USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.10 42.35
  • PLN 10.25 10.40

Плавав в Амазонці 16 мільйонів років тому: вчені знайшли череп річкового дельфіна

22 Березня 2024 00:35
Археологи в Перу знайшли череп річкового дельфіна віком 16 мільйонів років. Він плавав у водах нинішньої Амазонки.

Про це йдеться у звіті вчених, опублікованому в журналі Science Advances, повідомляє УП. Життя з посиланням на Reuters.

Палеонтолог Родольфо Салас зазначив, що череп належав найбільшому дельфіну, який мешкав у водах Південної Америки. Він мав довжину від 3 до 3,5 метра.

Вчені виявили у дельфіна комбінацію морфологічних ознак, які вказували, що тварини змінювали середовище з морського на прісноводне.

Читати ще: У Новій Зеландії виявили кістки шаблезубого дельфіна

Переходи прісноводних китоподібних відбувалися в кількох районах – так і виникли сучасні річкові дельфіни. Їх було чотири види, але до сьогодення дожили лише два.

Скам'янілість цього дельфіна знайшли у 2018 році. Її назвали Pebanista yacuruna на честь перуанської міфологічної істоти, яка жила у глибокій воді.

За словами науковця, цей ссавець є прародичем дельфінів річки Ганг в Індії, хоча й предки обох тварин раніше мешкали суто в океані.

Читати ще: У Шотландії знайшли кістки дельфіна віком 8 тисяч років

«Це дозволило їм зайняти великі океанські простори біля узбережжя Індії та Південної Америки. Ці тварини жили в прісноводних середовищах і в Амазонці, і в Індії. На жаль, вони вимерли в Амазонці», – додав палеонтолог Салас.

У басейнах річок Амазонка та Оріноко все ще живе вид, відомий як амазонський річковий дельфін, який також називають рожевим річковим дельфіном, або бото.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus