USD 42.50 42.85
  • USD 42.50 42.85
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

Норвегія почне відмовляти у захисті українським біженцям

27 Вересня 2024 11:47
Норвегія почала відмовляти у тимчасовому захисті українським біженцям, які прибувають в країну із «безпечних» регіонів, або тим, хто не проживав в Україні під час початку війни.

Про це пише NRK.

Зокрема, міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель заявила, що країна зіткнулася з кризою біженців і змушена економити не лише на українцях, а й біженцях з інших країн.

«Уряд повинен зосередитися на допомозі тим, хто дійсно потребує захисту», – зауважила чиновниця.

Вказується, що Норвегія прийняла понад 80 тисяч українських біженців, що більше, ніж населення всієї провінції Фіннмарк.

Читати ще: В Україні через війну зростає кількість безхатьків, більшість з них – чоловіки

Норвегія, як і більшість країн Європейського Союзу, запровадила тимчасовий захист для українських біженців після початку війни в лютому 2022 року. Однак навесні 2024 року уряд країни оголосив про запровадження індивідуального підходу до розгляду заяв.

«Тепер українці, які не перебували на батьківщині під час початку війни або мають подвійне громадянство, не можуть розраховувати на автоматичне надання захисту», – пояснює видання.

Крім цього, ті, хто прибув із регіонів України, визнаних безпечними, також можуть отримати відмову. До них входять: Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Рівненська області. На думку норвезької влади, у цих регіонах не відбуваються активні бойові дії, тому перебування там вважається безпечним.

Читати ще: Понад 6 мільйонів біженців: в яких країнах Європи найбільше українців
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus