USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

«Не помітила, як він ковтнув»: як у Луцьку рятують дворічного хлопчика, який проковтнув два магніти

1 Листопада 2024 09:17
У Луцьку лікарі рятують дворічного хлопчика, який проковтнув два магніти. Стан хлопчика – задовільний. Сьогодні дитину планують перевести з реанімації у палату хірургічного відділення.

Про це розповів Суспільному лікар-хірург Волинського медоб’єднання захисту материнства і дитинства Василь Никитюк.

Зі слів мами Анни, її син, якому 2 роки й 4 місяці, проковтнув магніти шість днів тому: «Я припускала такий розвиток подій, бо син має звичку облизувати предмети, кусати, але ніколи не ковтав. Не помітила, як він ковтнув».

Вранці наступного дня дитина почала скаржитись на болі у животі. Спочатку звернулись у місцеву лікарню, де при огляді лікарі виявили у дитини сторонні предмети у кишнівнику.

«Вони були прикріплені на холодильнику, там багато різних магнітів з подорожей такого плану і там було 4 таких магніти для прикріплення, вони вже там купу років там висять. І два з них він собі зняв», – каже жінка.
Малюка з мамою направили в обласну дитячу клінічну лікарню, де після обстеження медики ухвалили рішення про проведення лапароскопічного оперативного втручання, аби дістати з кишківника два магніти. За словами лікаря-хірурга Василя Никитюка, магніти слизькі й мають овальну форму, через те й дитина їх легко проковтнула.
Читати ще: Термометр опинився у товстій кишці: на Волині госпіталізували піврічну дитину

«Ось такі магніти були видалені з кишківника, довжина їх 4 сантиметри, діаметр 1,7 см. Зробити це було лапароскопічно непросто. Коли я витягнув один магнітик, то була думка така, що не варто далі проводити операцію, а залишити й один магнітик вийде сам. Але, зважаючи на те, що він – важкий, і було вирішено операцію продовжити й видалити обоє магнітів», – каже лікар-хірург Василь Никитюк.

Батьки, діти яких проковтнули сторонні предмети, за медичною допомогою звертаються в лікарню часто, розказує лікарка-ендоскопістка Юлія Артишук. Найчастіше ковтають сторонні предмети діти до трьох років.

«Це різні іграшки, маленькі деталі, заколки, канцелярські вироби – все, що може потрапити до рук, а відповідно, й до рота дитини. Зазвичай ми це дістаємо ендоскопічним шляхом, а коли не вдається, то вирішуємо це хірургічним», – каже хірургиня дитяча Юлія Артишук.
Читати ще: Арахіс у легенях, магніти в стравоході та опіки від побутової хімії: волинські лікарі розповіли, із чим до них привозять маленьких пацієнтів

«Більшість іграшок мають батарейки, конструктори. Це все може призвести до пошкодження здоров’я для дітей. Бо діти дошкільного віку люблять сторонні предмети невеликі за розмірами брати в руки, в рот, запихати їх в природні отвори, в носові ходи, слуховий хід, сечовидільні ходи. Якщо вже купили іграшку, то треба дивитися за дітьми», – говорить лікар-хірург Василь Никитюк.
За словами лікаря-хірурга Волинського медоб’єднання захисту материнства і дитинства, упродовж цього року сторонні предмети виявляли у дихальних шляхах дітей, бронхах, шлунково-кишковому тракті. Додає: цього року не було сторонніх тіл у сечовидільних шляхах і в прямій кишці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus