USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.40 41.70
  • PLN 10.56 10.69

Помер нобелівський лауреат, автор теорії ядерної зими Пауль Крутцен

29 Січня 2021 09:26
Нобелівський лауреат з хімії Пауль Крутцен помер у віці 87 років. Його смерть підтвердили в Інституті Макса Планка з хімії (ФРН), де працював Крутцен.

Про це передає Укрінформ із посиланням на АВС News.

«Пауль Крутцен був піонером у багатьох відношеннях. Він був першим, хто показав, як діяльність людини руйнує озоновий шар», – сказав президент Товариства Макса Планка Мартін Стратманн.

За його словами, робота Крутцена допомогла закласти основу для всесвітньої заборони на озоноруйнівні речовини. Це, на його думку, є унікальним прикладом того, як фундаментальні дослідження можуть безпосередньо призвести до глобального політичного рішення.

Нідерландський хімік разом з колегами отримав Нобелівську премію за дослідження озонових дір в атмосфері у 1995 році.

Основний напрямок його досліджень – це хімія стратосфери і тропосфери та її роль у біогеохімічних циклах і формуванні клімату.

Крутцен став одним з найвідоміших вчених, які вивчають глобальне потепління і залучили світ до цього явища. Він також є автором теорії ядерної зими, ймовірного стану клімату Землі в разі глобальної ядерної війни. Крутцен був активним прихильником геоінженерії – концепції активного втручання в природу з метою зміни властивостей клімату, які уповільнюють або запобігають згубним його змінам. Зокрема, підтримував ідею масованого викиду різних аерозольних частинок (насамперед двоокису сірки) в земну стратосферу для відбивання сонячного випромінювання.

У 2000 році Крутцен разом з Хорстом Штормером запропонували термін «антропоцен» для опису сучасної геологічної епохи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus