USD 42.35 42.70
  • USD 42.35 42.70
  • EUR 42.30 42.70
  • PLN 10.15 10.37

«Працюємо для розвитку освіти»: як минув річний звіт ректора ВНУ Анатолія Цьося. Фоторепортаж

17 Грудня 2024 09:00
«На годиннику 14:03. Пропоную почати нашу конференцію», – узяв слово ректор Волинського національного університету Анатолій Цьось, щоби привітати присутніх.

У залі факультету історії політології та національної безпеки сотні викладачів і студентів 16 грудня зібралися на традиційному річному звіті очільника вишу. Відвідали захід і представники влади, наглядової ради, військові.

Щороку в останній місяць зими ректор інформує про діяльність колективу університету за рік. Анатолій Цьось почав розповідь зі згадок про допомогу військовим. Мовляв, колектив ВНУ провів два благодійних марафони – великодній (зібрали майже 250 тис. грн) та осінній (понад 399 тис. грн).

А ще працівники переказали на потреби війська свій одноденний заробіток на загальну суму 467 530 гривень.

Читати ще: «Вступна кампанія зазнала серйозних змін», – ректор ВНУ Анатолій Цьось. Інтерв’ю
За зібрані кошти виш закупив необхідні для захисників речі. Делегація з концертом відвідала воїнів 100-ї ОМБр, коли ті були на ротації у Львові. Їздили до «сталевої сотки» й у листопаді цьогоріч.

Крім того, як зазначив ректор, виш співпрацює з 14-ю бригадою імені князя Романа Великого та різними громадськими організаціями.

Читати ще: «Говорили, що університети – місце для ухилянтів. Це образливо». Ректор ВНУ назвав кількість студентів віком 25+

Опісля хвилиною мовчання згадали загиблих студентів і працівника ВНУ, а також оплесками вшанували чинних оборонців України.
Ректор анонсував: для підтримки учасників бойових дій у ВНУ з’явиться Центр ветеранського розвитку.

Далі – говорив про освітню діяльність. Зокрема, згадав, що Лесин виш посів рекордно високе 15–17 місце в консолідованому рейтингу закладів вищої освіти. Тут же представив освітні програми, набір на які розпочали у 2024-му.

Не останню увагу у виші приділили ремонтним роботам, бо ж кілька корпусів отримали сучасні лабораторії.
Лише нещодавно делегація ВНУ повернулася із Брюсселю, де викладачі зі студентами відвідали Раду Європейського Союзу і Європарламент. Результат поїздки – домовленості про стажування там волинських здобувачів освіти.

Йде робота над відкриттям програми «Синхронний переклад», на якій вчитимуть перекладачів для інституцій ЄС. «Маємо все необхідне устаткування, щоб забезпечити синхронний переклад на англійській, французькій і німецькій мовах на будь-якому заході», – відзначив Анатолій Цьось.

Читати ще: У ВНУ назвали кількість іноземних студентів та студентів-військових

Щодо міжнародної діяльності, то ВНУ знову розташувався в лідерах за впровадженням програми «Подвійний диплом». Триває реалізація кількох міжнародних проєктів.
Принагідно ректор вишу нагадав очільникам області про необхідність добудувати спортивний комплекс «Гарт» на Світязі. З його слів, це покращить розвиток Шацького регіону в осінньо-весняний період.

Окремо Анатолій Цьось поінформував про роботу науковців над великим зібранням творів Олени Пчілки.

Закінчив приємною для колективу новиною – про преміювання 311 викладачів за підсумками рейтингу. Вони отримають від 6 до 30 тисяч гривень.

«Працюємо для розвитку освіти, для Волині, для нашої України», – підсумував 45-хвилинну промову ректор.
Читати ще: Вперше в історії ВНУ і ЛНТУ підписали меморандум про співпрацю

Потому слово взяли посадовці та гості. Народна депутатка України Ірина Констанкевич звернула увагу, що виш зіткнувся із викликами часу, які його працівникам вдається долати.

Голова Волиньради Григорій Недопад акцентував: міжнародна діяльність та підтримка армії – важлива складова роботи закладу вищої освіти.

Очільник облдержадміністрації Іван Рудницький подякував за підтримку ветеранів і побажав студентам ставати успішними навіть у важкий час війни.
Підсумував дійство підполковник 100-ї бригади Олег Дудар. Він нагадав: усім воїнам після завершення війни буде потрібна психологічна підтримка, над чим уже варто плідно працювати. Закінчивши звернення, вручив подяки викладачам та студентам.
Загалом у Волинському національному університеті здобувають освіту 11 990 осіб, а з урахуванням Фахового коледжу технологій, бізнесу і права – 13 189.

Дмитро КЛИМЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus