USD 42.45 42.75
  • USD 42.45 42.75
  • EUR 42.50 42.75
  • PLN 10.20 10.38

Справу Чауса використовують, аби злити справу «вагнерівців», – УП

2 Серпня 2021 21:53
Новий етап справи екссудді Миколи Чауса стає ефективним інформаційним інструментом, щоб поховати будь-які згадки про причетність Офісу Президента до злиття справи «вагнерівців».

Про це йдеться у статті «Української правди», де аналізують обставини викрадення скандального екссудді, повідомляє Цензор.НЕТ.

Видання детально подає хронологію та обставини того, як 30 липня цього року Микола Чаус знайшовся після 5 місяців з моменту його викрадення у Молдові, де він перебував з 2017 року. «Після років перебування в розшуку і спроб отримати політичний притулок за кордоном Чаус в одних шортах прийшов у сільську раду на Вінниччині», – розповідають у статті.

ЗМІ повідомляли, що, згідно з офіційною інформацією правоохоронців, екссуддя назвався, повідомив, що був викрадений «невідомими особами», та нібито сказав поліції, що хоче поїхати в столичну Службу безпеки України разом з працівниками спецслужби.

Однак, зазначають журналісти, їхав до Києва Микола Чаус не просто автомобілем, бо СБУ, ймовірно, була готова до його «знайдення», оскільки на Чауса чекав спеціальний транспорт, а під Київ його доставляли, зокрема, гелікоптером.

«Усю цю операцію провернули влітку, перед вихідними, коли Верховна Рада пішла на канікули, а політичний сезон закінчився», – зауважують журналісти.

Ця закручена політична історія почалася у 2016 році, коли Миколу Чауса впіймали з хабарем співробітники НАБУ. Однак заарештувати його не змогли через імунітет, який йому давав статус судді. Поки вирішувалося питання про арешт, Микола Чаус втік у Молдову. Там екссуддя пробував отримати політичний притулок, однак влада Молдови не погодилася надати йому цей статус та збиралася екстрадувати Чауса в Україну.

«На початку квітня 2021 року адвокат Чауса заявив, що екссудю викрали в Кишиневі. «Озброєна група невідомих людей вивезла у невідомому напрямку», – цитує слова адвоката видання.

Екссуддю вдруге перевезли через українсько-молдовський кордон.

Важливо зазначити, що весь цей час Офіс Президента розповсюджує тезу, що у спецслужбах існувала група, яка займалась викраденням і прослуховуванням людей. І що нібито саме ця група вивозила Чауса з України в 2016 році. Також називають причетним до вивезення Чауса в Молдову колишнього очільника Головного управління розвідки Василя Бурбу.

«Керівником цієї групи в ОП вважають колишнього головного розвідника Василя Бурбу. Його Банкова майже проголосила своїм публічним ворогом у 2020 році, після так званого «вагнергейту». Злита спецоперація із затримання російських найманців обернулась скандалом для Офісу Зеленського. І винуватцем у цьому призначили саме Бурбу. Його звільнили з посади», – додають у виданні.

Також журналісти зазначають, що у правоохоронних органах та серед оточення Зеленського кажуть, що Чауса вивезли з Молдови для того, щоб зібрати компромат на Бурбу.

Як відомо, у серпні 2016 року Чаус потрапив в поле зору правоохоронців – його звинуватили у вимаганні й отриманні хабара в 150 тисяч доларів. Працівники НАБУ знайшли гроші на городі судді, закопані в банках. Однак арештувати Чауса не змогли через його статус судді. Це дозволило йому втекти з України.

Навесні 2017-го Чаус здався поліції в Молдові, попросив політичного притулку, проте йому відмовили. Україна зажадала екстрадиції, і восени 2019 року МЗС Молдови заявило, що екстрадиція затягується нібито через реформи судової системи в країні.

3 квітня цього року Миколу Чауса викрала «група невідомих озброєних чоловіків» у центрі Кишинева, за словами його захисника Юліана Балана. Через майже чотири місяці він нібито сам прийшов до Мазурівської сільської ради, яка розташована недалеко від українсько-молдовського кордону.

Журналісти-розслідувачі з України («Слідство.Інфо») і Молдови (RISE Moldova) отримали копії паспортів десяти чоловіків, яких правоохоронці в Молдові перевіряють на причетність до можливого викрадення судді. За даними журналістів, всі вони є громадянами України, щонайменше двоє з них безпосередньо пов’язані з Головним управлінням розвідки Міноборони, а ще один – звільнений чиновник Національної поліції. У ГУР Міноборони назвали цю інформацію провокацією російських спецслужб.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 4
Ванга Показати IP 3 Серпня 2021 03:46
А с потрошенко денег не сбить из-за его патолонической жадности. Он скорее новый майдан замутит.
Анонім Показати IP 3 Серпня 2021 09:32
Главная задача Офиса Президента по Чаусу сейчас - сменить подследственность и забрать дело у НАБУ. Они будут пытаться сделать это любым путем, это жизненно важно для них.
Народна прокуратура Показати IP 3 Серпня 2021 10:00
Прочитав це конспірологічне фентезі і не зміг нічого зрозуміти: яке ж відношення до розвідників Міноборони має цей "легендарний" Чаус, чому довкола нього зчинили таку ідіотську метушню?
Еге Показати IP 3 Серпня 2021 21:59
так і буде й надалі поки цих бандитів трикратного крадія пенсій янєлоха-зельцмана і вальцмана не побачите сидячими на нарах!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus