USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.50 10.70

ООН: У світі кожна четверта дитина до 5 років має таке харчування, що може зашкодити її росту та мозку

7 Червня 2024 07:17
У світі кожна четверта дитина до 5 років має настільки обмежене харчування, що воно може зашкодити її росту й розвитку мозку та зменшити шанси на виживання.

Більшість з цих дітей живуть у регіонах, які називають «гарячими точками голоду», повідомляє The Guardian.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ проаналізував раціон дітей віком до п’яти років у всьому світі. Виявилося, що близько 181 мільйона з них щодня споживають щонайбільше дві групи продуктів – молоко з крохмалистими продуктами, як-от рис, кукурудза або пшениця. Це стосується дітей майже зі 100 країн.

За словами виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, це відповідає критеріям «гострої продовольчої бідності».

«Це може мати незворотній негативний вплив на їхнє виживання, ріст і розвиток мозку. Діти, які споживають лише дві групи продуктів на день, наприклад, рис і трохи молока, на 50% частіше стикаються з важкими формами недоїдання», – розповіла вона.

Читати ще: Дві третини бюджету українці витрачають на їжу та обов'язкові платежі: дослідження Deloitte

Менш ніж 10% дітей, які живуть в умовах гострої продовольчої бідності, харчуються фруктами та овочами, менше ніж 5% – м’ясом, птицею і рибою. Водночас фаст-фуд і солодкі напої, які агресивно просуваються на ринку, «вкорінюються» в раціоні багатьох із них.

У країнах з високим рівнем гострої продовольчої бідності також спостерігається високий рівень низькорослості – діти мають значно нижчий зріст у порівнянні з нормою для їхнього віку.

Глобальний прогрес у покращенні харчування дітей є повільним, однак у деяких регіонах ситуація покращується. Зокрема, за останнє десятиліття у Західній та Центральній Африці рівень гострої продовольчої бідності серед дітей знизився з 42% до 32%.

Конфлікти та кліматичні зміни загострюють цю проблему, особливо в нестабільних регіонах. У Сомалі, де неодноразово посухи змінювалися повенями, понад 80% батьків повідомляли, що їхні діти могли не їсти протягом дня.

Одним із головних чинників гострої продовольчої бідності є збройні конфлікти. Зокрема, це стосується Малі, Сектору Гази, Південного Судану, Судану і Гаїті.

«Гарячими точками голоду» також є Чад, східні провінції Демократичної Республіки Конго, М’янма, Сирія, Ємен, Центральноафриканська Республіка, Ліван, Мозамбік, М’янма, Нігерія, Сьєрра-Леоне, Замбія, Буркіна-Фасо, Ефіопія, Малаві, Сомалі та Зімбабве.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus