USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.40 41.90
  • PLN 10.34 10.60

Педагогиня з Любешівщини навчає українських дітей у Польщі

20 Грудня 2022 07:10
Уродженка Залізниці Олена Середа разом зі своїми трьома дітьми напередодні 1 вересня виїхала до Польщі, де попередньо працевлаштувалася в українську школу педагогинею. Сталося це після загибелі тата малечі – сучасного Героя Івана Бубала, який у своєму останньому повідомленні написав їй: «Поїдь із дітьми. Бережи їх».

Про це пише газета «Нове життя».

Олена Володимирівна проживала в Залізниці. У місцевому навчальному закладі упродовж 16 років викладала точні науки – математику й фізику. Вкладала кошти у власний будинок, створюючи там комфорт і затишок. Виховувала трьох дітей – Любомира та донечок-близняток Василинку і Полінку. Адже життя склалося так, що через певні обставини розлучилася зі чоловіком Іваном Бубалом.

«Кожен із нас мав свою точку зору. І тоді мені здавалося, що я чиню правильно. Але у нас спільні діти, з якими Іван завжди підтримував зв’язок. Останнім часом ми взагалі з ним тісно спілкувалися. Й коли почалася повномасштабна війна, то в одній із наших розмов він сказав мені, щоб я подбала про дітей», – розповідає пані Олена.
Згодом вона отримала від нього повідомлення, у якому Іван укотре просив, щоб жінка їхала за кордон заради дітей. Було це 5 березня.

Читати ще: За велінням серця: подружжя ковельчан волонтерить із перших днів війни

«Він написав, що в нього все добре. Далі його улюблений вислів: «Все буде Україна!» й прохання берегти наших дітей. Це було його останнє повідомлення», – із болем у голосі каже Олена Середа.

Адже 7 березня Іван Бубало загинув під час наступального бою з військовими формуваннями російської федерації на території Київської області. Однак про це стало відомо лише в липні. Й до того моменту рідні Героя жили у невідомості, з надією, що от-от зможуть обійняти свого Івана. Про це так мріяли його дітки, яких він любив усім серцем…

Лише після похорону захисника Олена Володимирівна всерйоз задумалася над останнім проханням батька дітей і стала міркувати про тимчасовий переїзд до Польщі. В інтернеті якраз натрапила на фундацію «Незламна Україна», головна місія якої – створення мережі українських шкіл для українських дітей та вчителів у містах Польщі. Відразу жінка подала заявки на навчання своїх дітей, зібравши відповідний пакет документів.

«Відбір проводили на конкурсній основі. Спочатку отримала сповіщення про те, що моїх донечок, які вже цьогоріч пішли до третього класу, зараховано на навчання. Затим згода надійшла і сину-семикласнику. Прилаштувавши дітей, я за себе не хвилювалася. Адже сама із села, робити вмію все, то й у Польщі без заробітку не лишуся. Тим паче, упродовж останніх чотирьох років я під час відпустки постійно їздила на сезонні роботи: на збір полуниці та лохини», – розповідає жителька Залізниці.

Читати ще: Вчителька з Волині веде єдиний в Україні «капустяний» інстаблог

Однак через деякий час ця ж фундація оголосила набір і на посади вчителів. Тож пані Олена відразу, як дізналася про це, подала свою кандидатуру. Пройшовши відбір, жінка розпочала пошук оренди житла. А через деякий час вирушила з дітьми в дорогу – до міста Вроцлава.

Школа, в якій Олена Володимирівна працює, а її дітки здобувають освіту, є повністю українською. Її створили спеціально для українських дітей, аби вони і за кордоном мали можливість отримувати якісну освіту. Навчання є безплатним, діти регулярно отримують різну допомогу.

Наприклад, 1 вересня їм вручили портфелі з усією необхідною канцелярією. Також, як розповідає жінка, для школярів 1-3 класів усі зошити надають на безоплатній основі. Безплатно щодня харчують учнів та їхніх наставників.

Читати ще: «На війну легше їздити, ніж у Європу», – лучанин Сергій Балицький про вісім років волонтерства та 300 поїздок на фронт. Інтерв’ю

«Фундація «Незламна Україна» робить колосальну роботу. Адже українські діти, які пішли у звичайну польську школу, там губляться і втрачають свою національність. У нашій же школі, де освіту здобуває понад 500 дітей, навпаки, ми прищеплюємо вихованцям любов до Батьківщини, формуємо в них українську свідомість. Загалом від цієї фундації нині діє три школи», – зазначає Олена Середа.
Її доньки спокійно перенесли такі зміни в житті. Швидко адаптувалися і потоваришували з однокласниками. Натомість семикласнику Любомиру складно це дається. Адже він, як розповідає його мама, дуже важко переніс втрату тата.

«Дівчата менші, ще не зовсім усе розуміють. А син після поховання Івана трішки замкнутий став. Каже, що обов’язково повернеться додому й узагалі не бачить свого подальшого життя в чужій країні. Бо для нього, як і для його тата, Україна – понад усе», – розповідає пані Олена.

Вибір поїхати до Польщі для неї також був радше вимушеним, ніж бажаним. Адже ніщо не ладне замінити рідного дому, рідної землі, де серцю все таке миле й дороге. Тож Олена Володимирівна, як і кожна свідома громадянка України, мріє про перемогу та мирне небо над усією Батьківщиною.
І, переконана жінка, кожен із нас має свій фронт у цій кровопролитній російсько-українській війні. Її ж фронт – освітянський. Окрім викладання математики та фізики, вона, як і кожен педагогічний працівник у тій школі, є психологом для дітей. Адже школярі там – із різних куточків України: хтось їхав зі спокійної території, хтось утікав із рідними з-під обстрілів та ліз мінним полем, хтось втратив домівку. У кожної дитини – своя історія. Своя воєнна травма.

«І наше завдання – усіляко підтримувати дітей, навчати та плекати любов до України й усього українського. Навіть якщо ми зараз перебуваємо в чужій країні. Бо, упевнена, коли здобудемо перемогу, хоча б якийсь відсоток цих дітей повернеться до України. І ми обов’язково теж», – з оптимізмом каже Олена Середа.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus