USD 40.80 41.15
  • USD 40.80 41.15
  • EUR 45.00 45.58
  • PLN 3.30 4.00

Президент Аргентини доручив розсекретити документи про нацистів, які втекли до країни після Другої світової війни

25 Березня 2025 12:01
Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив розсекретити документи, що містять відомості про діячів нацистської Німеччини, які знайшли притулок у країні після завершення Другої світової війни.

Про це заявив глава Кабінету міністрів Гільєрмо Франкос, цитує його Infobae, передає Громадське.

За словами посадовця, рішення про розсекречення документів ухвалили після того, як із таким запитом до Мілея звернувся американський сенатор-республіканець Стів Дейнс.

Франкос зазначив, що президент Аргентини погодився оприлюднити ці дані, наголосивши, що в нього «немає причин захищати цю інформацію».

Очільник Кабінету міністрів також підкреслив, що важливо «знати всю історію» і саме це «має намір зробити виконавча влада, розсекретивши документи».

Читати ще: Радник Трампа випадково додав журналіста до чату, де йшлося про удари по Ємену

Ще до капітуляції Німеччини у Другій світовій війні вона почала обговорення планів втечі німецьких військових і політичних діячів у країни, котрі лояльно ставилися до режиму Адольфа Гітлера. Передусім це стосувалося Аргентини.

Нацисти переправлялися до Аргентини шляхом отримання паспорта в римському офісі Червоного Хреста та подання прохання на туристичну візу. У такий спосіб до країни потрапили один з авторів Голокосту Адольф Айхман, офіцер СС Йозеф Менгеле, який проводив досліди над людьми в концтаборі Аушвіц і багато інших.

За однією з конспірологічних теорій, до Аргентини міг втекти й сам Адольф Гітлер, однак доказів цьому немає.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus