USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.40 41.70
  • PLN 10.66 10.80

Порівняли ціни в СРСР і зараз: що можна було купити за середню зарплату

25 Березня 2021 07:00
У 1975 році середня зарплата в СРСР становила 134 рублі, в 2021-му середня зарплата в Україні – 13 тисяч гривень. За ці гроші 46 років тому можна було купити 838 буханців хліба, а в 2021-му – 881.

Про це в Telegram-каналі «Останній Капіталіст» написав економіст Павло Бондаренко. У 1975 році цукру (94 коп/кг) можна було купити 143 кг, а в 2021-му (22 грн/кг) – 591 кг, передає Обозреватель.

«Докторської» ковбаси (2,20 руб/кг) в 1975 році на середню зарплату можна було придбати 61 кг, в 2021-му (170 грн/кг) – 77 кг. Рис у 1975-му (88 коп/кг) – 152 кг на зарплату, в 2021-му (18 грн/кг) – 722 кг. Гречка в 1975 році (56 копійок) – 239 кг, а в 2021-му (34 грн/кг) – 382 кг.

Читати ще: Хліб може стати рекордсменом зростання цін в Україні

1975 рік – свинина в магазині коштувала 2 рублі 10 копійок/кг (64 кг на зарплату). На ринку кілограм домашньої свинини коштував 5 рублів – 27 кг. В 2021-му кілограм свинячої м’якоті в магазині обходиться в 110 грн/кг або 118 кг на зарплату. На ринку кілограм домашньої свині – 130 грн, а це – 100 кг на зарплату.

Яєць у 1975 році (1,10 руб/десяток) на зарплату можна було купити 1 тис. 218 штук, а в 2021-му (32 грн/дес.) – 4 тис. 62 шт. Пляшка горілки «Московської» в 1975 році коштувала 2 рублі 87 коп., і на середню зарплату можна було купити 47 пляшок. В 2021-му (найдешевша 90 грн/пляшка) – 144.

Читати ще: «Золоті» яйця, дорогі олія та цукор. Чому ростуть ціни на продукти

У 1975-му пляшка пива «Жигулівського» коштувала 37 копійок, тобто, 362 пляшки на зарплату. Тепер при ціні 26 грн на зарплату українець може купити 500 таких пляшок. Стограмова пачка чаю коштувала 95 копійок – 149 пачок на зарплату. У 2021 року 100 грамів добірного цейлонського чаю – 47 грн або 277 упаковок.

У 1975-му холодильник «Дніпро-2» коштував 250 рублів – на зарплату можна було купити половинку. У 2021 році двокамерний «Indesit» коштує 11 тисяч грн (1,2 холодильника на зарплату).

У 1975 році вартість кольорового телевізора «Рубін-707Д» склала 685 рублів і на зарплату їх можна було купити 0,2, тобто 1/5 «телевізора». «Samsung» у 2021-му коштує 8 тис. грн і на зарплату їх можна купити 1,6.

Нагадаємо, продукти в Україні щороку дорожчають у середньому на 5-10%. Так, згідно з даними Державної служби статистики, продуктовий кошик за чотири роки подорожчав з 3958 до 5614 грн (приблизно на 30%).

В Україні в лютому 2021-го подорожчали алкоголь і сигарети. Так, пиво вітчизняних марок в минулому місяці коштувало 18,06 грн за 0,5 л, а ще в січні 17,93 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 44
Дядя, ти дурак? Показати IP 25 Березня 2021 07:14
Безплатну освіту і медицину порівняв з горілкою і яйцями!!!
Боб до Дядя, ти дурак? Показати IP 25 Березня 2021 11:03
Яка медицина в СРСР? Ні медтехніки не було, варто згадати лише бормашини радянські, ні лікування та дігностуваннч нормального. Всі хто мав важкі недуги були непотрібними суспільству, бо ж в СРСР хворих немає. Про яку медицину може йти мова, якщо в СРСР засобів гігієни не було. Мило (не господарське), шампунь і т. д. дефіцит, підгузники і жіночі засоби гігієни про таке навіть не чули.
Анонім до Боб Показати IP 25 Березня 2021 11:35
бормашина - страх на все життя (((
АГА до Боб Показати IP 25 Березня 2021 11:48
Так-так, а яка стоматологія була, а генетика!!! Ух, не дарма потім Кашпировськими та Чумаками лікувалися!
скептик до Боб Показати IP 25 Березня 2021 13:30
і зараз хворих немає, а ті, що хворі - самі винні, бо їдять всіляку гидоту: пальмовий жир, антибіотики, генно модифіковану сою, канцерогенні добавки і т.д.
бахус до Дядя, ти дурак? Показати IP 25 Березня 2021 12:04
присутне бажання поговорити про якiсть освiти та медицини в контекстi кiлькостi пiдпiльних абортiв в ссср?
скептик до Дядя, ти дурак? Показати IP 25 Березня 2021 13:27
а також безлатні соловки. магадан, воркуту і т.д.
Анонім Показати IP 25 Березня 2021 07:14
Тобто в середньому зарплата 13000?Тоді докладіть до моєї в 6000 щоб було 13,щоб я зміг купити собі холодильник за один місяць.Брехня для наївних.
громадянин України до Анонім Показати IP 25 Березня 2021 09:57
В 1975 році середня зарплата була 134 рублі, а дуже багато людей отримували 30,70,90 і т.д. так що не всі мали 134. Можна сказати, що половина не мала...
Шарій до Анонім Показати IP 25 Березня 2021 11:49
Не всі такі копійки отримують
Вона до Анонім Показати IP 26 Березня 2021 07:13
Зараз можна купити б\у, а в часи СРСР побутова техніка була недоступною. Потрібно було роками в черзі стояти і мати неабиякі блати, щоби щось купити. І більше переважало слово дістати, аніж купити.
Ахмет хан Показати IP 25 Березня 2021 07:15
Комунальні послуги не хочеш порівняти?
Овали Показати IP 25 Березня 2021 07:16
Яка свинина, як зараз памятаю магазин на Лесі Українки де завжди лежали обгризки сала і вим'я коров'яче, а на день Побєди ветеран як нагороду і повагу міг купити маленьку баночку 250 грамову майонезу. А черги де стояли за пачкою масла по 2 години.....Хоча би хто частіше писав про це......
Совкам Показати IP 25 Березня 2021 07:19
У вас не було інтернету. Ніякого!
Ватник Показати IP 25 Березня 2021 07:41
Вы всё врёте!! 1!
Реально Показати IP 25 Березня 2021 07:41
А ще при совєтах все по блату, великому!!!
Дідо Показати IP 25 Березня 2021 07:46
Жить стало лучше, жить стало веселей! Дякую домкратам!
Анонім до Дідо Показати IP 25 Березня 2021 10:24
А ще при совку за іронію і критику влади можна було загриміти на повне державне забезпечення.
Пересічний громадяни Показати IP 25 Березня 2021 07:46
А чому не порівняли вартість комунальних послуг тоді і зараз? Чи вартість бензину тоді і зараз?
Читач до Пересічний громадяни Показати IP 30 Березня 2021 12:55
Про вартість комунальних послуг тут ви праві, не має що порівнювати. А от вартість бензину.., - так приватних автівок було кілька десятків на усе місто :)
Реально! Показати IP 25 Березня 2021 07:55
При совєтах ще й все було по великому блату!!!
Анонім Показати IP 25 Березня 2021 08:11
яка мета цього порiвняння?
Лучанин Показати IP 25 Березня 2021 08:52
І смішно і боляче* Яких 13 тисяч? Основна маса людей отримують мінімалку! А про пенсіонерів і говорити не приходиться* Всього накупуєш!
Луцьк до Лучанин Показати IP 25 Березня 2021 10:28
Насправді українців дурять поняттям середньої зарплати, потрібно використовувати статистичне поняття "мода" - величина, яка найбільш зустрічається. Бо в багатьох з.п. може бути 5-7 тис. а в кількох осіб 30-40 тис, а середня вийде 15. Арифметика для "пересічних", щоб не так було сумно...
Анонім до Луцьк Показати IP 25 Березня 2021 10:48
розподiл Бернуллi
АГА Показати IP 25 Березня 2021 09:16
Комуналку чому не порівняли?
громадянин України Показати IP 25 Березня 2021 09:21
Кіловат електроенергії коштував 4 копійки, то на середню зарплату можна було купити 3350 кіловат. А тепер 7738 кіловат. А от по опленню картина протилежна.
ОДІН. Показати IP 25 Березня 2021 09:32
СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА І РЕАЛЬНА ЦЕ ВЕЛИКА РІЗНИЦЯ.ВЧОРА ЇЗДИВ У ЛЮБЕШІВ ТАМ 4000 ВЕЛИКА РАДІСТЬ.
здивований Показати IP 25 Березня 2021 10:08
Порівняйте, ще як при царьові жили....
бахус Показати IP 25 Березня 2021 10:52
навiщо Союз, починаючи з 1968 року, постiйно проводив закупiвлi ПРОДОВОЛЬЧОI пшеницi в Канадi та Аргентинi? знаючi люди пiдкажуть?
Саша до бахус Показати IP 27 Березня 2021 17:51
Все просто, колгосп це було восновному збіговисько селян яких заставляли працювати за дарма. Тому садили не хотіли, збирати не хотіли а те що зібрали то миші зїли, то згнило, то вкрали. І ще до того всього техніку нищили і паливо в канаву виливали ...
Лучанка Показати IP 25 Березня 2021 11:09
Порівняйте з 1913 роком - буде ще яскравіше і краще жити!!!))) Та зрозуміло, що сьогодніщнє життя не порівняєш навіть з 90-ми роками. Але чи всі блага розподіляються по справедливості?! Одні мають природні ресурси, що по Конституції належать народу, і платять за них податки мізерні, а інші - животіють на мізер!!((( 30 відсотків населення не має навіть мінімальних накопичень (хоча б на різні непередбачені обставини - смерть рідних). Так що рівняти по кількості купівельної спроможності на ковбаси та інше - не коректно!! Медицина, освіта, культурний розвиток дітей - стали платними і для декого взагалі недосяжними!!(((
А ще, а ще Показати IP 25 Березня 2021 11:22
Клоуни були добрі : Олег Попов, Карандаш, Штепсель і Тарапунька... І читали дуже багато - оберемками виписували газети і журнали.
Анонім до А ще, а ще Показати IP 25 Березня 2021 11:41
виписували. реальнiсть була настiльки гнiтючою, що всi намагалися знайти щонайменшу можливiсть вiд неi втiкти: хто - в алкоголь, хто - в наркотики, хто - в газети i журнали.
скептик до Анонім Показати IP 25 Березня 2021 13:25
тепер втікають в польщу, чехію і т.д.
Анонім до скептик Показати IP 25 Березня 2021 13:37
саме так.
Вєталь К. Показати IP 25 Березня 2021 11:34
Підкажіть, в якому магазині я можу купити гречку по 34грн/кг і рис по 18грн/кг, як вказано в статті. Тому що мені трапляється гречка по 41 - 50 грн/кг, а рис від 27 грн/кг
Село Ліпіни Показати IP 25 Березня 2021 11:35
Дякую 5 тій колоні палаті №7 Обвалу що нагадує нам про щасливе життя совків і какую Родіну вони потєралі
Віталій_Рачко Показати IP 25 Березня 2021 23:55
Многие советские цены приведены по 2 ценовому поясу , в УССР был первый , т.е. многие цены были ниже , чем во втором(яйца за 0,8 руб , а не за 1,1 руб ; гречка 52 коп , а не 56 ; сахар 78 коп , а не 94 и т.д.) Туфли мужские за 45 руб это импортные и очень качественные , обычные (пр-ва СССР) стоили 15-25 руб в среднем. Туфли за 1 тыс грн сейчас - это дерьмо полнейшее. Электричество в СССР было и за 2 копейки - в домах с электроплитами , в итоге получится купить КВт примерно столько же , сколько и сейчас на одну ЗП. Можно ещё отполение вспомнить - в СССР 4-6 коп за кв.м. , а сейчас - 30-40 грн , в 5-8 раз дороже , чем в СССР! Также забыли про молоко - при цене 22 коп за литр 2,5% жирности и 25-28 грн за такое же молоко сейчас , получается , что в СССР оно было дешевле. Также и с рыбой - 40-50 коп за кг минтая в Союзе и 70-100 грн за кг сейчас , т.е. в 2 раза дороже! Буханка хлеба за 14 грн? Ну хз, не видел . Цена начинается от 16-17 грн - это самые дешёвые , весом 800-900 г (в СССР буханка весила 1 кг). Были ещё бублики по 5 коп и плетёнки с маком по 10 коп за 200 г - тоже в пересчёте на гривны получится дешевле , чем сейчас. Можно и ещё такие примеры приводить, но ладно. Не учтены налоги : в СССР действовал прогрессивный подоходный налог (чем больше ЗП - тем больше ставка). Для минималки ставка налога была 0(!!!)% , а для средней ЗП (134 руб) - примерно 9,5 %. Колхозники , кстати , не платили подоходный налог. Да , были и другие налоги - профсоюзный взнос (0,5-1%) , налог на бездетных (0-6%) и партийные/комсомольские взносы(0-3%) , но их платили далеко не все. В среднем же налоги составляли примерно 10-11 % от ЗП , а сейчас 19-20 % (НДФЛ независимо от ЗП - 18% , военный сбор - 1,5 % и проф.взносы - 1%) . Да и насчёт самой средней ЗП есть вопросы. Средняя может и 13 тыс , но медианная в районе 8-9 тыс ; в СССР такого сильного расслоения по зарплатам не было и медиана была примерно 110-120 руб. Т.е. медианная ЗП сейчас составляет 65-70% от средней , в СССР - 80-90% Ну и главное - общественный фонды потребления. Бесплатная медицина , образование , путевки за треть цены (для некоторых - за 10% , а то и бесплатно) , квартиры от государства и т.д. и т.п. Ничего этого сейчас нету! Да и то , что прошло уже 45 лет тоже забывать не надо , естественно, что за это время появилось много новых технологий позволяющих удешевить производство , поэтому сейчас некоторые вещи (особенно бытовая техника) стоят дешевле. Только никакой заслуги украинских властей в этом нету
Тарас2 до Віталій_Рачко Показати IP 26 Березня 2021 12:24
В 86-му році після інституту я пішов на зарплату 114руб.50коп, з яких 10 стягали "подоходний", ще всякі профспілкові, комсомольські. Сигарети коштували 40-60коп. Пляшка горілки якраз підскочила з 5 до 10руб. Більш менш нормальне імпортне взуття 60-80руб., срані джинси 100-115р. Продуктів у магазинах уже практично не було...
Віталій_Рачко до Тарас2 Показати IP 26 Березня 2021 14:50
Да , с такой зарплаты подоходный был ~ 10 руб или 8,8% от зарплаты (а сейчас- 18%) профсоюзный был по ставке 1% , комсомольский для такой ЗП тоже 1%. В итоге налоги составляли 10,8% от зарплаты , что все равно меньше чем сейчас (18% - подоходный , 1,5% - на армию и 1% -взносы для членов профсоюза). Туфли импортные и дешевле 60-80 рублей были. Сигареты с фильтром да , 40-60 коп , без фильтра и дешевле были.
дід Показати IP 27 Березня 2021 16:28
З такими коментаторами суверенну, незалежну і багату Україну не побудуєш. При " совєтах" в людей було менше злості і ненависті один до одного.Всі жили дружно, а це головне.Включайте мізки.
Савелій Показати IP 28 Січня 2022 18:26
Чому на зарплату ? При союзі я б отримував 160 крб ( 15 років шкідливого стажу ) а зараз отримую біля 2600 . От це і треба порівнювати . Де я живу більше 7-8 тисяч не отримують
Тетяна. Показати IP 21 Серпня 2023 20:56
Це називається дурний піп і дурна його молитва. Люди схаменіться!!! До чого тут совок. Чого ви порівнюєте. Тоді були одні часи, а зараз інші. А через 50 років будуть роботи.. І що треба буде доказувати що ті часи кращі, ніж зараз. А як на те пішло, то чому при Союзі беруть на порівняння саму меншу зарплату, а зараз 11 тисяч. А в кого вона така? В більшості мінімальна. Це в Києві ще отримують більше. Тоді теж були зарплати 120-180 ГРН. В кого ще більші. То що ті часи, що люди раніше жили не повинні згадувати. Не всім жилося погано. Кожен час має свої + і -. Ви що ненормальні. Бісить вас цей союз. Був він і що тепер.. Давайте лопнимо від злості. Чи повбиваємо один одного. Мало того що війна йде, так ще й люди, як собаки. Отож, нас і Бог наказує. Мабуть мало. Бо до людей не доходить, що треба бути добрішими. Це страхіття ціле.