Село ткаль: як на Волині плекають стародавні традиції
![](/resize/450x246/r/files/news/2023/05-31/362147/photo_2023-05-31 11.32.58.jpeg)
У селі Острів’я Шацької громади процвітає старовинне ткацтво. Через хату тут стоять верстати, на яких острів’янські ткалі тчуть килими, рядна, рушники та штори з різноманітними візерунками.
Вироби волинських майстринь нещодавно навіть побували на виставці в Німеччині, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Багато років воно було закинуте. Померла моя мама. А та основа була. Така подружка в мене була. Кажу до неї: давай витчем ходніки. Ми з нею почали. Накидали там у хати її мами. І з того часу всі стали до нас приєднуватися, всі стали знов ткати. Ті старіші люди вже одійшли, ми як нове покоління, а після нас не знаю, чи ще хтось буде ткати», – розповідає майстриня Лілія Верчук.
За верстатом, на якому зараз працює пані Лілія, ткала ще її прабабуся. Йому – понад сотня років. Як наголошує майстриня, працювати за ним можна ще хоч сто років.
Ткалі в селі входять до складу фольклорного колективу «Острів’яночка». Жінки намагаються популяризувати стародавні народні ремесла. Їхні вироби нещодавно побували на виставці в Німеччині. До Острів’я також приїздила делегація з Норвегії.
Читати ще: «Найголовніше – вишивати з гарним настроєм і хорошими думками», – волинська рукодільниця
«Я сама штопала, як заміж вийшла. Сама вишивала тиї штори. Сама ткала на верстаті тиї салфеточки, тиї рушники, тиї подзорники і тиї наволочки, – каже Галина Кузьмич. – То не вельми тяжко, тіки треба шурупати головою, щоб не попутати кольори і нитки. Все. Мене навчили ткати мати, вже покойниї, ще в юності, ще коли дівчиною була».
Візерунки майстрині компонують самостійно, послуговуються взорами з маминих і бабусиних записів. У їхніх сім’ях зберігаються теж одяг та інші вироби, що їх виткали старші жінки роду.
В одному з місцевих будинків майстрині облаштували світлицю, де зберігають верстати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Вироби волинських майстринь нещодавно навіть побували на виставці в Німеччині, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Багато років воно було закинуте. Померла моя мама. А та основа була. Така подружка в мене була. Кажу до неї: давай витчем ходніки. Ми з нею почали. Накидали там у хати її мами. І з того часу всі стали до нас приєднуватися, всі стали знов ткати. Ті старіші люди вже одійшли, ми як нове покоління, а після нас не знаю, чи ще хтось буде ткати», – розповідає майстриня Лілія Верчук.
За верстатом, на якому зараз працює пані Лілія, ткала ще її прабабуся. Йому – понад сотня років. Як наголошує майстриня, працювати за ним можна ще хоч сто років.
Ткалі в селі входять до складу фольклорного колективу «Острів’яночка». Жінки намагаються популяризувати стародавні народні ремесла. Їхні вироби нещодавно побували на виставці в Німеччині. До Острів’я також приїздила делегація з Норвегії.
Читати ще: «Найголовніше – вишивати з гарним настроєм і хорошими думками», – волинська рукодільниця
«Я сама штопала, як заміж вийшла. Сама вишивала тиї штори. Сама ткала на верстаті тиї салфеточки, тиї рушники, тиї подзорники і тиї наволочки, – каже Галина Кузьмич. – То не вельми тяжко, тіки треба шурупати головою, щоб не попутати кольори і нитки. Все. Мене навчили ткати мати, вже покойниї, ще в юності, ще коли дівчиною була».
Візерунки майстрині компонують самостійно, послуговуються взорами з маминих і бабусиних записів. У їхніх сім’ях зберігаються теж одяг та інші вироби, що їх виткали старші жінки роду.
В одному з місцевих будинків майстрині облаштували світлицю, де зберігають верстати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
То в ліс пішов, то чарку випив: волинянина судили за ухилення від мобілізації, а він пропускав засідання
Сьогодні 22:34
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 22:34
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
Сьогодні 22:16
Сьогодні 22:16
ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Задорожньому, якого підозрюють у вимаганні хабаря
Сьогодні 21:38
Сьогодні 21:38
Судили волинянина, у якого вкрали крадений телефон![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 21:19
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 21:19
«Як ми працювали, то хай Бог милує і одвертає». Довгожителька з Новоукраїнки – про виселення, Голодомор і роботу в полі
Сьогодні 21:01
Сьогодні 21:01
Графік вимкнення електроенергії на Волині 18 липня
Сьогодні 20:23
Сьогодні 20:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.