Нова колекція з 20 різьблених яєць: волинський Фаберже опанував нову техніку
![](/resize/450x252/r/files/news/2023/09-13/368364/d05358d2b3054f03.jpg)
Заслужений майстер народної творчості України Анатолій Бойко з Володимира, якого називають волинським Фаберже, представив серію нових виробів, виготовлених із яєчних шкаралуп. Частину експонатів створено в новій техніці різьблення.
Як розповів у коментарі Суспільному майстер, нова колекція складається з одного страусиного та 19 гусячих яєць, що оздоблені кольоровими художніми металами. Дріт для оздоблення, з його слів, використовує діаметром від 0,4 мм до 2 мм.
«Я вже давно цю колекцію почав, десь рік тому. Але були питання по здоров'ю, стало трохи легше і продовжив. Доклеював підставки бурштином. У мене жодного яйця немає однакового», – каже майстер.
Яйце-скринька
На центральному місці в колекції – велике страусине яйце. Яєчна шкаралупа розташована на ювелірній смолі з бурштиновою крихтою.
«На ньому шестипелюсткова квітка. Це свого роду яйце-скринька: позаду воно вирізане, на завісках відкривається його частинка і можна туди щось цінне класти», – додав митець.
Покручені яйця
У новій техніці виконано дві роботи – це покручені яєчні шкаралупи з тоненькими смужками, що мають пустоти всередині. Зі слів Анатолія Бойка, цю техніку винайшов і опанував самостійно.
«Можу з яйця тепер зробити будь-що. Я ще не вирішив, що з ними робити: чи підставку брати, чи щоб лежали окремо закручені. Монтую одну смужку, і вона має мінімум добу кристалізуватися, то я роблю багато штук одразу. Кручу різні дроти і роблю багато заготовок. Одну смужку заклеїв, поклав, щоб сохла, і роблю далі», – каже майстер.
Читати ще: Волинський Фаберже створив серце з яєчної шкаралупи
Іменні, «бурштинове» і яйце з хрестом
Серед нововведень, каже волинянин, – яєчні шкаралупи з літерами в центрі, які можуть підійти на подарунок.
«Є буква А – для Андрія, Альони, Ангеліни і так далі. Є в цій колекції буква О зі стразами», – додає чоловік.
Серед інших експонатів у цій колекції є яйце з крилами, яйце із символом козацького хреста, яйце, наповнене бурштиновим камінням усередині. Загалом усім роботам, зазначив Анатолій Бойко, філософського змісту надають лінії трипілля, які прослідковуються в кожному експонаті.
«Там, де козацький бойовий хрест, є чотири кола по центру, що в трипільській культурі символізувало чотири стихії: повітря, земля, вода, вогонь. Є інші шкаралупи, на яких зображені рунічні знаки захисту», – пояснює майстер.
Як розповів володимирчанин, віднедавна почав кожній своїй роботі розміщувати маркування, що свідчить про його авторство й містить ініціали А. Б.
«На машинці спеціальній, типу 3D-принтера, тільки яка по металу ріже, написи й букви робить, фрезою мені на замовлення вирізали клеймо і я спеціальну смужку замовив під червоне золото для цього. Поклеймив, порозрізав і поклеїв. На фотографіях не видно, але якщо взяти в руки, то буде видно клеймо майстра», – додав Анатолій Бойко.
Наступні вироби з яєчних шкаралуп волинський майстер планує виконати в кольорах українського повстанського прапора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як розповів у коментарі Суспільному майстер, нова колекція складається з одного страусиного та 19 гусячих яєць, що оздоблені кольоровими художніми металами. Дріт для оздоблення, з його слів, використовує діаметром від 0,4 мм до 2 мм.
«Я вже давно цю колекцію почав, десь рік тому. Але були питання по здоров'ю, стало трохи легше і продовжив. Доклеював підставки бурштином. У мене жодного яйця немає однакового», – каже майстер.
Яйце-скринька
На центральному місці в колекції – велике страусине яйце. Яєчна шкаралупа розташована на ювелірній смолі з бурштиновою крихтою.
«На ньому шестипелюсткова квітка. Це свого роду яйце-скринька: позаду воно вирізане, на завісках відкривається його частинка і можна туди щось цінне класти», – додав митець.
Покручені яйця
У новій техніці виконано дві роботи – це покручені яєчні шкаралупи з тоненькими смужками, що мають пустоти всередині. Зі слів Анатолія Бойка, цю техніку винайшов і опанував самостійно.
«Можу з яйця тепер зробити будь-що. Я ще не вирішив, що з ними робити: чи підставку брати, чи щоб лежали окремо закручені. Монтую одну смужку, і вона має мінімум добу кристалізуватися, то я роблю багато штук одразу. Кручу різні дроти і роблю багато заготовок. Одну смужку заклеїв, поклав, щоб сохла, і роблю далі», – каже майстер.
Читати ще: Волинський Фаберже створив серце з яєчної шкаралупи
Іменні, «бурштинове» і яйце з хрестом
Серед нововведень, каже волинянин, – яєчні шкаралупи з літерами в центрі, які можуть підійти на подарунок.
«Є буква А – для Андрія, Альони, Ангеліни і так далі. Є в цій колекції буква О зі стразами», – додає чоловік.
Серед інших експонатів у цій колекції є яйце з крилами, яйце із символом козацького хреста, яйце, наповнене бурштиновим камінням усередині. Загалом усім роботам, зазначив Анатолій Бойко, філософського змісту надають лінії трипілля, які прослідковуються в кожному експонаті.
«Там, де козацький бойовий хрест, є чотири кола по центру, що в трипільській культурі символізувало чотири стихії: повітря, земля, вода, вогонь. Є інші шкаралупи, на яких зображені рунічні знаки захисту», – пояснює майстер.
Як розповів володимирчанин, віднедавна почав кожній своїй роботі розміщувати маркування, що свідчить про його авторство й містить ініціали А. Б.
«На машинці спеціальній, типу 3D-принтера, тільки яка по металу ріже, написи й букви робить, фрезою мені на замовлення вирізали клеймо і я спеціальну смужку замовив під червоне золото для цього. Поклеймив, порозрізав і поклеїв. На фотографіях не видно, але якщо взяти в руки, то буде видно клеймо майстра», – додав Анатолій Бойко.
Наступні вироби з яєчних шкаралуп волинський майстер планує виконати в кольорах українського повстанського прапора.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721110410)
Олена
Показати IP
18 Вересня 2023 10:43
Вау! Яка краса, мені так подобаються такі заходи, я на віоліті останнім часом шукаю витвори мистецтва, але я б відвідала цю виставку. Бо така колекція від наших митців вартує уваги.
В Україні створили першу команду швидкого реагування на пошкодження памʼяток культури
Сьогодні 08:59
Сьогодні 08:59
«Приїжджаєш – і як не в своїй тарілці. Тягне назад до хлопців», – військовослужбовець волинської бригади
Сьогодні 08:10
Сьогодні 08:10
Майже тисяча пацієнтів на Волині цьогоріч отримали ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії за програмою «Доступні ліки»
Сьогодні 06:12
Сьогодні 06:12
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.