USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Промінь, що танцює: у небі над Флоридою зафіксували унікальне природне явище. Відео

2 Травня 2023 00:47
У небі над Маямі-Біч у Флориді (США) зафіксували унікальне природне явище. Кілька днів тому люди могли спостерігати «танцюючий промінь» (Crown flash).

Це візуальне явище, коли здається, що промінь світла проходить крізь хмари. Відповідний ролик опублікував у Twitter метеоролог Джеймс Спанн, передає Obozrevatel.

На кадрах видно, як із-за хмари стирчить промінь світла, що переміщається на кшталт того, як переміщається прожектор. Пізніше це явище ідентифікували як «танцюючий промінь».

«Танцюючий промінь» – надзвичайно рідкісне метеорологічне явище, яке зазвичай з’являється над грозами і постійно перебудовується, створюючи промені світла.

Досі точаться суперечки про те, що саме викликає їх. За однією з версій, «танцюючий промінь» виникає, коли кристали льоду у високих хмарах вишиковуються в лінію, щоб сфокусуватися і відображати сонячне світло у вигляді стовпа. Потім, коли кристали льоду швидко змінюють свою орієнтацію, здається, що стовп танцює чи навіть повністю розсіюється.

Це зазвичай видно над купово-дощовими хмарами, які активні блискавками. За відсутності поля статичної електрики кристали льоду вишиковуються в лінію, хоч би куди віяв вітер.

Але в міру того, як перед спалахом блискавки у хмарі накопичуються електричні заряди, всі кристали обертаються, вирівнюючись під впливом значно сильнішої сили електростатичного поля. Це те, що створює вигнутий стовп світла у хмарі. Потім, коли заряд (і електростатичне поле) послаблюється блискавкою, кристали льоду знову приходять у відносний безлад, і стовп світла розсіюється.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus