USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Середня зарплата судді Конституційного суду – 254 тисячі гривень на місяць

10 Листопада 2020 20:56
На виплату зарплати одного судді Конституційного Суду України за 10 місяців 2020 року було витрачено близько 2,5 млн грн, а середній розмір винагороди судді КС становить 254 тис. грн на місяць.

Про це інформує пресслужба КСУ, пише Укрінформ.

«За 10 місяців 2020 року на виплату зарплати одного судді Конституційного суду України витрачено близько 2,5 мільйона гривень. Середній розмір винагороди судді Конституційного Суду України – 254 тисячі гривень на місяць», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що у державному бюджеті на 2020 рік було передбачено фінансування Конституційного Суду у розмірі 314,5 млн грн, але не можна просто розділити цю суму на 15 суддів.

У судовій установі пояснюють, що видатки Конституційного Суду – це не лише винагорода суддів, а й видатки на забезпечення організаційного, аналітичного, юридичного, інформаційного та матеріально-технічного забезпечення, тобто здійснення конституційної юрисдикції в Україні.

Водночас, коментуючи інформацію про те, що нібито суддя КСУ коштує для нашої держави більше 21 мільйона грн, а суддя має зарплату в понад 400 тис. грн, великий штат помічників – більше ніж 20 осіб на кожного суддю, а також значний автопарк, у КСУ відзначили, що відповідно до статті 30 Закону «Про КСУ» суддя КС має двох наукових консультантів і помічника, посади яких належать до посад патронатної служби.

«Інше не передбачено, так як і не передбачений автопарк. За суддею Конституційного Суду України закріплений один службовий автомобіль», – поінформували у судовій установі.

У суді зазначили, що незважаючи на всі спроби дискредитувати КС та знищити його авторитет, є об’єктивна оцінка суспільством роботи Конституційного Суду.

Зокрема, як уточнюється, 10 листопада 2020 року було опубліковано дослідження, проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року, в якому українці дали оцінку роботи органів держвлади.

Зазначається, що дані опитування свідчать, що довіра до КСУ вища, ніж до інших державних інституцій, в тому числі й НАЗК.

«Вкотре наголошуємо, Конституційний Суд України – за боротьбу з корупцією, за створення демократичної правової країни. Разом із тим, це має відбуватися лише в рамках Основного Закону України», – уточнюється у повідомленні.

Як повідомлялося, відповідно до даних опитування соціологічної служби Центру Разумкова, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) не довіряють 71% опитаних, КС – 65% опитаних.

Опитування проводилося в рамках проекту «Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку», що здійснюється Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Maха Показати IP 10 Листопада 2020 21:45
цікаво побачити статистику з,п в європі ???
Мабуть Показати IP 10 Листопада 2020 22:15
Дуже важка праця. Хороша зарплата . "Пусть меня научат".
Я до влади Показати IP 11 Листопада 2020 01:58
Українский народ не витримає тих зарплат....а розгул злочинності 29 років, з кожним днем кримінальна країна все страшніша.....зарплати мають повернути сууді, бо від них одна шкода і корупція., Конфіскувати майно.
БОС Показати IP 11 Листопада 2020 08:13
Б**ло суддівське розігнати нахєр. Дати зарплату як медикам, вчителям.
Лучанка Показати IP 11 Листопада 2020 09:04
А ви не хочете озвучити розмір зарплат топ-чиновників "Нафтогазу", членів наглядових рад державних підприємств (зокрема, Укрзалізниці)? Ну так, справедливості ради? І ще одне. Чомусь, зарплати суддів КС і всі обставини їхнього життя стали надзвичайно цікавити лише після незручного для влади рішення. Поки були "ручними", все було гаразд???

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus