USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

Небезпечні викиди від виверження вулкана в Ісландії досягли Європи

28 Серпня 2024 21:14
Викиди діоксиду сірки від виверження вулкана в Ісландії досягли Європи. За попередніми прогнозами, це забруднення не є небезпечним для людей.

Про це повідомляє The Watchers.

Шосте цього року виверження на півострові Рейк’янес почалося 22 серпня, спричинивши значні викиди діоксиду сірки. Вони перетнули Північну Атлантику і досягли північно-західної Європи 24 серпня, а потім рушили далі на схід.

Згідно з даними Служби моніторингу атмосфери Copernicus, супутникові спостереження показують, що найвища концентрація перебуває на висоті 5-8 км в атмосфері, але подекуди є деяке підвищення концентрації SO2 і на рівні землі.

Читати ще: Заввишки до 10 км: вулкан Етна в Італії цілий день фонтанував лавою

«Півострів Рейк’янес зазнає підвищеної вулканічної активності та вивержень. Це призводить до утворення великих шлейфів діоксиду сірки в атмосфері», – каже старший науковий працівник Copernicus Марк Паррінгтон.

Згідно зі звітом Ісландського метеорологічного бюро, всі дані свідчать про те, що це виверження є найбільшим у цьому районі з початку 2023 року. Лава тече переважно на північний захід двома основними потоками, і її просування значно сповільнилося.

22 серпня в Ісландії почалося нове виверження вулкана на півострові Рейк’янес. Після початку виверження було помічено газовий шлейф, який піднімається на кілька сотень метрів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus