USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Потрібно зробити шість кроків: в Україні планують реформувати митницю

24 Лютого 2023 13:39
Український уряд планує у шість етапів реформувати митницю упродовж 2023 року. За словами Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, без проведення структурної реформи кадрові зміни не будуть ефективними.

Про це він розповів в інтервʼю Forbes, передає Бабель.

«Уряд підписав економічний безвіз із країнами ЄС – були зняті всі мита й барʼєри для торгівлі. Був також підписаний транспортний безвіз. Тобто ситуації, яка була у 2021 році, коли бізнес скаржився на обмеження щодо отримання дозволів на виїзд в Європу, більше немає. Зараз ми ведемо перемовини щодо продовження економічного безвізу, тобто безмитної та безквотної торгівлі, до кінця або середини 2024 року», – зазначив Шмигаль.

«Інша важлива складова, додав Шмигаль, – Україна увійшла в європейську мережу NCTS [спільний транзит]. Це дало можливість оформляти безтранзитні декларації. Наприклад, машина завантажується в Берліні, проїжджає митницю, не зупиняючись, та розмитнюється на місці в Києві. Це прозора система, яка унеможливлює корупцію».

Читати ще: СБУ та ДБР проводять обшуки на Волинській та ще семи митницях

Що ще необхідно зробити?

Перший крок – запровадження спільних пунктів пропуску та спільної бази даних з країнами ЄС, зокрема з Польщею.

«Коли в базах даних Польщі та України буде однакова інформація, все вирівняється. Корупція з точки зору контрабанди зменшиться на 98%», – вважає глава уряду.

Другий крок – діджиталізація всіх процесів та впровадження електронної черги.

Третій крок – ротації на митниці кожні три місяці.

«Якщо бригади з Черкас, Полтави будуть на три місяці їхати на західний кордон, буде складно будувати корупційні схеми», – аргументує Шмигаль.

Четвертий крок – збільшити кількість пунктів пропуску.

«Чим більше пунктів пропуску, тим менше навантаження, менше черг, менша корупція. Ми над цим вже активно працюємо. Вперше за 24 роки Україна відкрила два нових пункти пропуску з Румунією», – додає премʼєр.

П’ятий крок – ризикоорієнтований підхід.

Наприклад, якщо їдуть автомобілі великої міжнародної продуктової компанії зі списку S&P500, співробітники митниці чітко розуміють, що вони везуть, наприклад, харчові продукти, а не щось заборонене. Такі фури мають проїжджати митницю «зеленим коридором». А «білий бус» із заржавілими порогами, несиметричними колесами, перевантажений на один бік – потрапляє до «червоного коридору».

Шостий крок – встановлення справних сканерів на всіх митних пунктах пропуску.

Уряд вже домовився з польськими партнерами про купівлю перших 13 сканерів.

«Ми вже домовилися з президентом Єврокомісії щодо відкриття поетапного доступу до спільних баз даних. Зараз у транзитних деклараціях, наприклад, не відкрита вартість товару, а це дуже важливий показник, бо він дає розуміння щодо податкових відрахувань», – резюмував премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Читати ще: Волинська митниця прокоментувала справу про незаконне вивезення золота в Європу

Нагадаємо, 1 лютого Кабінет міністрів звільнив із посади виконувача обовʼязківкерівника Державної митної служби Вʼячеслава Демченка. Також звільнили його заступника Олександра Щуцького. Крім цього, на митниці порушили дисциплінарне провадження проти ще одного заступника Руслана Черкаського. На період розслідування його відсторонили від посади.

Згодом Уряд призначив тимчасового керівника Державної митної служби Сергія Звягінцева.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Сарк Показати IP 24 Лютого 2023 14:07
Ротація ліжок в борделі розпочалась.... До речі нагадайте мені хоч одну фамілію митника якого посадили за корупцію за останні 30 років ? Отож жодного !
Анатолій Показати IP 24 Лютого 2023 14:07
шмигаль здивував третім пунком, Всі митники в Україні корупціонери! висновок один-Повна ліквідація людського фактору, простішими словами-митників геть
Анонім до Анатолій Показати IP 24 Лютого 2023 17:51
бубочка озвучив.що усі корупц1онери ви1хали з Укра1ни.отож шмигалю нема чого хвилюватись-коруп1юц подолано
1 Показати IP 24 Лютого 2023 19:42
Так зване реформування, це те саме, що від зміни доданків сума не змінюється. Найвищі щабелі влади мають великий зиск з митниць, а вони не збираються відпускати з рук курку,яка несе золоті яйця. Тому... це банельне око замилювання
Анонім Показати IP 24 Лютого 2023 22:12
реформи по-українськи чомусь обмежуються лише зміною кишені, в яку капає бабло. табличка ділення працює у всі часи)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus