USD 41.20 41.65
  • USD 41.20 41.65
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.26 10.50

Неподалік Луцька відкрили музей-скансен із криївкою УПА

27 Серпня 2021 08:00
У Гірці Полонці 24 серпня відбулося урочисте відкриття криївки «Блок», де перебував штаб УПА-Північ під керівництвом Івана Литвинчука («Дубового») у 1948-1950 роках.

Про це повідомляють на сторінці Луцької районної ради у Фейсбуці.

Окрім криївки, на території розташована також козацька могила.

«Ще одним святим місцем на Волині стало більше. Відкриття скансену та криївки не випадково було призначене саме на 24 серпня. Зрозуміло, що 30 річниця відновлення Незалежності України тут мала чи найбільше значення, але символічну роль все-таки зіграв той факт, що саме 24 серпня 1950 року селянська хата, де знаходилась криївка «Блок», була оточена і знищена підрозділом НКВД», - розповів заступник голови Луцької районної ради Сергій Сівак.

Під час відкриття криївки Сергій Сівак також подякував громадській організації «Козацько-історичний курінь «Чорна рада», особисто керівнику Ярославу Лозинському за невтомну кількарічну діяльність з відновлення історичної пам’яті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Ага Показати IP 27 Серпня 2021 09:17
Дійсно, *святе* місце. Мабуть, *святі* чорні справи там творилося.
скептик до Ага Показати IP 27 Серпня 2021 10:28
чорні джмелі в тебе в голові гудуть. іди похмелись
Угу до скептик Показати IP 27 Серпня 2021 12:06
так співпрацювали бандерівці з нацистами чи ні? колабораціонізм це чи ні? в складі якої держави була територія Західної України в 41-м?
скептик до Угу Показати IP 27 Серпня 2021 12:57
ОУН-УПА воювала проти німців. а щодо співпраці - почитай пакт молотова-рібентропа, а також про підготовку у 30-х роках німецьких вояків у савєцьких військових училищах, постачання савєтами у 30-х роках стратегічної сировини для військової промисловості німців
Скептику Показати IP 27 Серпня 2021 13:49
*савєт*, покажи дані німецьких архівів про кількість загиблих солдатів вермахту в сутичках з упа. І прочитай про співпрацю оун з абвером. Байки розповідаєш......
скептик до Скептику Показати IP 27 Серпня 2021 19:14
покажи архівні матеріали вермахту про співпрацю ОУН-УПА з абвером. потім будеш гундосити. я так розумію про співпрацю савєтів з німцями тобі нема чого заперечити. а стосовно боїв ОУН-УПА з німцями - звернись у Національний інститут памяті. там тобі все популярно пояснять
Я до скептик Показати IP 28 Серпня 2021 07:21
Національний інститут памяті - розплідник брехні...їм вірити- себе не поважати
скептик до Я Показати IP 28 Серпня 2021 11:04
то продовжуй читати кремлівські агітки. там суцільна "правда". тільки не вішай лапшу іншим
скептик до Я Показати IP 28 Серпня 2021 12:37
продовжуй читати кремлівські методички. тільки мовчки і не розказуй про це нікому
В. Показати IP 27 Серпня 2021 17:18
Раньше были партизанские землянки музеи теперь крыивкы ура.поживем посмотрим што там дальше будет.
скептик до В. Показати IP 27 Серпня 2021 21:06
будуть халабуди РОА
Скептику Показати IP 28 Серпня 2021 07:41
Подивися матеріали про батальйони нахтігаль і роланд хто там проходив службу, як вони створювалися. Чи не говорили зомбувальники про такі структури? Згадай про військові німецькі звання шухевича і коновальця. Чи пам'яті немає?
скептик до Скептику Показати IP 28 Серпня 2021 14:43
подивись і ти. батальйони нахтігаль і роланд готувались абвером у Польщі і Німеччині з українців, які в основному до ОУН не мали жодного відношенння. політично батальйони нахтігаль і роланд підпорядковувались ОУН і метою їх було встановлення незалежності України. після входу батальйону Нахтігаль 30.06.1941 до Львова було проголошено Акт відновлення української державності. на тому "співпраця" між ОУН і німцями закінчилась. нагадаю, що наслідком співпраці фашистської німеччини та серисери за підтримки сша, англії і франції стали анексія судет, поділ польщі, напад серисери на фінляндію і розвязання німцями другої світової війни, бо серисери просто не встигли цього зробити. я вже мовчу про тривалу плідну співпрацю РОА з німцями, про що маацковські політикани скромно мовчать. ТО ХТО КОЛАБОРАНТИ ?
1 до скептик Показати IP 28 Серпня 2021 15:17
Служили фашистам і не треба перекручувати.
скептик до 1 Показати IP 28 Серпня 2021 18:30
тобі плюнь в рило, то скажеш, що дощ падає