USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Папороть-зомбі: вчені розповіли про рослину, яка реанімує відмерле листя, щоб нагодувати себе

29 Березня 2025 00:16
У лісах Панами науковці відкрили досить цікаву здатність однієї з деревних папоротей (Cyathea rojasiana). Коли вона помирає, то через деякий час воскресає, щоб собою нагодувати материнську рослину.

Про це повідомляє Esajournals.

Як вказується, Cyathea rojasiana є одним із видів деревних папоротей, які ростуть в тропічних лісах у західній Панамі. Ця рослина реанімовує своє листя, яке вже відмерло, створює з нього коріння, через яке до материнської рослини з ґрунту потрапляє азот.

Поки старі листки ще «живі», вони нахилені низько до землі. При цьому їхня середина торкається ґрунту. Як тільки листок відмирає, структури, які містяться в рахісі папороті і несуть воду до живих частин листя, змінюються, стаючи живим корінням.

Після цього таке коріння якнайглибше «закопується» в землю, щоб продовжити забезпечувати рослину поживними речовинами, зокрема азотом.

Читати ще: Можуть заразитися люди: в оленів виявили загадкову «зомбі-хворобу»

Як розповів професор Джеймс Даллінг, який є провідним автором дослідження, листя не просто проростає, його тканина повністю перепрофілюється. І це дуже відрізняється від того, що роблять інші папороті, і про що було вже відомо вченим.

Вважається, що Cyathea rojasiana, як і інші представники роду папоротевих, еволюціонували, щоб змогти отримувати більше корисних речовин з досить бідних вулканічних порід Панами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus