USD 41.55 41.97
  • USD 41.55 41.97
  • EUR 41.80 42.10
  • PLN 10.50 10.70

Студенти-історики ВНУ знайшли стилізований герб Володимира XVI-XVII століть

16 Серпня 2023 21:04
Студенти факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки під час розкопок в історичній частині Володимира знайшли унікальну річ – стилізований герб міста.

Про це пишуть на сайті вишу.

Ректор університету Анатолій Цьось разом із викладачем кафедри історії України та археології, представником і науковим співробітником Охоронної археологічної служби України Віктором Баюком відвідали древнє місто, побували на місці розкопок, поспілкувалися зі студентами та з міським головою Ігорем Пальонкою.

12 студентів факультету історії, політології та національної безпеки разом із наставниками проводять археологічні дослідження в межах проєкту реконструкції мереж в центральній частині міста на території археологічної зони.
За словами Віктора Баюка, студенти досліджують археологічним методом ділянки, де є потреба в закладанні нових труб. Саме в одній із таких ділянок виявили залишки споруди, що може бути міським магістратом, будинком міського урядника, міського голови, або людини, яка мала стосунок до міського управління.
«Ми відкрили цікаву споруду XVI століття із завалом кахляної печі, з титулатурою міського герба. Зараз проводимо дослідження, щоб забезпечити технологічну можливість виконання проєкту з реконструкції міських мереж і дослідити ту спадщину, що потрапляє в зону ризику під час будівельних та монтажних робіт», – розповів Віктор Баюк.
Читати ще: Майже тисяча знахідок: результати першоо етапу досліджень Апостольщини на Волині

Студент Данило Кононець, який був одним із тих, хто відкопав цінну знахідку, пригадує, що коли вони з колегами пошарово досліджували ділянку, то натрапили на глиняний фрагмент, який згодом виявився кахельною піччю.
«Коли ми знімали шарами ґрунт, почали знаходити кахлі, але вони були простими й одноманітними. Вже потім дістали цікавіші фрагменти, товстіші та фігурні. Ми обережно спробували скласти їх і в нас вийшов стилізований герб Володимира», – пригадав четвертокурсник.
Хлопці, які проводять дослідження кажуть, що така знахідка заряджає їх та мотивує для подальшої роботи.

Під час зустрічі з міським головою Володимира Віктор Баюк показав Ігорю Пальонці унікальну знахідку. Історик зазначив, що герб Володимира – найдавніший міський герб в Україні, він засвідчений в 1324 році на листі міста Володимира до німецького міста Штральзунда.
Археолог пояснив, що знайдена корона кахельної печі є похідною від давньоруського герба, який зараз є офіційним міським гербом міста і датований XVI-XVII століттями.
«Це середина між давньоруським гербом ХІІ століття, сучасним гербом Володимира. Знайдена стилізація належить орієнтовно до XVI-XVII століть, оскільки Юрій Змієборець – у латах. Тут доповнилося, адже в давньоруський період не було обладунків, їх не можна було виготовити технологічно. На час розвиненого Середньовіччя Юрій Змієборець був показаний сучасником», – зауважив Віктор Баюк.

Також викладач підкреслив, що знахідка тотожна із гербом 14-ї ОМБР імені князя Романа Великого та їхнім нарукавним знаком і прапором.
Опісля міському голові продемонстрували промалювання та відфотографування знахідки, де зображення видно чіткіше.
«Безсумнівно, це важлива знахідка, яка показує сенс міста, тяглість його міського самоврядування, важливість, міжнародні зв’язки», – підсумував Віктор Баюк.

Міський голова Володимира Ігор Пальонка подякував університету за співпрацю та зазначив, що герб, який знайшли студенти, дуже важливий для міста.
«Ця знахідка підтверджує автентичність нашого міста, говорить про те, що місцеве самоврядування зародилося давно. Ми будемо про це розповідати нашим містянам і міжнародним партнерам», – запевнив міський голова.

Своєю чергою, ректор університету Анатолій Цьось подякував місцевій владі Володимира та Віктору Баюку за організацію дослідження.
«Знахідка – яскравий приклад ефективної реалізації дуальної освіти. Також хочу подякувати нашим студентам і запевнити, що вони стануть найкращими фахівцями», – зазначив Анатолій Цьось.

Наразі роботи тривають, археологи знайшли ще три стилізовані герби Володимира й керамічну фігурку вершника. Всі знахідки згодом опрацюють фахівці-реставратори.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
прохфесор Показати IP 24 Серпня 2023 07:07
А у Луцьку вчені усе риють в польському котелі
Оленка Показати IP 24 Серпня 2023 07:09
хлопі гайда на Схід окопи рити

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus