатка Катерина Пегза акцентувала, що релігійна громада УПЦ МП готова далі користуватися майном на платній основі. Вони запропонували продовжити дію договору обо укласти новий. Однак, як з’ясувалося, їм у такому проханні відмовили.

«Ми не заперечуємо, що в договорі є пункт про термін закінчення 1 липня 2024 року. Але ми своєчасно подали заяву про бажання продовжити строк дії договору або, у разі відмови, надати можливість релігійній громаді здійснювати строкове платне користування вказаного майна. Ми вважаємо, що пункт про припинення строку дії договору у випадку подання нашої заяви не застосовується», – додала Катерина Пегза.
Суддя Ігор Гарбар натомість уточнив в адвокатки, що саме стало предметом позовної заяви. Вона визнала: звільнення зайнятих приміщень. Відтак представник Феміди звернув увагу, що доводи про продовження не мають стосунку до розгляду. Мовляв, релігійна громада окремо не зверталася до суду з приводу визнання пролонгації договору.
Під час судових дебатів Олександр Гарнола також наголосив, що доводи відповідача не відповідають суті справи.

Заслухавши сторони, суд вирішив позов Волинської ОДА до релігійної громади УПЦ МП задовольнити.
Тепер релігійна громада у Володимирі зобов’язана повернути культурні будівлі і пам’ятки архітектури у власність облдержадміністрації як представника держави. Також люди мають звільнити вказані приміщення. А ще із релігійної громади стягнули понад три тисячі гривень за судові витрати.

Депутат Волиньради Андрій Бокоч зазначив, що сьогодні справедливість перемогла, але релігійна громада швидше за все ще подасть апеляцію

«Сьогодні справедливість перемогла! Я впевнений, що Успенський собор у Володимирі повернеться в лоно Православної церкви України», – наголосив депутат облради.
Зазначимо, згідно із законом, у відповідача є 20 днів, щоб оскаржити рішення Господарського суду Волині в апеляційному суді.

Дмитро КЛИМЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Фінагент Показати IP 12 Листопада 2024 12:46
Грабар суддя чесний і закон знає. Дивно, що адвокат відповідача вимагає продовжити договір , а позову про це не предявляє, тому суддя цілком слушно ставить їй таке питання. А ше каже, що спеціліст у справах упц. Видно такий спеціаліст, як я парубок.
йцук Показати IP 12 Листопада 2024 14:29
Усе наче як у стародавньому Римі...
Римлянин до йцук Показати IP 12 Листопада 2024 17:34
У стародавньому Римі не було УПЦ (МП)
Were Показати IP 12 Листопада 2024 23:17
Сатанат збирає манатки і дує на всі чотири сторони
Шарій Поц Показати IP 13 Листопада 2024 05:30
а не буде так, що московська церква подасть позов в європейський суд та там виграє?
Здоровий глузд до Шарій Поц Показати IP 13 Листопада 2024 11:00
Ну- якщо Блаженійший Вадим (Новинський) забашляє Амстердаму (хто не знає, це - платний адвокат УПЦМП, любитель за гроші хоть чорта захищати) - то все може бути.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus