USD 41.90 42.18
  • USD 41.90 42.18
  • EUR 41.70 42.18
  • PLN 10.15 10.33

Основними джерелами інформації для більшості українців є Telegram-канали та YouTube

29 Жовтня 2024 06:43
До основних джерел інформації більшість українців наразі відносять Телеграм-канали, сюжети в Ютубі, телемарафон, розповіді очевидців і офіційні сторінки та соцмережі держорганів влади.

Про це сказав директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, повідомляє Укрінформ.

«Щодо того, до яких джерел переважно звертаються українці, щоб отримати надійну та перевірену інформацію про події в Україні, то 47% українців (на першому місці) – сказали, що таким джерелом для них є канали у Телеграмі. Більше чверті – це сюжети в Ютубі, потім – телемарафон (21%), розповіді очевидців (19%), офіційні сторінки і соцмережі держорганів влади (19%), телеканали, що не входять у марафон (16%), українські інтернет-ЗМІ (15%), міжнародні ЗМІ (14%)», – сказав він.

За словами директора Соціологічної групи «Рейтинг», при цьому Телеграм опинився лише на другому місці після відповідей українців на питання, у яких джерелах інформації, на їхню думку, є найбільш поширеними фейки та дезінформація.

Читати ще: Намагались зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ: затримали 19 адміністраторів та дописувачів Телеграм-каналів

«Українець вигородив свій вибір Телеграму і назвав лише на другому місці канали у месенджерах, зокрема у Телеграмі, джерелом, де є найбільш поширені фейки. Так вважає лише 35%. Натомість половина (опитаних – ред.) назвала такими, (де найбільш поширені фейки і дезінформація – ред.), соцмережі – Фейсбук, Інстаграм», – заявив соціолог.

Антипович поінформував, що у відповідь на питання про серйозність проблеми дезінформації та фейкових новин в Україні абсолютна більшість – майже 90% українців – сказали, що це як мінімум серйозна, а як максимум – дуже серйозна проблема в Україні.

«Водночас, половина громадян України послуговується саме Телеграм-каналами, де вона (дезінформація – ред.) і є найбільш поширеною», – зауважив він.

Речниця Міністерства внутрішніх справ Мар’яна Рева закликала громадян послуговуватися офіційними джерелами інформації.

«І якщо ви все-таки обираєте для себе Телеграм, то, будь ласка, користуйтеся цією інформацією у тих Телеграм-каналах, які є верифікованими, там, де ми дійсно можемо говорити про надійну перевірену інформацію», – зазначила вона.

Читати ще: ГУР: Росія скуповує та створює Телеграм-канали для розхитування ситуації в Україні

Заступник керівника департаменту з питань протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації при РНБО Кирило Вікторов сказав, що наразі Україна не налагодила якихось певних (визначених – ред.) відносин з офісом Телеграму.

«І зважаючи на це, ми у ЦПД пропонуємо – поки ця вся ситуація триває – розглядати Телеграм як інструмент, як можливість, щоб наповнювати наш інформпростір корисною для нас інформацією. Тобто поширювати там інформацію про реформи, проводити там певну роз’яснювальну роботу», – заявив Вікторов.

Представник ЦПД поінформував, що, відповідно до їхніх нещодавніх досліджень, українці є достатньо резистентними до дезінформації, до відкритих фейків, які походять з РФ, але і досі є чутливими саме для маніпуляцій.

«Тому ми пропонуємо використовувати Телеграм для наповнення нашого інформпростору корисною, правдивою інформацією, щоб якщо людина зацікавиться чимось, наприклад, у сфері правопорядку – щоб вона могла зайти у Телеграм і знайти для себе правдиву інформацію (щодо – ред.) тих чи інших реформ», – пояснив він.

Окремо Вікторов закцентував увагу на потребі у підвищенні рівня медіаграмотності громадян.

«Це має бути постійний процес. Усі мають розвиватися, розуміти, як працюють соцмережі, інтернет, як узагалі працює держава, відкривати для себе певні нові горизонти. І це якраз допоможе державі захиститись від деструктивних інформвпливів з боку інших держав», – вважає представник ЦПД.

Загальнонаціональне опитування громадської думки провела Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні в період з 24 по 29 вересня 2024 року. Вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв’язок). Похибка становить не більше 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.

Опитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю із застосуванням комп’ютера).

Як повідомлялося, голова Національної ради України із питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк сказала, що в Україні наразі не йдеться про повну заборону популярної соцмережі Телеграм, але його потрібно регулювати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Микола Показати IP 29 Жовтня 2024 08:29
А що газет українці вже не читають? Чи опитувальникам з "Рейтингу" поставили завдання знівелювати роль друкованих ЗМІ? Проте, на щастя, вони ще в Україні є, незважаючи на всі зуслля діючої влали і прислужників з Укрпошти її знищити.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus