USD 41.15 41.47
  • USD 41.15 41.47
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.55 10.70

Пакет документів та розслідування: як медикам на Волині отримати лікарняний після COVID-19

16 Грудня 2020 11:42
Лучанка Марія захворіла на коронавірусну інфекцію і ось уже понад місяць не може отримати лікарняні. Коли жінка принесла на місце роботи два лікарняні листи, її ошелешили: для того, аби вона отримала кошти, потрібен величезний пакет документів.

«Конкурент» спробував розібратися, чому аби отримати гроші, у деяких випадках лише лікарняного листа замало.

Марія 51 рік пропрацювала в обласному протитуберкульозному тубдиспансері. Напередодні вона уже мала звільнятися з посади фельдшера-лаборанта та йти на заслужений відпочинок, проте обставини склалися інакше – захворіла на коронавірус. На стаціонарному лікуванні у Боголюбах жінка знаходилася з 2 по 7 листопада, а потім продовжила лікуватися амбулаторно.

«Коли я отримала негативний тест на COVID і рахувалася уже здоровою, то понесла два лікарняні листи за місцем роботи. Але мені сказали принести ще екстрене повідомлення, виписку з амбулаторної карти, копії усіх ПЛР-тестів, ідентифікаційний код, графік виходу на роботу, трудову та медичну книжки», – розповідає Марія.

Додає, що 7 грудня звільнилася з роботи, бо після хвороби стало дуже важко ходити, погіршився зір та відчувається неймовірна слабкість.

Інженер з охорони праці тубдиспансеру Анжела Голова пояснює, що пакет документів – то не примха медзакладу.

«Є постанова Кабінету Міністрів України №337 від 17.04.19. І згідно з цією постановою ми проводимо розслідування. І для того, аби його провести, нам потрібні усі ці документи», – пояснює спеціалістка.

Роз’яснює, що все для того, аби встановити джерело інфікування ковідом та пов’язати його з нещасним випадком на виробництві або ж спростувати це.

«Документи, які нам приносить людина, ми подаємо в лабораторний центр, щоб нам дали карту епідрозслідування. Потім роблять висновки лікар-інфекціоніст і провпатолог. Лише тоді стає зрозуміло, де людина могла інфікуватися», – коментує Анжела Голова.

У фонді соціального страхування пояснюють, що така процедура оплати лікарняного листа обов’язкова для всіх медиків. Проте не повідомили, скільки воно може тривати, адже усе залежить від конкретного випадку та висновку експертів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Цікаво Показати IP 16 Грудня 2020 12:59
Дохтор Д кожен день виходить з дому (вдягає маску як потрібно протягом всього дня), сідає в маршрутку, далі працює - приймає хворих з виконанням усіх заходів безпеки, потім їде в маршрутці, заходить в магазин і заходить додому. Захворів на ковід. Як в даному випадку може допомогти графік виходу на роботу, трудова та медична книжка, ідентифікаційний код? Якщо людина офіційно була на лікарняному то всі документи мають бути в медичній системі, а отже всіх інших документів не потрібно. Саме головне питання: захворів дохтор на роботі, в маршрутці, в магазині? Як це можна визначити, з трудової чи з графіка роботи? Діапазон захворювання на ковід від 5 і до 40 днів і то не точно, це ж не ногу зламати що відомі місце дата та час. Для людей стараються, все для людей!
! до Цікаво Показати IP 16 Грудня 2020 15:43
При цій владі чекати нормальних рішень чи якихось покращень не стоїть. Їх не буде. Зе.
Цікаво2 Показати IP 16 Грудня 2020 13:01
Що простіше медику при легкій формі ковіда - ходити на роботу чи йти на лікарняний? Будьмо здорові!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus