USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

Польща пропонує відключити Північний потік-1

20 Лютого 2022 14:20
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував Заходу замислитись про відключення російського газопроводу Північний потік-1.

Про це він заявив під час виступу на 58-й Мюнхенській конференції з безпеки 19 лютого, передає Кореспондент.

«Путін використовує газ як зброю. Тому ми так наполегливо виступаємо проти запуску Північного потоку-2, а також за те, щоб подумати про відключення Північного потоку-1», – сказав голова польського уряду.

Водночас Моравецький зазначив, що транспортувати блакитне паливо в ЄС можна через територію України.

«Українська газотранспортна система може транспортувати 130 млрд куб. м газу. Два Північні потоки – близько 100 млрд куб. м. Вони можуть бути легко замінені», – підрахував політик.

Північний потік – експортний газопровід з Росії до Європи через Балтійське море. Потужність двох ниток становить 55 млрд куб. м газу на рік, протяжність – 1224 км. Першу нитку ввели в експлуатацію у листопаді 2011 року, другу – у жовтні 2012 року.

Нагадаємо, за підсумками переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцом президент США Джо Байден пообіцяв, що якщо Росія вторгнеться в Україну, газопроводу Північний потік-2 «прийде кінець».

Пізніше глава МЗС Австрії Александер Шалленберг під час візиту на Донбас заявив, що вважає малоймовірним, що німецький регулятор сертифікує Північний потік-2.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Клава Показати IP 20 Лютого 2022 14:59
вірно, а то "Норд - Стрім" може обернутись "Норд - Остом"..
клавісін до Клава Показати IP 20 Лютого 2022 15:46
Маєш багато грошей по сучасному за комуналку платити, що підцявкуєш?!
Гоц_Коц_ до клавісін Показати IP 20 Лютого 2022 17:01
Газ, це смерть карлонова. Так "ігла кощеева"! ПОЛЯКАМ БРАВО!!!
Анонім до Гоц_Коц_ Показати IP 20 Лютого 2022 18:42
Ти неосвічений, мабуть не тямиш, що у Польщі будують сховища для американського скрапленого газу який у тричі дорожчий і тоді вони на «голку» Європу посадять, що і є їх ціллю! А полякам торгувати вигідно от і волають. Але ж ви того не розумієте… То запасайтеся грошима, щоб платити по рахунках, що вам потім поляки виставлять :) Кумедно буде потім за вашою риторикою спостерігати, хто потім вам винним буде… Йде глобальна війна за ресурси, а Україна розмінна копійчина :(
Пшик Марек Показати IP 20 Лютого 2022 15:42
Марить, щоб вони самі скакуасам газ продавали
Гнилий ботокс до Пшик Марек Показати IP 20 Лютого 2022 17:04
пиня буде пакостити по дрібному. На щось серйозне це чмо не піде, бо тоді рфія зникне економічно, фінансово і політично.
реаліст Показати IP 20 Лютого 2022 15:44
Ну Польщі по барабану, в них економіка і бюджет, зарплати і пенсії більші ніж в українців - своє витягнуть. А майже вся Європа на рашенському газі і не проти на перепродажах ще заробити здиралівкою з України. А ми останній сезон на цій ціні, а далі - мерва буде! Але головне зі сторони побільше цявкати «друзі-партнери» пля…
Реалісткиня до реаліст Показати IP 20 Лютого 2022 16:54
І щороку 50 лярдів субсидій від ЄС на розвиток. Без відсотків. Ще матрасніки підкидують за русофобію.
Анонім до Реалісткиня Показати IP 20 Лютого 2022 17:06
Нічого, а раша всьому снг крові пустила... вам мало? Залякати хоче, але проти справжніх потужних економік, раша то помийка.
Анонім Показати IP 20 Лютого 2022 16:08
Це був би чудовий крок,кацапія зацікавлена в продажі свого газу не менше ніж Європа в купівлі цього газу. Це було б можливим,якби європейські країни проявили рішучу єдність,проте навряд чи так станеться, бо кожен сам себе і за свої кармани в реальності,а не на словах.
АноніМУМУ до Анонім Показати IP 20 Лютого 2022 20:49
Будуть вони ще за Україну впрягатись! :) Смішні ви :) Коли стільки виїхало і ще виїзджае з країни де тотальна корупція і безлад, нічого не хочуть змінювати, а лише з простягнутою рукою! В себе самі все знищують… Таким хтось допомагати буде? Не такі вони дурні! З рашкою вони впораються і поріг в’ють, а через таку Україну в них лише головний біль!
анонім Показати IP 4 Квітня 2022 19:08
у нас є свий газ а ви пишете дурниці