USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Скільки поляків підтримують прийом українських біженців: нове опитування

10 Квітня 2024 07:45
Рівень підтримки українських біженців у Польщі залишається високим через два роки війни. Лише третина поляків налаштовані проти прийому втікачів від війни.

Які змінилися настрої жителів Польщі щодо українських біженців, РБК-Україна розповідає з посиланням на pap.pl.

Згідно з новим опитуванням польського центру з вивчення громадської думки CBOS, у березні 2024 року рівень підтримки прийому біженців із України у польському суспільстві знизився лише на 1% порівняно із листопадом 2023 року. Загалом за прийом біженців зараз висловлюються 61% опитаних, проти – 31%.

На запитання, чи повинна Польща приймати біженців із зон конфлікту, респонденти дали такі відповіді:

«однозначно так» – 17%;

«мабуть, так» – 44%;

«скоріше ні» – 19%;

«однозначно ні» – 12%;

«важко сказати» – 8%.

Читати ще: У Польщі з вересня зобов’яжуть українських дітей відвідувати місцеві школи

У березні 2022 року 94% поляків підтримували прийом біженців із України.

Водночас опитування у березня 2024 року показало, що 83% поляків вважають, що війна в Україну становить пряму загрозу безпеці Польщі. У листопаді минулого року таку думку висловлювали 74% опитаних. 57% поляків стурбовані можливістю військового нападу Росії на країни НАТО в найближчі 3-8 років. Натомість 32% опитаних вважають такий сценарій малоймовірним.

Раніше ми повідомляли, що уряд Польщі готує зміни до закону про допомогу біженцям з України, що діє з початку війни. Планується скасувати систему фінансування харчування та проживання у гостьових будинках до десяти осіб.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus