USD 41.45 41.85
  • USD 41.45 41.85
  • EUR 41.60 41.85
  • PLN 10.42 10.55

Новітнє обладнання і перспективи розвитку: у Волинській обласній лікарні звітували за рік

30 Січня 2025 21:25
Керівник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар звітував за рік роботи перед медичною радою.

Результати оцінювали: від імені засновника – голова Волиньради Григорій Недопад, від Наглядової ради медичного закладу – її очільник, парламентар Вячеслав Рубльов, від ОВА – заступник начальника Олександр Троханенко та керівник профільного управління Юрій Легкодух, повідомили в обласній раді.

Підприємство заробило рекордний за всі роки 901 мільйон гривень. 823, 5 мільйона гривень установа отримала за виконання пакету медичних гарантій. Ще 43 мільйони гривень надійшло з обласного бюджету. І майже на 20 мільйонів скарбницю клініки поповнили платні послуги. Загалом, зазначив Олександр Дудар, лікарня працює в ринку, тож надання платних послуг будуть розвивати й надалі. Для прикладу керівник навів обстеження на комп’ютерному томографі. За 740 платних обстежень лікарня заробила майже мільйон гривень, а за всі інші, а їх було майже 30 тисяч, НСЗУ заплатила лише 982 тисячі гривень.

Читати ще: «Тільки одна послуга в день»: у Медоб'єднанні Луцької громади прозвітували за рік і анонсували нововведення

Прибутковим напрямком залишаються МРТ-обстеження. Торік їх провели 5898. І платні принесли лікарні практично ті ж гроші, що надійшли від держави. Найближчим часом запустять в експлуатацію новий 3-тесловий МРТ, придбаний Міністерством охорони здоров’я за 56 мільйонів гривень.

Загалом торік у лікарні проведено 84 тисячі діагностичних обстежень, за які НСЗУ заплатила 2, 7 мільйона гривень, 3100 досліджень були платними, і за них заклад поповнив свій бюджет на мільйон гривень. Це колосальна різниця, яка свідчить про попит і перспективу платних послуг, сказав директор.

Якщо проаналізувати 5 останніх років роботи, то лікарня має суттєвий приріст у балансовій вартості підприємства, яка зросла зі 190 мільйонів гривень до 854, додалося майже 20 тисяч пацієнтів – із 26 до 45, 5, і кількість операцій відповідно теж збільшилася – із 14 тисяч до 23 тисяч.

Загалом у лікарні 999 ліжок, із яких 575 – хірургічні, 415 – терапевтичні й 24 – реанімаційні. День перебування пацієнта обходився закладу в майже тисячу гривень. 905 гривень у цій сумі – забезпечення медикаментами й 61 – харчуванням.

У середньому щодня 675 пацієнтів приймала поліклініка, а загалом за рік амбулаторне лікування отримали 170 тисяч людей.

Видатки лікарні торік сягнули 949 мільйонів гривень, з яких 546 мільйонів – це зарплата. Середня в лікаря – 25 тисяч, медсестри – 19, і молодшого медперсоналу – 11, 5 без обчислення податків. Вони становлять четверту частину від нарахувань.

Майже 79 мільйонів гривень лікарня інвестувала в медичне обладнання. У 30, 5 мільйонів гривень обійшовся комп’ютерний томограф для супроводження роботи лінійного прискорювача в онкоцентрі, ще 25 мільйонів пішло на закупівлю супутнього обладнання. Це збільшить заробітки підприємства, зазначив Олександр Дудар. Загалом торік в онкоцентр лікарня вклала 96 мільйонів гривень.

Також клініка придбала ультразвукову систему для пункційної біопсії, обладнання для ЛОР-кабінету й кабінетів для діагностики слуху, функції легень і гінекологічного. У найближчій перспективі – ремонт терапевтичних відділень, створення рекреаційного парку для реабілітації пацієнтів у Боголюбах, заміна 5 лікарняних ліфтів, має запрацювати кардіореанімація. Також планують створити палату інтенсивної терапії на 6 ліжок для догляду за післяопераційними хворими, закупити сучасне артроскопічне обладнання для відділення артроскопії , впровадити автотрансплантацію стовбурових клітин, що стане поштовхом для більш інтенсивного розвитку гематології.

У надкластерному закладі, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу, функціонують 79 структурних підрозділів, з яких 39 – стаціонарні відділення. Тут розгорнуто майже 1000 ліжок, з яких 60 % мають хірургічний профіль.

Щороку стаціонарну допомогу отримують більше 45 тис. пацієнтів, виконується понад 24 тис. оперативних втручань. Майже 200 тисяч хворих відвідують поліклініку.

Кадровий потенціал – це більше двох тисяч працівників, 80% з них мають вищу кваліфікаційну категорію. Серед лікарської когорти – 7 Заслужених лікарів України, 10 кандидатів медичних наук, 4 доктора медичних наук, ще 24 лікаря працюють над докторськими та кандидатськими дисертаціями.

«Головними умовами надання якісної медичної допомоги в лікарні є створення потужної матеріально-технічної бази, запровадження сучасних медичних технологій, фахова підготовка кадрів на базі провідних вітчизняних та закордонних, визначення пріоритетних напрямів розвитку служб на основі оцінка стану здоров’я населення області, об’єднання та перепрофілізація підрозділів з метою комплексного підходу до діагностично-лікувального процесу, розроблення та впровадження в практику найновіших методик діагностики, лікування та реабілітації хворих, а також система постійного навчання спеціалістів», – окреслив пріоритетні напрямки діяльності менеджменту Олександр Дудар.
Він зазначив, що, незважаючи на воєнний стан, в останні роки вдалося досягти оснащення клініки новітнім високотехнологічним устаткуванням апаратурою: магнітно-резонансним томографом, п’ятьма комп’ютерними томографами, ангіографічними установками, лінійним прискорювачем, рентгенівськими та ультразвуковими апаратами, повністю автоматизованою клініко-діагностичною лабораторією.

Читати ще: Світ побачили 1154 малюки: у Луцькому пологовому будинку відзвітували за рік і вже готуються до реорганізації

«Нещодавно в лікарні встановили новий сучасний ангіограф, який призначений для надання медичної допомоги хворим із гострою патологією, насамперед судин серця та головного мозку. На етапі завершення ведення в експлуатацію 3-теслового МРТ, КТ із сучасною плануючою системою та лінійного прискорювача», – зазначив керівник лікарні.

Пріоритетами перспективного розвитку він назвав високоспеціалізовану хірургічну допомогу, розвиток трансплантології, реабілітації, в першу чергу військовослужбовців, медичної допомоги хворим з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, онкопатологіями.

Одним із вагомих здобутків минулого року Олександр Дудар називає відкриття відділення реабілітації в рамках проекту «RECOVERY» на 50 ліжок.

«Тут є все необхідне обладнання для активної та пасивної реабілітаційної допомоги, механотерапії, устаткування для переміщення пацієнтів їх вертикалізації та адаптації до самостійного життя. На базі відділення функціонують кабінети терапевта мови та мовлення, зали для фізичної терапії, кабінети терапії, інклюзивна кухня, басейн. Крім того, за залучені спонсорські кошти планується облаштувати під потреби реабілітації і навколишню територію з урахуванням інклюзивності. Зокрема, будуть створені зони відпочинку, спортивні та ігрові оздоровчі майданчики, бігові доріжки, тощо», – поділився планами директор лікарні.

Читати ще: Приріст за всіма показниками: луцька стоматполіклініка звітувала за рік

Під час обговорення звіту голова обласної ради Григорій Недопад високо оцінив зусилля колективу з розвитку установи. «Я вражений наведеними цифрами і змінами, які відбулися в медзакладі за останній рік. Вітаю також активну міжнародну та грантову діяльність, які у перспективі розширить і зміцнить потужності клініки. Плани амбітні, тож є над чим працювати і персоналу, і обласній раді, як засновнику, і Наглядовій раді, як консультативно-дорадчому органу. Пишаюся тим, що наша обласна лікарня належить до лідерів надкластерних медзакладів країни, це підтверджують не лише мої колеги з інших регіонів, але й наші іноземні партнери», – зазначив у своєму виступі очільник Волиньради.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus