USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 41.10 41.45
  • PLN 10.40 10.55

Штам коронавірусу Кракен виявили у чотирьох областях України

23 Лютого 2023 09:39
Референс-лабраторія Центру громадського здоров’я за результатами секвенування підтвердила варіант штаму коронавірусної хвороби Omicron XBB.1.5, також відомий під назвою Кракен у чотирьох областях України.

Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ.

«Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території чотирьох областей: Сумської, де був перший пацієнт, Закарпатської, Тернопільської та Одеської», – розповіла завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних ЦГЗ Ірина Демчишина.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє попередню.

У ЦГЗ застерегли, що хоча Omicron і переноситься легше, але має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. У зв’язку з цим необхідно пройти вакцинацію проти COVID-19, зокрема зробити і бустерне щеплення.

В Україні є спеціальна вакцина проти штаму Omicron. Для отримання щеплення не обов’язково укладати декларацію із сімейним лікарем.

Щеплення проти COVID-19 доступне для всього дорослого населення та дітей віком від 5 років.

У ЦГЗ підкреслюють, що перед вакцинацією не потрібні жодні обстеження, специфічні ліки чи дотримання дієти.

Раніше головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що на території України циркулює 12 підтипів штаму COVID-19.

Додамо, що у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що світові загрожує новий штам коронавірусу, який може спровокувати хвилю захворюваності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus