USD 42.70 43.10
  • USD 42.70 43.10
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.26 10.40

Чому навколишні села не хочуть приєднуватися до Нововолинська

6 Листопада 2018 15:36
Чому міста обласного значення досі не об’єдналися із сусідніми населеними пунктами та що буде з нововолинськими шахтами – про це говорили з депутатами обласної ради та місцевими посадовцями в програмі «Відкрита влада. Область» на ТРК «Аверс».

За словами заступника Нововолинського міського голови Андрія Сторонського, сільське населення проти об’єднання з містом. Мовляв, люди бояться, що місто відбере землі, а в селах будуть закриті школи. Натомість, місту перелічують умови, за яких готові об’єднатися.

«Перелічують, що місто має побудувати стадіон, утримувати спортивні секції та гуртки, асфальтувати вулиці, але не дають нічого взамін. В той же час, діти з сіл відвідують школи Нововолинська. То як ми маємо утримувати сільську школу, якщо переважна більшість дітей здобуває освіту в міському навчальному закладі?», - каже посадовець.

Натомість консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Василь Гром переконаний: бюджет Нововолинська – півмільярда гривень, а отже він зможе «витягнути» сусідні села. Депутат Волиньради від УКРОПу Вячеслав Рубльов каже: саме через добровільність процесу та економічну невизначеність об’єднання міст обласного значення із селами, останні не хочуть об’єднання.

«Проблема об’єднання стосується не тільки Нововолинська, а й міст обласного значення. Процес об’єднання стартував, але якщо раніше цей процес був добровільний, то далі залежить від того, хто буде при владі після виборів, - переконаний Вячеслав Рубльов. – Але саме через принцип добровільності об’єднання страждають міста обласного значення. Така ж ситуація з Луцьком – навколишні сільради ніяк не хочуть приєднуватися до обласного центру».

Що ж стосується проблеми роботи нововолинських шахт, то спікери переконані, що без підтримки вугільної галузі ні місто, ні область не зможе існувати. За словами директора шахти №9 «Нововолинська» Володимира Юрківа, підпорядкована йому копальня працює на обладнанні, яке перестали виготовляти ще 50 років тому, а підприємства, які могли оновити обладнання, лишились на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької і Луганської областей.

«Вугільна галузь Волині дійшла до краю. В Нововолинську працює лише дві шахти – це №9 та «Бужанська». Шахта №9 захистила програму з видобутку вугілля у 100 тисяч тонн в рік і це дає змогу працювати хоча б на застарілому обладнанні, - каже Володимир Юрків. – А шахта №10, яка будується вже 30 років, в разі запуску, може перекрити потреби області у вугіллі, проте на її добудову потрібні кількасот мільйонів гривень».

Та додає: щороку державні чиновники обіцяють добудувати шахту №10, проте потрібних коштів не надходить. На 2019 рік замість 600 мільйонів, які потрібні на добудову копальні, в проекті загальноукраїнського бюджету закладають лише якихось 25 мільйонів, і то невідомо, чи їх затвердять. Вячеслав Рубльов каже: натомість з державного бюджету виділили більше 800 мільйонів «підтримки» для величезного агрохолдингу українського мільярдера Юрія Косюка.

«Допоки в Україні влада буде приймати такий загальноукраїнський бюджет як зараз, допоки будуть виділяти на «підтримку» величезних агрохолдингів сотні мільйонів, добудови шахти №10 не буде. Вугілля, яке купують в ОРДЛО, продовжують привозити в Україну, в той час, як наші шахти на Волині і в Львівській області не можуть працювати. Держава повинна стати обличчям до людей та нарешті почати працювати для народу», - підсумовує Вячеслав Рубльов.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Анатоль_ Показати IP 6 Листопада 2018 16:01
Якi всi розумнi. Хiмичити начальству менше треба то буде людям добре жити. Юркiв шось меле, хто йому заважав шоб зробити найкращу шахту в свiтi. Поганому танцюристу завжди шось мiшае

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus