USD 42.55 42.85
  • USD 42.55 42.85
  • EUR 42.50 42.80
  • PLN 10.20 10.40

Об’єднання українських лікарів світу: у Луцьку триває медичний форум

24 Жовтня 2024 20:57
У Луцьку на базі медичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки з 24 до 26 жовтня триває ХХ Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ). Учасниками форуму стали кількасот науковців та практиків у галузі охорони здоров’я з усієї України, які ділитимуться досвідом та презентуватимуть доповіді з актуальних питань медицини.

У перший день Конгресу в приміщенні актового залу Центру культури та дозвілля відбулося пленарне засідання, на якому учасники обговорили важливість проведення таких з'їздів та представили теми, з якими працюватимуть наступні два дні.
Зокрема підніматимуть наступні питання: реалії та перспективи розвитку українських лікарських товариств у світі, професійна автономія, лікарське самоврядування, етика та професійна відповідальність, ліцензування, сертифікація, акредитація, професійний розвиток і медична освіта, зміни охорони здоров’я в Україні, зміни в наданні медичної допомоги у воєнний період, реабілітація та медико-соціальні проблеми, адаптація учасників воєнних дій, наукові здобутки та сучасні інноваційні технології в сучасній медицині тощо.

Ініціаторами Конгресу виступили медичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств, Всеукраїнське лікарське товариство, Українське лікарське товариство (Львів) та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Як розповів президент Світової федерації українських лікарських товариств Андрій Базилевич, до дистанційного обговорення також долучаться представники Українських лікарських товариств з Австрії, Німеччини, Італії, США та інших країн світу. Перше таке об'єднання було засновано у Польщі в 1921 році, потім у Чехословаччині, Німеччині, Канаді, США, а у 1977 році медики українського походження створили Світову федерацію українських лікарських товариств. Відтоді з'явилася традиція проводити науково-практичні конгреси з актуальних питань галузі. Цьогоріч це вже ХХ з'їзд.
Про результативність та якісну організацію конгресів розповів начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров'я України Сергій Убогов.
«Скажу від імені Міністерства охорони здоров'я, що ми спостерігаємо вже багато років за Конгресами Світової Федерації Українських Лікарських Товариств. Я особисто вперше взяв участь років 20 тому, неодноразово публікував матеріали досліджень в збірках, які ми видавали за підсумками проведення конгресів, і завжди помічав, що все на дуже високому рівні і в плані складу учасників, доповідачів, і в плані актуальності, змістовності. Тому хочеться подякувати організаторам за багаторічну роботу. Незважаючи на ситуацію в країні, коли йде війна, але процес не зупиняється, цей потяг їде вперед і продовжує ту славетну історію. За останні два-три роки в Україні значно покращилася якість медичної освіти, а також розвиток системи безперервного професійного розвитку та вдосконалення моделі атестації медичних працівників. Цьогоріч вперше в історії України запровадили лікарську резидентуру з нейрохірургії, наступного року заплановано розширення до п'яти спеціальностей», – звернувся по відеозв'язку Сергій Убогов.

Він також висловив сподівання, що за результатами роботи конгресу будуть сформовані рекомендації, які можна було б спрямувати в тому числі на Міністерство охорони здоров'я України.

Дистанційно привітав учасників та усіх присутніх в стінах вишу ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось. Зараз він перебуває у Хорватії задля укладання нових договорів про співпрацю між університетами, зокрема з медичних спеціальностей.
Проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ Юрій Громик нагадав, що медичний факультет на базі університету з'явився нещодавно, тож Конгрес стане у пригоді щодо питань якісної підготовки лікарських кадрів.
«Сподіваємося, що Конгрес буде особливим не тільки за порядковим номером, але й за рівнем обговорення проблем і власне медичних, і проблем щодо якості медичної освіти, оскільки ми взяли на себе виклик приймати його у нашому виші. Ми маємо відносно нову справу – відкриття медичного факультету, бо мали вже досвід підготовки фізичних терапевтів, реабілітологів. Але, звісно, що спеціальність медицина, а тепер ще й стоматологія, бо ми отримали уже відповідну ліцензію, – це відносно нова справа, то ми будемо щиро вдячні, якщо поважне науково-лікарське товариство і нам як університету даватиме певні пропозиції, рекомендації щодо того, як нам найкраще за теперішніх умов готувати лікарські кадри», – звернувся до учасників заходу Юрій Громик.

Виклики, які з’являються в країні з 2014 року, не дають розвинути медичний потенціал сповна, проте потреба у лікарях лише зростає, тому необхідно знаходити якнайшвидші шляхи розв'язання цього питання. З таким посилом до присутніх звернувся голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.
«Ми розуміємо, що виклики, які тривають з 2014 року, не дають розвиватися, зокрема це війна. Але вони, напевно, нас якось загартовують, тому що ми відмовляємося від більш побутових речей, все-таки депутатський корпус і влада звертають увагу на медичні заклади. Треба відновлювати державу, зрештою, відновлювати людей, і медики, яких з кожним роком стає все менше, будуть відігравати не останню, а першу роль, тому що хірург,

психолог чи інший лікар передусім буде зустрічати бійця з фронту чи родину з дому, в якої будуть якісь проблеми», – сказав Григорій Недопад.

На проблемі скорочення кадрів та інших сучасних викликах медицини наголосила народна депутатка України від Волині, перша заступниця голови Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.
«Питання, які будуть піднімати на конгресі, спираються не лише на історичне підґрунтя, вони мають проекцію на нинішній стан медицини і на майбутнє. Я хотіла б наголосити на тому, що перед медициною і перед медичною освітою наразі стоять великі виклики, які пов'язані з війною і поствоєнною відбудовою України. Це тест на зрілість нашої медичної спільноти, бо кількість медиків у нас зменшується, ми маємо певну статистику, а кількість тих, хто потребуватиме медичної допомоги зараз і в найближчому майбутньому, буде усе більшою. Я представляю також дві тимчасові слідчі комісії, які опікуються питаннями ветеранів, і ми багато говоримо й працюємо над документами, які стосуються лікування українських ветеранів, або комбатантів, і ми бачимо, що, власне, зараз медицина спроможна ці проблеми розв'язувати, але це не означає, що ми будемо спроможні, і цей масив проблем подужаємо у найближчі роки», – зазначила Ірина Констанкевич.
Про досягнення у медичній кадровій сфері на Волині розповів очільник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух. Він зазначив, що вчора з моніторинговим візитом на Волині працювала Національна служба здоров'я України.
«Я вважаю, одним з позитивних аспектів є те, що Національна служба здоров'я України наголосила, що кадрове забезпечення в нас на Волині є досить непогане, у нас спостерігається приріст кадрового потенціалу в закладах охорони здоров'я, в нас є досить багато лікарів, середнього медичного персоналу, які приїхали до нас, евакуювалися з зони бойових дій і працюють тут», – поділився очільник управління охорони здоров’я Волинської ОВА.

Читати ще: Забагато кесаревих розтинів і пологи без договору: на Волині НСЗУ перевірила роботу медзакладів

Наприкінці заходу президент Світової федерації українських лікарських товариств Андрій Базилевич вручив нагороди керівництву університету та подякував за якісну організацію.


Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus