USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.30 41.50
  • PLN 10.60 10.74

Нові платіжки за газ: чи потрібно міняти лічильники та як подавати показники

16 Листопада 2021 07:00
З 1 травня 2022 року в платіжках українців за газ кубометри використаного газу замінять енергетичними одиницями – кіловат-годинами.

Про це йдеться в матеріалі УНІАН.

Чи потрібно міняти лічильники:

У Міністерстві енергетики України підкреслюють, що для переходу на нову систему громадянам не потрібно міняти газові лічильники.

Як подавати показники:

Споживач буде і надалі щомісяця передавати показники лічильника в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії.

Відповідальними за переведення спожитого газу в енергетичні одиниці будуть оператори газорозподільних мереж.

Далі переведені в кіловат-години обсяги енергії (аналогічно як це відбувається зараз з кубометрами газу) передаються постачальнику газу, який сформує, виходячи з цього, платіжку для споживача.

Ціна у квитанції буде виставлена за енергетичну одиницю.

«На нашу думку, це справедливий підхід, оскільки газ відрізняється за кількістю виділеної енергії при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ добули», – сказав Немчинов.

Різниця калорійності газу в різних регіонах може сягати 4 відсотків, тому місячні платіжки за газ всередині країни будуть різнитися.

Як буде проводитися розрахунок енергії:

У «Регіональній газовій компанії» розповіли, що кількість спожитої енергії в кіловат-годинах, гіга-калоріях і джоулях у квитанціях вказується з 2016 року.

Розрахунок спожитої енергії буде проводитися за формулою на підставі характеристик поставленого газу на кожному окремому маршруті, яким він подається.

«На сайті кожного облгазу є такий розділ, в якому щомісяця публікуються фізико-хімічні показники. Кожен споживач може бачити показники газу, що транспортується, у квитанції або на сайті вже п’ять років», – пояснили в компанії.

Водночас у «Регіональній газовій компанії» повідомили, що порахувати скільки коштує, наприклад, 100 кубометрів спожитого газу при переведенні на кіловат-годинник можна самостійно.

Необхідно подивитися в платіжку на графу середньозважена вища теплота згоряння", наприклад, показник дорівнює 10,77, тоді кількість спожитої енергії за 100 кубів дорівнює 1077 кіловат-годин.

Щоб порахувати вартість кіловат-годин необхідно застосувати формулу: ціна газу (7,99 гривень за кубометр) плюс тариф на розподіл (середній по країні 1,1 гривень за кубометр) і все це розділити на коефіцієнт теплоти згоряння – тобто 10,77. У цьому прикладі ми отримали 0,84 гривні за кіловат-годину з транспортуванням.

Разом виходить, що 1077 кіловат-годин (100 кубометрів) газу коштуватимуть 904 гривні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Радувець Ларіса Показати IP 16 Листопада 2021 07:41
Чергова схема обману людей
ага до Радувець Ларіса Показати IP 16 Листопада 2021 09:43
кручу верчу -обмануть хочу! вот вам и по приколу....
Річка Показати IP 16 Листопада 2021 08:07
Сама рахую в кубах, бо ті шахраї з газу навіть не можуть зафіксувати дані, які вношу кожного 1 числа, то тепер буду сама рахувати в кіловатах? Ясно. А за доставку на роботу тих лежнів не треба буде ще платити?
цікавий Показати IP 16 Листопада 2021 08:24
ОБСЯГ ЕНЕРГІЇ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – кількість теплової енергії, яка виділяється під час повного згоряння виміряного (визначеного) об'єму природного газу. Може вимірюватись у різних енергетичних одиницях - МДж, Гкал, кВт•год. Це хтось з "вищих чинів" ненароком відкрив Вікіпедію чи шкільний підручник та вирішив заморочити голову українцям? Чому не МегаДжоулях? Який ККД перетворювача мкуб в квт*год? Як вимірюють кіловати у місьгазах? Перепродавець газу буде кожен окремо проводити трубу до кожного споживача?
Анонім до цікавий Показати IP 16 Листопада 2021 11:28
а мінусує певно працівник волиньгазу? не подобається .?
Лучанин Показати IP 16 Листопада 2021 08:45
Чергове намахалово. Вже давно для макарон, для прикладу, воду грію в електрочайнику а потім варю вже на газу. Поставив 2 однакові кастрюлі: в одну налив холодну воду, закрив кришкою та поставив на газ, вміст іншої одночасно залив до електрочайника. В результаті вилив воду з електрочайника до кастрюлі, зварив макарони, злив воду. Вода в іншій кастрюлі ще не закипіла (стояли на однакових канфорках). Про які калорії взагалі можна говорити? Повинен бути допис в договрі: на середній конфорці літр води має закипіти за 3 хвилини, для прикладу. Якщо довше, то за газ не платиш. Зробив відео, прийшли представники на 5 хвилин, оформили і нехай самі платять - тоді було б все добре.
Водовоз Показати IP 16 Листопада 2021 08:50
Газ відрізняється за кількістю виділеної енергії при згорянні - плюс тариф на розподіл !!! Вопрос ,как влияет распределение , на выделение энергии при сгорании ????? Дайте мне точку опоры, говорил Архимед - реалии, дайте мне газ, а уж я вам насчитаю !!!
цікавий Показати IP 16 Листопада 2021 08:54
Це все для того, щоб люди платили за "газові квт*год" так само, як за електрику, поки що по 1,44 грн (що в два рази дорожче, а в майбутньому в десять разів дорожче)?
я Показати IP 16 Листопада 2021 09:29
це перебор
море Показати IP 16 Листопада 2021 10:01
як вони дістали все роблять щоб намахати тих людей
1005 Показати IP 16 Листопада 2021 10:04
лохотрон для людей. Платив 100 грн, то тепер виставлять за розбадяжений газ 130 грн. А як доказати простому споживачу, яка та калорійність в газу???
читач Показати IP 16 Листопада 2021 10:38
Просто плюють людям в очі.Самі ж у статті пишуть про розрахунки 100кубів газу.Зараз ці ж самі 100м.куб коштують-7,99грн.,а коли нехитрим способом ("легкім двіженієм рукі") їх перевести в кіловат.години,то ці самі 100кубів вже коштують 904 гривні.Більше 100грн.за "перевод" має сплатити сім"я за кожні 100кубів газу.Що ви там курите і коли вже понаїдаєтесь???Якщо приймаєте такі Закони,то ставте людям лічильники,які рахують газ в енергетичних одиницях,а не в кубах і тоді все буде по чесному.
Анонім Показати IP 16 Листопада 2021 10:50
та там і так нормально куби прийняти не можуть. поподзвониш і походиш до них поки все вирівняється як на лічильнику бо такий брєд вносять .мені за жовтень впало 10 куб і нарахували 1154грн до сплати. за вересень боргу не було. а заморочать людям голову кілогодинами щоб не доказати нічого
Олег Показати IP 16 Листопада 2021 10:52
А в яких одиницях ми купляємо газ??? Куди іде різниця? Тільки не скажіть що облгази ще втрачають на цьому, бо я розплачусь (від плакати).
скрізь Показати IP 16 Листопада 2021 10:55
намахалово одне. за 100 куб зараз - 799 грн а потім 905 от круто!!!там певно сидять уми і думають як ще тих людей обдерти. що ще видумати? за повітря беріться. по об.єму легких податок))))))))))))
С...сука Показати IP 16 Листопада 2021 11:23
Юлька,весь газ покрала,а тепер ми мучаємся!
Анонім Показати IP 16 Листопада 2021 12:08
В цьому місяці мені прийшов борг за 2014рік за приведення газу до нормальних умов. Це як нормально? Що робити?
Я до Анонім Показати IP 16 Листопада 2021 14:34
послати і забути....