USD 42.20 42.60
  • USD 42.20 42.60
  • EUR 42.40 42.70
  • PLN 10.20 10.38

«Споживати очима»: в музеї Корсаків експонують найновіші твори Подерв’янського

10 Жовтня 2019 20:59
Із зовсім іншого боку змогли відкрити для себе лучани і гості міста відомого митця, знаного передусім як автора численних сатиричних п’єс.

Відкриття виставкового проєкту «KULTUR-NATUR» Леся Подервянського, Анастасії Подервянської та Олександра Смирнова відбулося 10 жовтня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

«Качка пливе, не маючи наміру віддзеркалюватися у воді. Вода не має наміру втримати віддзеркалення качки. Людина має намір залишити по собі сліди. Сліди людини виглядають як купи каміння, пластику, бетону, скла, дерева і глини. Дерево і глина з часом перетворюються на землю, з якої вийшли. Так само, як і сліди звірів. Справжній майстер не лишає слідів», – Лесь Подерв’янський.
Як зазначила директорка Художнього музею в Луцьку Зоя Навроцька, презентація творів Леся Подерв’янського в музеї Корсаків – сенсаційна подія для міста.

«Ви вже знаєте твори Анастасії Подерв’янської та її чоловіка, адже могли бачити їх у складі декількох проєктів, мали змогу ознайомитися з концепціями їхньої творчості, поспілкуватися з ними, а сьогодні тут таке тріо – Анастасія Подерв’янська, Олександр Смирнов і, найголовніше, Лесь Подерв’янський. На жаль, Леся переважно всі знають як літератора, а він – ще й блискучий художник, який на сторінках історії українського мистецтва уже залишив досить цікавий доробок. Так-от сьогодні ми представляємо Леся Подерв’янського як художника, блискучого живописця», – сказала Зоя Навроцька.
Фундаторка Музею сучасного українського мистецтва Леся Корсак зауважила, що на зустріч із митцем прибуло дуже багато лучан і гостей міста, які просто заполонили зали, де експонуються твори проєкту «KULTUR-NATUR».

«Оскільки багато моїх знайомих теж не знали, що Лесь Подерв’янський малює, то я просто мушу перерахувати кілька фактів із його біографії. Лесь Подерв’янський народився у творчій родині: і діди, і бабусі, і батьки – всі обов’язково були пов’язані з мистецтвом; були або художниками, або мистецтвознавцями, тому це митець у третьому поколінні. Звичайно, має багатий доробок як драматург, його цитують напам’ять. Лесь Подерв’янський не міг, однак, не творити образотворчих шедеврів, адже закінчив спочатку республіканську художню школу, потім Національну академію мистецтва та архітектури (факультет живопису, монументальне відділення). І зараз працює в царині живопису, графіки та сценографії. Тобто для Леся Подерв’янського малювання не хобі, він професійний художник, який пише п’єси для душі», – розповіла Леся Корсак.
Вона додала, що численні живописні роботи Леся Подерв’янського знаходяться у Національному художньому музеї в Києві, приватних збірках, галереях і музеях України, Росії, Польщі, Німеччини, Швеції, Ізраїлі, Канаді, США, Великобританії.

Також Леся Корсак наголосила, що на виставці представлені крайні роботи митця, які він створював спеціально для проєкту.

«Я читала в одному з інтерв’ю Леся Подерв’янського, що чим довше живе художник, тим кращими стають його роботи. Отже, найкращі роботи митця присутні в нашому музеї», – акцентувала Леся Корсак.
«Тут мої роботи, роботи моєї доньки Насті та зятя Шуріка. Я завжди вважав, що живопис, і скульптура також, не потребують зайвих речей, їх треба споживати очима, так, як наприклад, ви у ресторані споживаєте гарну їжу, і отримувати насолоду. Тільки різниця в тому, що в ресторані ви отримуєте насолоду від рецепторів на язику і в роті, а тут ви це робите очима. От і все. Все дуже просто», – сказав, своєю чергою, Лесь Подерв’янський.
Він додав, що сучасне мистецтво – це дуже широке поняття: «Власне, там немає жодних рамок… У сучасному мистецтві головне – це ідея, виконання виноситься за скло, за межу, і тут ми можемо поставити собі таке питання: а чи багато людей у світі можуть генерувати ідею? І з’ясовуємо, що ні. Більш-менш, сяк-так такої майстерності можна навчити кожного. Наприклад, коли ти заходиш у музей світового рівня, то 80–90% – це дуже префектні майстри, десь 5% – це генії і ще кілька відсотків – це генії, які своїм мисленням штовхнули мистецтво вперед».

Відзначимо, що оцінити твори Леся Подерв’янського, його доньки та зятя в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків можна протягом місяця – до 10 листопада.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus