USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Швидка приїжджатиме на виклик оперативніше: у Луцьку тестують нову програму

7 Серпня 2020 14:19
Незабаром викликати швидку допомогу українці будуть по-новому. У Луцьку вже тестують оперативну програму, яка автоматизувала усі телефонні виклики, що надходять з гарячої лінії «103» до диспетчера обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Нове програмне забезпечення у Волинському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф встановили наприкінці липня. Виклик на гарячу лінію «103» приймає диспетчер: дізнається, де проживає пацієнт, та його діагноз. Далі скеровує дзвінок до фельдшера, який відповідає за певну адресу. Той автоматично перенаправляє виклик на смартфон бригади швидкої, яка виїздить на виклик. Усе це – за 30 секунд! Медики бачать на екрані причину виклику пацієнта, його адресу та номер телефону.

Читати ще: Невидимий фронт: робочі будні швидкої допомоги на Волині

«Також вказано, яким є за важливістю цей виклик, він терміновий чи менш терміновий, – розповідає лікарка бригади швидкої допомоги Ангеліна Воробей. – На виїзд ми маємо дві хвилини, усе відзначаємо на смартфоні – є кнопки «Виїзд» і «Прибуття».

Раніше диспетчер всі виклики занотовував вручну, що забирало чимало часу. Тепер завдяки автоматизації процесу все відбувається значно швидше.

Читати ще: 67% машин швидкої не встигають на виклики вчасно, - МОЗ

Нині бригади швидкої медичної допомоги працюють в тестовому режимі. Однак медики сподіваються, що за місяць вже адаптуються до нововведень. Варто зауважити: такі зміни у системі екстреної медицини відбулися через реформування цієї галузі. Відповідно, у кожній області має працювати єдина диспетчерська служба, а також мають створити навчально-тренувальні відділи, аби медики відпрацьовували навики надання першої медичної допомоги, та закупити новий спецтранспорт.

Читати ще: На Волині критично бракує швидких

Однак на Волині вже давно є проблема з нестачею автомобілів швидкої. Тож, якщо так звані реформатори не подбають передусім про оновлення автопарку швидких, то хай яким надсучасним буде програмне забезпечення, на стареньких автомобілях, та ще й розбитими дорогами до пацієнта швидко не доїдеш.

Читати ще: Майже 20 тисяч людей на машину: на Волині - найменше «швидких» в Україні

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus