USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

«Реінтеграція та реабілітація – ключові аспекти підтримки ветеранів», – Ірина Констанкевич

29 Листопада 2024 23:12
26-28 листопада у Львові проходив форум, який став підсумком попередніх чотирьох, що вже відбулися в Україні, у тому числі й на Волині.

Захід об’єднав ветеранів, представників громадських організацій, психологів та міжнародних експертів.

Волинь на форумі представляли народна депутатка Ірина Констанкевич, депутат Волинської обласної ради Орест Маховський, а також представники громадських організацій Волині.

Програма форуму включала низку панельних дискусій, воркшопів і тематичних секцій, під час яких обговорювали питання реабілітації, абілітації та інших викликів, із якими стикаються ветерани й ветеранки після повернення до мирного життя.

У своїй доповіді на тему «Реінтеграція ветерана: сучасні ментальні, освітні, культурні практики» Ірина Констанкевич акцентувала увагу на ключових аспектах ефективної підтримки ветеранів: їхній реінтеграції у громади та створенні можливостей для розвитку. Окремо вона наголосила на ролі культури як важливого інструменту реабілітації.
«В Україні вже є успішні практики відновлення через мистецтво, але держава поки що не надає їм належної підтримки. Варто розробити програми, які інтегрують культурні заходи в процес реабілітації», – зазначила парламентарка.

Читати ще: Працевлаштування ветеранів: у Волинській ОВА відбулася зустріч із представниками бізнесу

Особливо значущою стала відкрита розмова з ветеранами, під час якої учасники змогли дізнатися про їхнє бачення й конкретні потреби.

У межах форуму народна депутатка разом із Орестом Маховським відвідали реабілітаційний центр Unbroken. Вони поспілкувалися з волинськими військовими, які проходять відновлення у найбільшому реабілітаційному центрі України.

Unbroken – це унікальна екосистема людяності, що об’єднує понад 20 проєктів. Про це розповіла комунікаційниця Unbroken Foundation Катерина Батенко. У центрі безплатно надають послуги з протезування, фізичної та психологічної реабілітації, спеціалізованих програм і соціальної інтеграції.

Читати ще: Культурна децентралізація має стати стратегією відновлення країни, – Ірина Констанкевич

«Ми щиро віримо, що центр такого масштабу з’явиться і в нас на Волині. Адже це не лише про медичну допомогу, а й про відновлення душі та тіла, а також нові можливості для тих, хто зазнав болючих втрат через війну», – зазначила Ірина Констанкевич.

Катерина Батенко додала, що комплексний підхід до реабілітації передбачає поєднання фізичної й психологічної допомоги, а також активну роботу з ветеранами з перших днів їхнього перебування в госпіталях чи лікарнях.

Читати ще: Простір для підтримки та реалізації: у ЛНТУ запрацював центр ветеранського розвитку. Фото

На форумі також представили інформаційно-цифрову систему Міністерства у справах ветеранів на 2025-2026 роки. Ця система передбачає створення нових цифрових платформ для підтримки ветеранів і їхніх сімей.

У форумі взяла участь міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова, яка наголосила на важливості комплексного підходу до соціальної, психологічної та економічної адаптації ветеранів.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець та колишній міністр у справах ветеранів Великобританії (2022-2024) Джонні Мерсер обговорили тему «Права ветеранів – пріоритет держави: актуальний стан і перспективи розвитку ветеранської політики».
Директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та стратегічних комунікацій Діана Трима презентувала План заходів з підтримки ветеранів через культуру на 2025-2027 роки. Його розробили спільно Міністерство культури та стратегічних комунікацій і Міністерство у справах ветеранів.

Читати ще: Які соціальні послуги надаватимуть у луцькому хабі «Ветеран». Перелік

Під час дискусійної панелі «Єдина стратегія: співпраця громад і влади для підтримки ветеранів» виступила волонтерка з Ковеля та співзасновниця ГО «Українська асоціація захисту здоров’я «Марлог-Кадуцей» Наталія Попова. Вона підкреслила, що ветерани мають відчувати, що їхні громади є надійним тилом, який забезпечує не лише базові потреби, а й сприяє їхньому особистісному розвитку.

На форумі також представили дорожню карту розвитку ветеранської політики, яку підготували Міністерство у справах ветеранів і Верховна Рада України.

Читати ще: «Стійкість людини – стійкість системи»: волиняни взяли участь у форумі ментального здоров’я

Форум визначив ключові пріоритети й конкретні кроки, які треба реалізувати для забезпечення належної підтримки ветеранів у всіх аспектах їхнього повернення до мирного життя.

«Завдяки спільним зусиллям ветеранів, органів влади, громадських організацій та міжнародних партнерів ми сформулювали чіткі цілі для покращення життя ветеранів і їхньої адаптації та інтеграції», – підкреслила Ірина Констанкевич.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus