USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Перший день «Art Jazz Cooperation»: кантрі, регі та «сімейний» джазовий джем-сейшн

26 Серпня 2017 11:05
Бути вільними, як птахи, закликали лучан під час незабутніх виступів джазових виконавців з різних країн та континентів у Луцькому замку.

Перший день фестивалю «Art Jazz Cooperation» зібрав поціновувачів якісної музики у стінах Луцького замку 25 серпня.

Ювілейний десятий міжнародний джаз-фестиваль «Art Jazz Cooperation» триватиме протягом трьох днів 25-27 серпня у Луцькому замку, тож лучани матимуть достатньо часу, аби насолодитися інтелектуальною музикою.

Офіційно відкривали фестиваль організатори Віктор Грисюк, Олег Баковський, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт та Генеральний консул Республіки Польща в Україні Вєслав Мазур.

Григорій Пустовіт зауважив, що приємно, що в день народження міста Луцька відбувається такий прекрасний музичний фестиваль, де лучани почують чудову та загадкову музику зі світу джазу. Таку музику, з його слів, можна слухати лише душею, ця музика вимагає інтелекту і лучани – це публіка, яка вміє слухати джаз. На його думку, симбіоз прекрасних музикантів та вдячних слухачів створить свято, як називається десятим міжнародним фестивалем «ArtJazzCooperation».

Своєю чергою, Вєслав Мазур зізнався, що йому приємно бути присутнім під час десятого джазового фестивалю у Луцьку. Він привітав лучан з 932 річницею першої писемної згадки про місто від імені генерального консульства та усіх громадян Польщі. Генконсул зичив, щоб Луцьк надалі розвивався, рухався у напрямку Європи та був лідером серед українських міст, а Україна аби була вільною та незалежною державою. Він подякував організаторам фестивалю, зауваживши, що про джаз не говорять, джаз слухають.


Віктор Грисюк розповів, що цей фестиваль став одним із найскладніших у плані організації, оскільки триватиме протягом трьох днів та збере найбільшу кількість учасників зі різних країн світу. Він зауважив, що погода у ці дні сприяє фестивалю, тож лучанам буде приємно провести літо з джазом.

Олег Баковський подякував від імені Луцького джаз-клубу усім спонсорам фестивалю та волонтерам. Він побажав фестивалю розвитку та розвитку стосунків між Польщею та Україною як у музиці, так і в економіці. Організатор фестивалю, офіційно відкривши фестиваль, побажав, аби у лучан «усе в житті було джаз».

Відкрив перший фестивальний день виступ молодого естрадно-джазового колективу «Minimal Groove Band» з Білорусі. У запальному виступі пролунали відомі джазові стандарти. Колектив постійно експериментує та пробує себе в різних стилях джазу – від свінгу до фанку. Склад колективу поєднує у собі молодість та досвід, часто поповнюється новими музикантами. Метою колективу є пропаганда джазової музики серед молоді.


До слова, під час фестивалю у Луцькому замку можна не лише насолоджуватися якісною музикою, а й скуштувати смачної випічки, випити запашної кави, перенести свої емоції від музики на папір, розфарбувавши велетенські джазові розмальовки чи відправити лист з ексклюзивною поштовою маркою з логотипом фестивалю.


Наступними на сцену фестивалю вийшли RodeoFM, проект, що об’єднує виконавців з Німеччини, Японії та України та виконує музику у стилі кантрі. Публіку музиканти закликали не соромитися танцювати, адже музика кантрі – це, переважно, танцювальні мелодії.


Третім виступив міжнародний джазовий проект, створений у Берліні, Evgeniy Pugachov European Quartet. Гітарист Євген Пугачов, який зараз мешкає у Берліні, вже не вперше приїздить до Луцька, а в перший день фестивалю він зіграв також у складі RodeoFM. Раніше він виступав з найвідомішими джазовими музикантами країни. Музикант зізнався, що йому приємно привозити щоразу нові проекти до Луцька та виступати у стінах замку.

До складу Evgeniy Pugachov European Quartet входять музиканти з Польщі, Канади та України. Колектив виконує неповторні авторські композиції у стилі сучасного джазу. Родзинкою виступу стала участь луцьких музикантів, зокрема саксофоніста Тараса Баковського, який нині проживає у Вроцлаві (Польща). Ще одним сюрпризом став «сімейний джем-сейшн», до якого долучився також батько музиканта Олег Баковський. Evgeniy Pugachov European Quartet разом з луцькими джазменами виконав композицію на відому українську пісню «Черемшина» у аранжуванні Тараса Баковського.


Завершальним у цей день став виступ польського колективу The Lions. Колектив, що виконує регі з елементами джазу, виступав на фестивалях у різноманітних країнах світу – від Бразилії до Кореї. Музиканти запросили глядачів не сидіти на місці, а танцювати біля сцени. Неординарному польському колективу вдалося змусити луцьку публіку відриватися під енергійні композиції. Одну з пісень присвятили річниці Незалежності України – у ній йдеться про те, що потрібно бути вільним, наче птах.


Завершили перший фестивальний день традиційним джем-сейшном, під який продовжувала танцювати публіка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
cikawo Показати IP 26 Серпня 2017 12:48
a sho tak publiki nebagato? Na jubiley pozmotilis/

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus