USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.50 10.65

Стерилізувати та лишати їм воду: як можна допомогти безпритульним тваринам у Луцькій громаді

Сьогодні 08:41
Маленьке кошеня на вулиці знайшла працівниця одного з луцьких ринків Валентина. Це хлопчик, йому нині активно шукають домівку. А от безвідповідальність людей, які викинули двох кошенят напризволяще, жінку дуже вражає.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Кошеня викинули в кущі, воно було ще геть малим. Не вміло ні їсти, ні ставати на задні лапи. Одне чорненьке було дуже хворим, то занесли до ветеринара, щоби полікувати. Цього кота знайшли здоровішим, але теж підлікували. Він уже починає бігати. Замість того, щоб стерилізувати тваринок, люди просто викидають їх. Тому намагаюся прилаштовувати по домівках. Через мої руки тварин уже прошло багатенько», – розповіла Валентина.

Жінка додала: лиш нещодавно дворова кішка привела трьох кошенят – усіх прилаштували.

Читати ще: На Волинь з Херсонщини евакуювали 10 собак і кошенят

Проблема безпритульних тварин для Луцької громади, на жаль, актуальна й нині. Бо ж досі не всі люди розуміють важливість стерилізації чотирилапих улюбленців. За проєкт програми регулювання безпритульних тварин гуманними методами на 2025–2027 проголосували на засіданні виконкому Луцькради. Програму мають затвердити на сесії.

«Заходи, що передбачає майбутня програма, є традиційними для нас. Це регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, інформаційна кампанія з гуманного ставлення до безпритульних тварин, покращення матеріально-технічної бази підприємства, – зазначила директорка КП «Ласка» Оксана Богданюк. – Регулювання безпритульних тварин гуманними методами передбачає відлов, стерилізацію, кліпсування вушною биркою, чіпування, вакцинацію від сказу, лікування за потреби».

Для безпритульних чотирилапих стерилізація на комунальному підприємстві безоплатна. Сюди ж можуть звернутися і власники домашніх котів та собак.

Оксана Богданюк пригадала: останній підрахунок безпритульних тварин проводили ще у 2021 році – до повномасштабного вторгнення. Тоді в Луцьку зафіксували 720 бездомних собак. Під час воєнного стану порахувати кількість «чотирилапих безхатьків» проблематично. Це зроблять уже після перемоги.

Читати ще: Трійця єнотів, дикобраз, чорнобурки: Луцький зоопарк показав пернатих та чотирилапих переселенців. Фоторепортаж

Але цілком реально в спеку допомагати котикам і песикам, які не мають дому. Наприклад, виставляти мисочки з водою, що нині і роблять чимало підприємців.

«Власники підприємств ставлять поїлки для собак і котів, таким чином вирішують це питання», – зауважив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Зі слів директорки «Ласки», миски з водою для безпритульних тварин ставлять також волонтери.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus