USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

Вченим вдалося повністю вилікувати від ВІЛ уже шосту людину

13 Серпня 2023 19:37
У світі з’явилася шоста людина, яку вилікували від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Про це повідомляє видання France 24.

П’ятдесятирічний чоловік одужав після пересадки кісткового мозку. Його охрестили «женевським пацієнтом». Тепер він шоста людина, яку вилікували від ВІЛу.

За словами вченим, попереднім пацієнтам також трансплантували стовбурові клітини вже мутованого CCR5. Ця клітина блокує проникнення ВІЛ у клітини організму.

Так само у 2018 році цьому ж пацієнту з Женеви пересадили ці стовбурові клітини для лікування агресивної форми лейкемії, але вже без мутації. Це означало, що вірус все ще був здатний проникати в клітини пацієнта.

Та вже за 20 місяців, коли чоловік припинив приймання антиретровірусних препаратів, лікарі не виявили жодних слідів вірусу в його організмі.

Поки що вчені не виключають можливості повернення вірусу. Але кажуть, що пацієнт перебуває в стані тривалої ремісії. Діагноз ВІЛ поставили чоловіку ще у 1990 році.

За словами лікарів, якщо через рік не буде жодних ознак вірусу, ймовірність того, що його неможливо буде виявити в майбутньому, значно вища.

Існує кілька можливих пояснень того, чому пацієнт із Женеви вилікувався. Так, на думку вчених, трансплантація усунула всі інфіковані клітини без необхідності знаменитої мутації. Також важливу роль відіграло імуносупресивне лікування, яке було потрібне після трансплантації.

Раніше людей з ВІЛ-інфекцією вилікували у Берліні, Лондоні, Дюссельдорфі, Нью-Йорку та Сіті-оф-Хоуп. Їм вводили стовбурові клітини із мутацією CCR5.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus