USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Позов лучанина проти гурту «Антитіла»: суд поставив крапку у справі

11 Лютого 2019 13:23
Підприємець з Луцька Сергій Лапковський, який подав позов до суду на гурт "Антитіла",та його представники вдруге не з’явилися на засідання.

Повторне судове засідання відбулося сьогодні, 11 лютого. Онлайн-трансляція засідання велася на сторінці гурту у Фейсбук.

Нагадаємо: підприємець Сергій Лапковський з Луцька подав судовий позов на понад мільйон гривень проти популярного українського гурту "Антитіла«, звинувативши їх у тому, що вони нібито використали у своїх композиціях запатентовану ним корисну модель № 74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції» Про несподіваний судовий позов проти «Антитіл» стало відомо 20 січня. Відтак автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду.

Підготовче судове засідання відбулося 23 січня, однак і тоді Лапковський у суд не з’явився. Він надіслав клопотання про зміну своїх адвокатів, через що начебто не має змоги брати участі у засіданнях.

Гурт «Антитіла» подав до суду зустрічний позов на Лапковського, зокрема музиканти вимагають від луцького підприємця грошової компансації у розмірі 1 гривні та скасування «непатентноздатного патенту».

Через повторну відсутність позивача Сергія Лапковського, а також через відсутність пояснень щодо його неявки на засідання, суд вирішив залишити позовну заяву без розгляду. Однак і позов гурту «Антитіла» суд не прийняв. Музиканти запевнили, що знову позиватимуться, але уже незалежно від попередньої справи.

Адвокат музикантів Ярослав Куц зазначив, що знайти композиції, створені Лапковським, не вдалося. До того ж у нього немає музичної освіти, окрім приватних уроків із гри на гітарі.

«Висновок, що три композиції гурту Антитіла – «Молоком», «Все красиво» та «Дунай» – відповідають параметрам, які запатентовані громадянином Лапковським, і тим самим порушують його патент, зробив Віктор Тиможинський. Він є головою предметно-циклової комісії теорії музики Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського», – повідомили напередодні на сторінці гурту.

Зазначимо що Тиможинський отримав від Лапковського за такий аналіз 21 000 грн.
«Механізм дослідження Тиможинським параметрів пісень гурту «Антитіла» навіть після поверхневого аналізу не витримує критики. Суттєві розбіжності в темпі, неправильно визначені акорди гармонії композицій, неліцензійні, здобуті піратським шляхом програми використані для аналізу параметрів пісні, а також, власне, самі аудіоматеріали (пісні) гурту «Антитіла», які для дослідження були скопійовані (заграблені) піратським шляхом, з порушенням законодавства України і декілька разів сконвертовані у різні формати. Саме на висновку Віктора Тиможинського будується доказова база проти гурту Антитіла.

І це ще не все! З документів видно що Лапковський & Co як мінімум рік готувались до судового позову на Антитіла. При чому додані до судової справи експертні висновки містять юридичні помилки з назвами й інших пісень гурту «Антитіла», – йдеться у повідомленні.

Раніше ж підприємець Лапковський був впевнений у своїй перемозі та зазначав, що «Я професійний композитор, створюю музику. Що я придумав? Мій винахід дуже дорого коштує. Бо якщо композитор використовує тональність відповідно темпу, він використовує мій винахід».

«Ми перемогли, але не зупиняємося!

Судова справа стосовно нібито порушення Антитілами патенту N74516 закрита. Позивач та його представники в черговий раз не з’явилися до суду. Позов залишено без розгляду.

У зв’язку з тим, що справа закрита, суд не мав права розглядати зустрічний позов від Антитіла. Отже, тепер подано до суду новий позов про захист авторських прав Антитіл і стягнення усіх судових витрат по попередньому позову.

Ми не опускаємося до рівня шахраїв. Відшкодування, яке вимагаємо – 1 гривня. Паралельно ініційовано процес по скасуванню абсурдного патенту Лапковсього.

Дякуємо усім, хто нас підтримував! Ми принципово доведемо справу до кінця аби кожен музикант в Україні творив вільно. Нам буде потрібна підтримка музичної спільноти у вигляді звернень до Укрпатенту. Про це повідомимо найближчим часом», – написали музиканти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus