СБУ викрила «медійника», який поширював вигідні Кремлю фейки
![](/resize/450x257/r/files/news/2022/02-15/331821/630_360_1644917525-828.jpg)
Служба безпеки України викрила проросійського агітатора, який системно поширював у засобах масової інформації та соціальних мережах вигідні Кремлю фейкові матеріали.
За даними правоохоронців, чоловік також організовував акції за заздалегідь підготовленим сценарієм російських кураторів. Його дії мали розхитати внутрішньополітичну обстановку в Україні та створити «потрібну інформаційну картинку» для Російської Федерації, передає Укрінформ.
Встановлено, що громадянин, який позиціонував себе як «журналіст» та «лідер думок», погодився на співпрацю з представниками РФ.
Інструкції зловмисник отримував електронними каналами зв’язку, а оплату – через заборонені електронні гаманці. Так званий журналіст регулярно звітував перед кураторами через спеціально створений телеграм-канал.
На початку співпраці з кураторами він отримував вказівки нав’язувати прокремлівський погляд на події в Україні, маніпулювати суспільною думкою українців, насамперед напередодні важливих міжнародних зустрічей із країнами-партнерами.За даними СБУ, чоловік неодноразово виступав в ефірах російських і українських телеканалів, які перебувають під санкціями, та просував ідею про нібито перебування України під зовнішнім управлінням.
Також він відкрито звинувачував українських військових в обстрілах мирного населення. Ті самі меседжі він проштовхував через рейтингові телеграм-канали, на що йому окремо виділяли фінансування.
Слідство встановило, що зловмисник регулярно виїжджав за кордон для особистих зустрічей з російськими кураторами. З ними він обговорював деталі інформкампаній та отримував готівку для фінансування злочинних акцій.
У подальшому куратори зосередили роботу зловмисника на дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Із цією метою він почав організовувати фейкові проплачені акції протестів у Києві. Для цього наймав для масовки людей, які мали імітувати соціальне невдоволення чинною владою.Останнє завдання «медійника», за інформацією СБУ, полягало у зборі підписів за імпічмент чинного Президента. Зловмисник погодився за винагороду підробити понад мільйон підписів нібито від імені українців.
Співробітники СБУ затримали чоловіка. У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, йому оголошено підозру.
Під час обшуків правоохоронці виявили у фігуранта засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, флеш-носії та накопичувачі, дані з яких підтверджують злочинну діяльність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
За даними правоохоронців, чоловік також організовував акції за заздалегідь підготовленим сценарієм російських кураторів. Його дії мали розхитати внутрішньополітичну обстановку в Україні та створити «потрібну інформаційну картинку» для Російської Федерації, передає Укрінформ.
Встановлено, що громадянин, який позиціонував себе як «журналіст» та «лідер думок», погодився на співпрацю з представниками РФ.
Інструкції зловмисник отримував електронними каналами зв’язку, а оплату – через заборонені електронні гаманці. Так званий журналіст регулярно звітував перед кураторами через спеціально створений телеграм-канал.
На початку співпраці з кураторами він отримував вказівки нав’язувати прокремлівський погляд на події в Україні, маніпулювати суспільною думкою українців, насамперед напередодні важливих міжнародних зустрічей із країнами-партнерами.За даними СБУ, чоловік неодноразово виступав в ефірах російських і українських телеканалів, які перебувають під санкціями, та просував ідею про нібито перебування України під зовнішнім управлінням.
Також він відкрито звинувачував українських військових в обстрілах мирного населення. Ті самі меседжі він проштовхував через рейтингові телеграм-канали, на що йому окремо виділяли фінансування.
Слідство встановило, що зловмисник регулярно виїжджав за кордон для особистих зустрічей з російськими кураторами. З ними він обговорював деталі інформкампаній та отримував готівку для фінансування злочинних акцій.
У подальшому куратори зосередили роботу зловмисника на дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Із цією метою він почав організовувати фейкові проплачені акції протестів у Києві. Для цього наймав для масовки людей, які мали імітувати соціальне невдоволення чинною владою.Останнє завдання «медійника», за інформацією СБУ, полягало у зборі підписів за імпічмент чинного Президента. Зловмисник погодився за винагороду підробити понад мільйон підписів нібито від імені українців.
Співробітники СБУ затримали чоловіка. У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, йому оголошено підозру.
Під час обшуків правоохоронці виявили у фігуранта засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, флеш-носії та накопичувачі, дані з яких підтверджують злочинну діяльність.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 3
![](/public/images/user_no_foto.png?1722392598)
Ігор луцькийм
Показати IP
15 Лютого 2022 14:54
Молодці!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1722392598)
Анонім до Ігор луцькийм
Показати IP
15 Лютого 2022 17:06
Повязали Діда Клаву.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722392598)
Поліщук до Анонім
Показати IP
15 Лютого 2022 17:56
Цей убогий на TV ходить?
Рідкісна колісниця та набір бронзи: в Італії археологи знайшли гробницю зі 150 артефактами
Сьогодні 00:16
Сьогодні 00:16
У Венесуелі – антиурядові протести, затримано майже 750 людей
30 Липня 2024 23:48
30 Липня 2024 23:48
Волинянка заплатила 815 гривень чужою карткою і ледь не загриміла за ґрати
30 Липня 2024 23:31
![](/public/images/logo.png)
30 Липня 2024 23:31
Кліматолог пояснив причину аномальної спеки в Україні
30 Липня 2024 23:13
30 Липня 2024 23:13
Оператор-навідник з волинської бригади зводив будинки, тепер будує шлях до перемоги
30 Липня 2024 22:56
30 Липня 2024 22:56
На Волині на півтора місяця заборонять ловити раків
30 Липня 2024 22:38
30 Липня 2024 22:38
20-річна лучанка через невзаємне кохання наковталася таблеток, – ЗМІ
30 Липня 2024 22:20
30 Липня 2024 22:20
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.