USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.45 41.70
  • PLN 10.66 10.80

Представники московського патріархату втретє не з’явилися: призначили дату судового розгляду щодо Успенського собору у Володимирі

Сьогодні 10:39
1 жовтня у Господарському суді Волинської області відбулася третя спроба провести підготовче засідання щодо справи про передачу пам’ятки архітектури комплексу споруд Успенського собору Володимира у власність держави, який досі незаконно займає релігійна громада московського патріархату.

Про це повідомляє Буг.

На засіданні були присутні представник позивача – головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації Олександр Гарнола. Як третя особа, прибув керівник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк.

Справу розглядав суддя Ігор Гарбар. Він проінформував, що представник відповідача знову клопотав про відкладення розгляду справи, оскільки його підзахисний нібито перебуває на лікарняному. Однак цього разу клопотання не задовільнили, оскільки відповідача може представляти й третя особа, зокрема юрист. Тож, попри те, що представники УПЦ МП вчергове проігнорували засідання, судовий розгляд по суті все ж призначили на 5 листопада.

Варто зауважити, що 3 вересня у Господарському суді Волинської області мало відбутись перше судове засідання по справі виселення релігійної громади УПЦ московського патріархату із комплексу споруд Успенського собору у Володимирі. Хоча згодом владику помітили на панахиді за померлим очільником Волинської ОДА Борисом Клімчуком.

Також представники московського патріархату проігнорували підготовче засідання, що відбулося 17 вересня.

Нагадаємо, Волинська ОВА подала позов до релігійної громади УПЦ МП, яка нині займає приміщення Свято-Успенського кафедрального собору Української православної церкви.

Суть позову полягає в поверненні до державної власності комплексу культових споруд національного значення, розташованих у Володимирі. До нього належать Свято-Успенський собор, будинок з дзвіницею та мури з брамами, які мають статус пам'яток архітектури.

Після закінчення терміну договору оренди релігійна громада УПЦ МП не має законних підстав для подальшого користування цими об'єктами, які належать державі.

Читати ще: Рада підтримала законопроєкт про заборону УПЦ МП

Як ми писали, з 1 липня священники місцевої єпархії УПЦ МП мали покинути святиню через закінчення договору оренди. Проте настоятель Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП категорично відмовився підписувати акт комісії про передачу майна пам’ятки державі. Він також намагався оскаржити в суді рішення адміністрації про розірвання договору оренди у воєнний час. Господарський суд заяву єпархії повернув без розгляду на доопрацювання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus