USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.40 41.65
  • PLN 10.50 10.60

Рівненщина через 30 років може залишитися без лісу. Дослідження

28 Серпня 2020 07:40
За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два з половиною разу більше, ніж за аналогічний період 2018-19 років – 5395 га проти 2101 га роком раніше.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного компанією EOS Data Analytics, Інститутом космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством, пише Економічна правда.

Згідно з отриманими даними, у Житомирській області за зазначений період вирубали майже на 20% більше лісу, ніж минулого року.

«За такої динаміки вирубки Рівненська область може залишитися без лісу вже через 30 років, а Житомирська – через 38. Якщо не уповільнити цього тренду, то за зазначений час може бути знищено 1,6 млн га і 2,3 млн га відповідно, які становлять площу лісів у цих областях.

Навіть враховуючи висадку, відновлення лісу займає від 60 до 100 років, залежно від порід дерев», – наголошується в повідомленні EOS Data Analytics.

Дослідження проводили за допомогою технології супутникового аналізу, яку раніше використовували в рамках програми підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні (Supporting Transparent Land Governance in Ukraine) з ініціативи Світового банку та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Питання вирубки українських лісів порушують уже не перший рік. Ліс безконтрольно рубають і «сірими» схемами вивозять на експорт. Ніхто не знає справжніх масштабів. Дані отримані із супутників – це незалежний інструмент на шляху до вирішення цієї проблеми. Космос бачить усе», – вважає засновник EOS Максим Поляков.

У компанії зазначають, що інструменти супутникового моніторингу допомагають не тільки фіксувати порушення, але і розумно керувати лісовим господарством. Наприклад – відстежувати процес регенерації лісових екосистем, які зазнали впливу несприятливих факторів, на кожному з етапів і до повного відновлення.

EOS Data Analytics, що спеціалізується на наданні користувачам аналітики на основі даних космічного моніторингу, входить до вертикально інтегрованої супутникової групи EOS і є частиною інвестиційного портфеля Noosphere Venture.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus