Родина з Маріуполя усиновила хлопчика, якого залишили у дитбудинку в Луцьку
![](/resize/450x253/r/files/news/2024/01-01/374765/photo_2023-12-31_20-29-36.jpg)
Подружжя Руденків родом із Маріуполя. Нині живуть у Ковелі на Волині. Дмитру та Олександрі по 27 років. Родина виховує чотирьох усиновлених дітей.
Суспільному подружжя розповіло: першим усиновили Тимофія. Хлопчик родом із Краматорська, зараз йому сім років. Згодом з маріупольського дитбудинку взяли до родини Марію і Михайла. Двійнятам зараз вісім років.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, родина виїхала із дітьми за кордон. Через пів року життя у Німеччині вирішили перебратися на Волинь. Тут усиновили ще одну дитину – Давида, якому незабаром виповниться три роки.
«Ми бачимо себе у нашій державі. Наші діти з двійні пішли у перший клас. Наступного року і менший пішов до школи. І цьогоріч ми ухвалили рішення про те, що будемо йти тим шляхом, який обрали ще у Маріуполі, а саме – усиновлення», – каже Олександра Руденко.
Історія Давида
Дворічного Давида наприкінці лютого залишили у Волинському обласному будинку дитини. Зі слів меддиректорки Тетяни Віговської, дитину принесли дві жінки ромської національності.«Вони розмовляли російською, дуже така нечітка інформація: «Нас бомбілі, ми только прієхалі. Докумєнтов нєт». Але так чомусь роззиралися довкола. Ми пояснили, що маємо на вихованні дітей, але вони мусять бути з документами, і сказали їм сходити у міськраду. Через годину приходить персонал і розповідає, що та дитина сидить сама у візочку», – пригадує Тетяна Віговська.
Читати ще: «Ми одна команда і любимо цього хлопчика»: сім’я з Луцька під час війни усиновила дитину з інвалідністю
Як додала медична директорка будинку дитини, хлопчика, який, імовірно, родом із Костянтинівки Донецької області, обстежили медики. Перш ніж потрапити в родину Руденків, він пробув у дитбудинку дев'ять місяців.
Життя у новій родині
У Руденків Давид живе уже два місяці. До цього від нього відмовилися дев'ять інших родин.«Дитина була покинута. Намагались дізнатися, звідки він. Є теорія, що він також з Донецької області і родина тікала від війни, але робили запит у службу – і ніхто цього поки що не підтвердив. Тому це лише теорія», – розповів прийомний батько Дмитро Руденко.
Нині родина винаймає житло у ковельських друзів. Чоловік – приватний підприємець, а мама виховує дітей.
«Мрія збулася. Давид з нами, і за цей час ми сміялись більше, ніж за останні два роки. Це дуже позитивна дитина, він приносить радість», – каже Олександра.Руденки зізналися: на свята загадали спільне для обох бажання – забрати у родину дівчинку, яка нині за кордоном.
«Вона перебуває у Туреччині, а сама з Дніпропетровської області. Але там служба каже, що багато кандидатів, які стоять у черзі. Тобто ми, оскільки з іншої області, то взагалі жодного права на дитину не маємо. І плюс там дуже важка процедура», – каже Олександра.
А ще багатодітна родина Руденків планує створити дитячий будинок сімейного типу на Волині. Для цього потрібно мати від 5 до 10 дітей, які позбавлені батьківського піклування чи є сиротами, а також фінансову підтримку від держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Суспільному подружжя розповіло: першим усиновили Тимофія. Хлопчик родом із Краматорська, зараз йому сім років. Згодом з маріупольського дитбудинку взяли до родини Марію і Михайла. Двійнятам зараз вісім років.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, родина виїхала із дітьми за кордон. Через пів року життя у Німеччині вирішили перебратися на Волинь. Тут усиновили ще одну дитину – Давида, якому незабаром виповниться три роки.
«Ми бачимо себе у нашій державі. Наші діти з двійні пішли у перший клас. Наступного року і менший пішов до школи. І цьогоріч ми ухвалили рішення про те, що будемо йти тим шляхом, який обрали ще у Маріуполі, а саме – усиновлення», – каже Олександра Руденко.
Історія Давида
Дворічного Давида наприкінці лютого залишили у Волинському обласному будинку дитини. Зі слів меддиректорки Тетяни Віговської, дитину принесли дві жінки ромської національності.«Вони розмовляли російською, дуже така нечітка інформація: «Нас бомбілі, ми только прієхалі. Докумєнтов нєт». Але так чомусь роззиралися довкола. Ми пояснили, що маємо на вихованні дітей, але вони мусять бути з документами, і сказали їм сходити у міськраду. Через годину приходить персонал і розповідає, що та дитина сидить сама у візочку», – пригадує Тетяна Віговська.
Читати ще: «Ми одна команда і любимо цього хлопчика»: сім’я з Луцька під час війни усиновила дитину з інвалідністю
Як додала медична директорка будинку дитини, хлопчика, який, імовірно, родом із Костянтинівки Донецької області, обстежили медики. Перш ніж потрапити в родину Руденків, він пробув у дитбудинку дев'ять місяців.
Життя у новій родині
У Руденків Давид живе уже два місяці. До цього від нього відмовилися дев'ять інших родин.«Дитина була покинута. Намагались дізнатися, звідки він. Є теорія, що він також з Донецької області і родина тікала від війни, але робили запит у службу – і ніхто цього поки що не підтвердив. Тому це лише теорія», – розповів прийомний батько Дмитро Руденко.
Нині родина винаймає житло у ковельських друзів. Чоловік – приватний підприємець, а мама виховує дітей.
«Мрія збулася. Давид з нами, і за цей час ми сміялись більше, ніж за останні два роки. Це дуже позитивна дитина, він приносить радість», – каже Олександра.Руденки зізналися: на свята загадали спільне для обох бажання – забрати у родину дівчинку, яка нині за кордоном.
«Вона перебуває у Туреччині, а сама з Дніпропетровської області. Але там служба каже, що багато кандидатів, які стоять у черзі. Тобто ми, оскільки з іншої області, то взагалі жодного права на дитину не маємо. І плюс там дуже важка процедура», – каже Олександра.
А ще багатодітна родина Руденків планує створити дитячий будинок сімейного типу на Волині. Для цього потрібно мати від 5 до 10 дітей, які позбавлені батьківського піклування чи є сиротами, а також фінансову підтримку від держави.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Велике переселення: три ведмеді з Луцького зоопарку поїхали до Молдови, а на Волинь прибули лама й мари патагонські
Сьогодні 16:27
Сьогодні 16:27
НАТО призначив спецпредставника в Україні
Сьогодні 16:10
Сьогодні 16:10
На Волині через негоду дерево впало на житловий будинок
Сьогодні 15:53
Сьогодні 15:53
95 українських захисників звільнені з російського полону
Сьогодні 15:20
Сьогодні 15:20
У Луцьку п'яного водія патрульним довелося ловити. Відео
Сьогодні 15:04
Сьогодні 15:04
Литва забороняє в'їзд легковиків на білоруських номерах
Сьогодні 14:30
Сьогодні 14:30
За добу шахраї видурили у волинян майже 80 тисяч гривень
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.