«Продовжуємо боротьбу за чисте повітря»: як у Луцьку шукали джерело смороду
![](/resize/450x300/r/files/news/2019/07-09/272171/888.jpg)
Аби визначити джерело поширення нестерпного смороду в Луцьку, перевірили роботу низки підприємств.
Про це йшлося 9 липня під час оперативної наради в Луцькій міській раді.
Директорка відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила, що з 27 червня для врегулювання негативної екологічної ситуації в Луцьку, яка виникла через поширення нестерпного смороду, працює тимчасова міжвідомча комісія, яка досліджувала ймовірні джерела неприємних запахів.
Комісія проаналізувала роботу міської централізованої каналізаційної мережі, КНС, каналізаційно-очисних споруд, які експлуатує та обслуговує КП «Луцькводоканал», Луцького МПД ДП «Укрспирт», ТзОВ «Агідель», стан каналізаційно-очисних споруд на територіях прилеглих до міста ОТГ, сільрад. Також перевірено звернення громадян на поширення неприємних запахів у районах приватної забудови, пов’язані з самовільними врізками госпфекальної каналізації у зливові мережі.
«Проаналізувавши всі можливі джерела виникнення неприємних запахів, висновок однозначний – причиною різкого погіршення екологічного стану міста є неправомірне розміщення відходів мелястої барди ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Із 2016 року там виробляють біоетанол – компонент моторного палива. Через відсутність належних очисних споруд відходи зливаються у водні відстійники та очисні споруди, передбачені для переробки цукрового буряку. Ці відходи створюють нестерпний сморід, який завдає шкоди мешканцям міста та прилеглих сіл», – сказала Оксана Тарабанюк.
Та додала, що транспортують відходи на поля фільтрації, які використовують як відстійники для технічних вод цукрового виробництва.
У зв’язку з ситуацією виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовітпідписав звернення до голови Луцької РДА Тараса Яковлева щодо закриття «БІО ПЕК» до з’ясовування і усунення причин смороду.
«Ми продовжимо боротьбу за чисте повітря», – наголосив Григорій Пустовіт.
Нагадаємо, завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».
У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Також Луцька міська рада звернулася до прокуратури Волинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йшлося 9 липня під час оперативної наради в Луцькій міській раді.
Директорка відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила, що з 27 червня для врегулювання негативної екологічної ситуації в Луцьку, яка виникла через поширення нестерпного смороду, працює тимчасова міжвідомча комісія, яка досліджувала ймовірні джерела неприємних запахів.
Комісія проаналізувала роботу міської централізованої каналізаційної мережі, КНС, каналізаційно-очисних споруд, які експлуатує та обслуговує КП «Луцькводоканал», Луцького МПД ДП «Укрспирт», ТзОВ «Агідель», стан каналізаційно-очисних споруд на територіях прилеглих до міста ОТГ, сільрад. Також перевірено звернення громадян на поширення неприємних запахів у районах приватної забудови, пов’язані з самовільними врізками госпфекальної каналізації у зливові мережі.
«Проаналізувавши всі можливі джерела виникнення неприємних запахів, висновок однозначний – причиною різкого погіршення екологічного стану міста є неправомірне розміщення відходів мелястої барди ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Із 2016 року там виробляють біоетанол – компонент моторного палива. Через відсутність належних очисних споруд відходи зливаються у водні відстійники та очисні споруди, передбачені для переробки цукрового буряку. Ці відходи створюють нестерпний сморід, який завдає шкоди мешканцям міста та прилеглих сіл», – сказала Оксана Тарабанюк.
Та додала, що транспортують відходи на поля фільтрації, які використовують як відстійники для технічних вод цукрового виробництва.
У зв’язку з ситуацією виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовітпідписав звернення до голови Луцької РДА Тараса Яковлева щодо закриття «БІО ПЕК» до з’ясовування і усунення причин смороду.
«Ми продовжимо боротьбу за чисте повітря», – наголосив Григорій Пустовіт.
Нагадаємо, завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».
У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Також Луцька міська рада звернулася до прокуратури Волинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 2
![](/public/images/user_no_foto.png?1721640070)
Анонім
Показати IP
9 Липня 2019 16:14
Мелясна барда хіба гівняними трупами смердить?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721640070)
скептик до Анонім
Показати IP
9 Липня 2019 17:33
громадськість і "великі специ" вважають, що так. їм хоч кілок на голові теши - нічого не докажеш. все своє долдонять
Австрія взяла на лікування важкохворих дітей з «Охматдиту»
Сьогодні 12:20
Сьогодні 12:20
У Луцьку водій Volkswagen збив 9-річну дівчинку
Сьогодні 11:31
Сьогодні 11:31
У США демократи одноголосно підтримали Камалу Гарріс як кандидатку на пост президента
Сьогодні 11:15
Сьогодні 11:15
На Волині розшукують 53-річного чоловіка, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень
Сьогодні 10:26
Сьогодні 10:26
Поліція опублікувала фото підозрюваного в причетності до вбивства Ірини Фаріон. Його розшукують
Сьогодні 10:10
Сьогодні 10:10
Врятували 700 тварин: на Волині горів свинарник
Сьогодні 09:36
Сьогодні 09:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.