USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.65 41.95
  • PLN 10.15 10.30

Понад 20 водіїв не повернулися: луцьку підприємицю виправдали у справі про переправлення чоловіків за кордон

7 Листопада 2024 19:58
У суді першої інстанції виправдали очільницю луцького деревообробного підприємства Марію Коваль. Її звинувачували в підробці документів, унаслідок чого за кордон виїхали військовозобов’язані водії і не повернулися. Прокурори в апеляційній скарзі наполягали: жінку таки треба покарати.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

За даними слідства, очільниця деревообробного підприємства в березні-травні 2022 року видавала ініціативні листи про бронювання водіїв для виїзду за кордон нібито задля ввезення вантажів гуманітарної допомоги. На підставі цих листів Волинська ОВА ухвалювала накази про бронювання та скеровувала їх до адміністрації Держприкордонслужби.

Так, чоловіки могли безперешкодно виїхати за кордон на 14 днів. Проте, кажуть слідчі, жодного разу підприємство не ввезло гуманітарну допомогу в Україну. Окрім того, 21 «водій» не повернувся в Україну.

Читати ще: В Україну не повернулися понад 20 водіїв підприємства, які виїхали з дозволу Волинської ОВА

У суді жінка стверджувала, що її фірма й не займається перевезенням гумвантажів. А заяви на бронювання вона подавала в ОВА за загальними шаблонам. І ніхто їй тоді не зробив жодного зауваження.

З’ясували, що накази Волинської ОВА про бронювання жодним чином до відома ні водіям, ні ініціаторам бронювання не доводили. Тож вирішили, що вини директорки немає.

Проте прокурори із цим не погодилися. На суд апеляційної інстанції навіть викликали свідків, які узагальнювали інформацію, що стосувалася звернень із приводу внесення в систему «Шлях». Зокрема допитали колишню працівницю відповідного департаменту в облдержадміністрації.

«Після узагальнення таблички передавали інформацію до управління оборонної роботи. Тоді ухвалювали наказ голови Волинської військової адміністрації про виїзд водіїв за кордон. А після цього інформацію про тих водіїв, які були в списку, вносили у систему «Шлях», – зазначила свідок Олександра.
Прокурор Ігор Москаль допитав митного брокера, який замитнював товари фірми, що її очолює жінка. Він розповів: з початком повномасштабної війни виникла проблема з перевезенням вантажів.

«У заяві до облдержадміністрації вказували: просимо надати дозвіл такому-то водію для здійснення перевезень через необхідність виконання контрактів та наповнення валюти. Спочатку так працювали. А згодом вийшла постанова 194. Там врегулювали: тільки ті фірми, що надають послуги з перевезення гуманітарних вантажів та гарантують повернення водіїв в Україну, можуть отримати бронювання», – розповів митний брокер Віталій Літвінчук.

Читати ще: $7 тис. за виїзд: через організації волинського нардепа Стернійчука і ексзаступника голови Волинської ОВА Гупала утікачі виїжджали з України, – УП

Своєю чергою, прокурор наголосив: коли торік допитували деяких свідків, то вони досі були за кордоном. Тобто вже тоді були порушені терміни перебування, передбачені відповідним наказом.

«Накази про бронювання містять передбачені строки – 14 днів. Прошу звернути увагу, що бронювання було впродовж березня-травня 2022 року, а допитували свідків, яких бронювали за заявами Коваль, уже в 2023 році. Деякі на той час перебували за кордоном, тобто порушили всі можливі максимальні строки», – зазначив Ігор Москаль.

Сама ж підприємиця каже: досі не розуміє суті звинувачень. Оскільки переконана, що працювала згідно з тодішнім законодавством.

«Я досі взагалі не розумію, які документи й інформацію підробила в листі-пропозиції, яким способом переправляла водіїв за кордон? Вважаю, що тоді я працювала правильно, згідно із законодавством, як і інші експортні компанії», – наголосила Марія Коваль.

Колегія суддів Волинського апеляційного суду вирішила залишити виправдувальний вирок для підприємиці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Ннн Показати IP 7 Листопада 2024 20:54
Правильно зробили
олександр Показати IP 8 Листопада 2024 11:03
ну все як завжди - не винаватая я- а правоохоронні та судові долларові мільйонери ніколи не нажеруться та за гроші виправдають все
Ігор Показати IP 11 Листопада 2024 15:26
Після річного перебування на фронті я цілком підтримую таких людей. Сам робив би таке задармо для талановитої молоді - вибачте не маю на то коштів, а хабарі не даю і не беру. Поки не буде у війську оцінки офіцерів на відповідність займаній посаді з боку підлеглих - будуть великі втрати, які треба поповнювати будь ким.
Ваш вирок Показати IP 12 Листопада 2024 16:54
От цікаво, прокурори опираються на містичні закони, яких не існує у природі та котрі порушують основний закон прямої дії -Конституцію, стверджують про якісь там порушення авторських творів, не хочуть визнавати, що вони є злочинцями на рівні тих, кого загнали до тюрем, як і судді, які беруть до розгляду такі справи! А закони злочинного світу диктують свої критерії та відповідальність за вчинки, дії та поступки! Якщо ти, посадова особа, вчинила злочин, якому повинна була запобігти та не допустити його поширення, то ти злочинець і з тебе питатимуть як прийнято у злочинному світі. І не треба старатися ховатися за посаду та закони, адже ти сам їх порушив, Значить ти вже позбавлений цього права! Тож, чекайте на гнів людський та заслужену кару! Ваші полки ручних поліцаїв не врятують вже нікого!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus