USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

«Писанка – як міст між людьми»: у Луцьку знайомлять ВПО та місцевих із традиціями писанкарства

5 Квітня 2025 06:43
Тепло вогню свічки, запах воску і жвавий гомін – на майстеркласах із писанкарства у луцькому FutUkraine Centre панує атмосфера творчості й доброзичливого спілкування. Тут знайомлять із традиційним мистецтвом розпису писанок, яке об’єднує покоління й надихає створити щось гарне власноруч. Серед учасників – і місцеві мешканці, і внутрішньо переміщені особи. Саме завдяки такому поєднанню майстеркласи стають простором нових знайомств і живої, згуртованої спільноти.

У центрі вже відбулося два майстеркласи – третій готують найближчої суботи, 5 квітня 2025 року.

Заняття триває від 2,5 до 4 годин – усе залежить від темпу учасників. Кожному надають писачки, віск, фарби та шаблон. А ще – підтримку та атмосферу, у якій навіть ті, хто вперше тримають інструмент у руках, створюють свою першу писанку.

«Зазвичай на заняття приходять люди, які ніколи в житті не писали писанку або, можливо, лише в школі. Тому я розробляю авторські орнаменти, які гарно виглядають і водночас легко виконуються. Ми робимо один геометричний малюнок і один – квітковий. Це важливо – щоб результат надихнув і захотілося продовжити», – каже Інна Питель, яка поширює традицію писанкарства.
За її словами, у тиші, в обережному русі руки й появі кольорів на писанці є щось медитативне. Писанкарство розслабляє, допомагає відволіктися від новин і, за словами майстрині, діє як своєрідна арттерапія.

Читати ще: У Луцьку кличуть на благодійний майстерклас «Луцька писанка»

«Всі виходять з майстеркласу спокійні. Були навіть випадки, коли чоловіки настільки занурювалися в процес, що не помічали, як минає час. Один тато писав з донькою писанку три з половиною години, і коли йому зателефонувала дружина, не повірила, що він усе ще там», – усміхається майстриня.

Писанкарство стало відкриттям для самої Інни ще під час карантину. Вона – графічна дизайнерка за освітою, і хоча мала базу зі шкільних років, до яйця з писачком повернулася в період пандемії, коли з родиною шукала чим себе зайняти перед Великоднем. Відтоді це перетворилося на традицію і навіть на справу.
Читати ще: «Рукодвійки»: як у Луцьку стартувала майстерня спільноти ВПО

«Я дуже хочу, щоб люди почали включати писанкарство у свою передсвяткову рутину вдома. Особливо – в родинному колі. На майстеркласах я розповідаю, де придбати всі необхідні інструменти. Це не складно і не дорого. Головне – написати свою першу писанку, а далі вже можна фантазувати», – каже вона.

Майстер-класи в FutUkraine Centre стали частиною більшої ідеї – допомогти людям, які були змушені переїхати через війну, інтегруватися в нове середовище. Навчання, спілкування, тепла атмосфера – усе це створює простір, у якому хочеться залишатися.

«Ми не запитуємо прямо, хто звідки. Але в розмовах з’ясовується, що хтось із Харкова, хтось із Донеччини чи Дніпра. І це прекрасно, що вони приходять, відкриваються, пробують нове. Писанкарство, хоч і пов’язане з традицією, зовсім не про минуле – воно про спільність і нові сенси. – розповідає Інна. – На майстеркласі люди спілкуються між собою на різні теми, починають ділитися досвідом: де купити побутові речі, що цікавого в місті. Це допомагає завести нові знайомства чи просто прокомунікувати з кимось новим».
Читати ще: FutUkraine Centere: нові можливості для українців, які переїхали до Луцька

За словами координаторки проєкту Марії Маківничук, такі майстеркласи стають не лише простором творчості, а й майданчиком знайомств, підтримки та взаєморозуміння.

«Ми працюємо з внутрішньо переміщеними особами від початку повномасштабного вторгнення. І міста різні, але проблеми людей схожі. Ми бачимо, як їм потрібно відволіктися від новин і війни. Саме тому ми створили ці центри – щоб і ВПО, і місцеві мешканці могли знайомитися, спілкуватися, перекваліфіковуватися і здобувати нові знання», – каже вона.

«Після перемоги комусь треба буде відбудовувати цю країну. За кордон виїхало понад шість мільйонів людей, а мільйони залишилися. І дуже важливо, щоби ці люди не просто залишались, а ставали частиною нових громад, досягали успіху. Бо всі ми – одна спільнота, яка хоче кращого майбутнього для країни», – додає народний депутат Микола Княжицький, який став ініціатором проєкту.
Окрім писанкарства, у FutUkraine Centre регулярно проводять майстеркласи та курси з різних напрямів – від психологічної підтримки та вивчення мов до SMM, флористики і комп’ютерної грамотності. Долучитися до занять можна безоплатно – варто лише стежити за оновленнями на сторінці FutUkraine Centre у Facebook.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus