USD 42.80 43.03
  • USD 42.80 43.03
  • EUR 42.75 43.03
  • PLN 10.20 10.40

«Нова українська школа» у дії: першокласники волинської школи отримали 6 кубиків Лего

6 Березня 2019 17:45
Першокласники школи села Метельне, що у Ківерцівському районі, отримали від держави 6 кубиків Лего у рамках програми "Нової української школи".

Про це під час нещодавнього візиту до Ківерцівського району дізналась народний депутат Ірина Констанкевич, яка побувала і у селі Метельне, оглянула школу, садочок, ФАП.

Дошкільний начальний заклад розташований у двох корпусах. Відвідують садочок 24 вихованці, серед яких десять дітлахів із сусіднього села Личани, йдеться на сайті нардепа.

Завідувач дитсадка Ольга Роговська розповідає, що вони своїм маленьким колективом роблять все для того, аби дітлахам тут було зручно, однак вистачає і проблем, адже місця катастрофічно бракує, немає актового залу, тож щоб провести свято доводиться виносити меблі із однієї кімнати. Та попри все працівники цього дошкільного навчального закладу не втрачають ентузіазму і щиро вірять, що все буде гаразд, а їх маленькі вихованці – це інвестиція у майбутнє.
У місцевій початковій школі ситуація далека від бажаного. Тут навчається 20 дітей, а приміщення школи на 540 квадратних метрів, яке нічим опалювати.

У першому класі за програмою «Нової української школи» навчається лише два учні, однак НУШ тут залишається тільки мрією, адже все що отримали ці дітки – ще шість кубиків «LEGO». Ні парт, ні ноутбука, одним словом нічого.

Це неабияк обурило народного депутата Ірину Констанкевич, яка переконана, що ці двоє діток нічим не відрізняються від інших і держава зобов’язана була забезпечити їх всім необхідним.
Місцевий ФАП теж на межі виживання. Про нову медичну реформу тут не знають, однак вже незабаром можуть відчути. Сімейний лікар Наталія Слива бідкається, що працювати доводиться тільки на власному ентузіазмі, та ще й до всього обіцяють скоротити медичну сестру, тож як доведеться справлятися поки не знає.

До слова, у сусідньому селі Личани ФАПУ взагалі немає. Тамтешня медичка звільнилася, адже протягом кількох років ФАП працював тільки завдяки її ентузіазму, однак більше не сила стало терпіти. У підсумку сотні жителів лишилися без медичної допомоги, серед яких 8 немовлят, народження яких навіть не зафіксовано медичною документацією.

Через відсутність медичної допомоги личанці змушені їздити до сусіднього села Олика, однак і тут не без пригод, адже є проблема із автобусним сполученням, тож потрапивши до лікарні зранку, потім доводиться чекати до обіду, аби добратися назад.

«Була у нас медичка, яка 40 років пропрацювала , носила з дому дрова щоб натопити ФАП, однак і її терпінню прийшов кінець, ми у відчаї, не знаємо як далі жити», - бідкаються люди. Нардеп взяла це питання на особистий контроль.
Тож допоки із високих чиновницьких кабінетах розповідають які успішні реформи, то у волинських селах все з точністю до навпаки, адже реформа успішна тоді, коли люди відчувають на собі ці зміни як позитив.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus