USD 42.50 42.85
  • USD 42.50 42.85
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

Що таке орихалк: учені розкрили таємницю легендарного металу з Атлантиди

Сьогодні 00:36
Легендарний метал орихалк, згадка про який трапляється в стародавніх текстах, виявляється, не така вже й вигадка. Вченим, схоже, вдалося розгадати секрет, коли вони виявили зливки із цим металом у Середземному морі.

Про це пише УНІАН з посиланням на IfScience.

Назва орихалка походить від грецького «гірська мідь». Одна з найяскравіших згадок про нього – в легенді про Атлантиду Платона, де метал описано як «більш дорогоцінний [...], ніж будь-що, крім золота». У діалозі під назвою «Критій» йдеться про те, як міфічна цитадель Атлантиди була оздоблена стінами, колонами і підлогами, покритими орихалком, що надавало будівлі червоного відтінку.

Цей метал також згадано в деяких інших стародавніх текстах, зокрема у працях Цицерона і Плінія Старшого, написаних у I столітті нашої ери.

Через згадки про його червонуватий відтінок вчені вважали, що орихалк може бути різновидом латуні – сплаву міді та цинку. Однак сучасні археологічні знахідки проливають світло на його точний склад.

Читати ще: Аномальне явище: вчені знайшли «затонулі світи» в мантії Землі під Тихим океаном

Так, у 2014 році дайвер виявив 40 зливків металевого сплаву в Середземному морі біля берегів давньогрецького міста Гела на сучасній Сицилії. Під час подальших досліджень 2016 року виявили ще 47 зливків усього за 10 метрів від першої знахідки. З’ясувалося, що обидві схованки зі зливками належать одному й тому самому кораблю, який затонув близько 2500 років тому.

Металеві зливки виявилися мідно-цинковим сплавом, що дає змогу припустити, що це і був стародавній орихалк.

Вчені також вважають, що знайшли докази існування орихалка в давньоримських монетах. Більшість монет цієї епохи було зроблено із золота, срібла, бронзи або міді. Однак дослідження 2019 року за допомогою сканувального електронного мікроскопа показало, що деякі монети, викарбувані після реформ Августа (23 р. до н. е.) і Нерона (63-64 рр. н.е.), складалися з мідно-цинкового сплаву із вмістом цинку до 30%.

Таким чином, найімовірніше, орихалк – це стародавній термін, який використовували для опису певного типу латуні – класу сплавів, що містять мідь і цинк як основні компоненти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus